Müge Anlı’nın benzeri cinayeti daha çözdü!…

Bursa ’nın Tarz Gürsu İlçesi ’nde 15 Kasım Pazartesi haset ormanlık alanda cesedi kâin ve oğlu Gökhan ’a ulaşılamayan 4 mahiye gebe Leyla Algan ’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma çokça cepheli olarak sürdürülüyor.   

Cesedin bulunduğu yerdeki arpa suyu şişeleri ve izmaritlerdeki inç izlerini değerlendiren jandarma, mutsuz kadının ablası Çimengül Akbulut ’un ifadesini dahi dikkate aldı. Akbulut ifadesinde, “Kardeşim Leyla bana, ‘Sana tıpkı giz vereceğim. Bana ayrımsız şey olursa, bunun sebebi sakat oturduğumuz evin sahibinin oğlu Hediye ’dır. Gökhan ’ın gerçeklik babası üstelik Hediye ’dır ’ dedimişti” dedi. Bu ifade üstüne araştırma başlatan uyanık, Geçmiş dolaşma Bergüzar Sarih, babası Kemal, ağabeyleri Selami ve Ensar Açıkça ’ı gözaltına aldı.

Bitirmiş ’dahi suçunu kabul etmeyen Dürü Kemiksiz ’ın savcılıkta verdiği ifadede suçunu itiraf ettiği, Leyla Algan ’ı öldürdükten sonra yanında kâin 1.5 yaşındaki Gökhan ’ı, Gürsu İlçesi ’nde Ağaköy sevap bir dereye attığını söylediği öğrenildi.

‘EVLENMEMİ ENGEL OLMAK İSTEDİ ’

Hediye Engelsiz ’ın, cinayeti lacerem işlediğini savcılıkta tam detaylarıyla anlattığı sav edildi. Leyla Algan ’ı ilk aracılığıyla boğduğunu, arkası sıra inanmak üzere iple boğazını sıktığını, 1.5 yaşındaki Gökhan ünlü bebeği ise enerjik canlı dereye attığını söylediği bildirilen Armağan Vazıh, iddiaya göre kıya öncesini, o geceyi ve sonrasını şöyle anlattı:

“Olaydan 15 zaman öne Leyla benimle karşılaşmak istediğini söyledi. Tıpkı araya geldik. Gökhan isimli oğlunun ve karnındaki bebeğin kök babasının ben olduğunu söyledi. Bu yüzden yapacağım evliliği yapmamamı istedi. Çılgına döndüm. Bunu yapmamasını istedim. Bu defa daha üstelik encam gidip, evleneceğim ahit salona gelerek, cemi bunları davetlilere anlatacağını söyledi. Kesinleşmemiş ayrımsız şekilde ayrıldık.”

OTOMOBİLDE ELLERİMLE BOĞDUM

Olay gecesi Leyla Algan ile temas etmek istediğini ve cep telefonu ile aradığını kaydeden Armağan Celi ifadesini şöyle sürdürdü:

“Ilk telefona bakmadı. Sonra bana, ‘Evdeyim ’ diye niteleyerek ide geçti. Yazışmalardan sonradan buluşmaya karar verdik. Saat 01.00 ’bile otomobille evinin önüne geldim. Çocuğu ile otomobilime bindi. Arabada esasen ayrımsız bahis üstüne tartıştık. Sinirlenip kendisine tokat attım. Çılgına dönmüştüm. Kucağındaki bebeği otomobilin ense koltuğuna koyup ellerimle boğazını sıktım. Ölmüştü. Tıpkı bahçenin yanı sıra uzlaştırıcı durdurup öldüğünden güvenmek üzere boğazını iple sıktım. Akıbet cesedi attım. Eve gidiyordum kim, yolda akan dereyi gördüm. Bu posta bebeği dereye attım. Hiçbir öz kabak kabilinden evime ansız döndüm. Sonra üstelik jandarma eliyle gözaltına alındım.”

TELEFON KAYDI VE PARMAK İZİ TUTTU

Bu arada Ödül Yıldızlı ’ın cep telefonlarında yapılan incelemede, sanığın saat 14.51 sıralarında Leyla Algan ’ın evinin uğrunda olduğu belirlendi. Cesedin birlikte mevcut bardakta Dürü Kemiksiz ’ın pus izini tespit fail cingöz, ekiplerle birlikte dereye atıldığı söylenen Gökhan bebeği araştırıyor.

Hüseyyin Tacir – Selahattin Budakoğlu /DHA

“Müge Anlı ile Tatlı Anif” programından olayla ilişkin konuşmaları bağlı olmak üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yazın