Müge Anlı’nın yıpranmamış programı başlıyor..

Tahminî iki yıldır ’Müge Anlı ile Tatlı Kaba ’le suçlulara ayn açtırmayan ünlü anonsör, atv ’dahi bu akşam şok benzeri programa başlıyor. Müge Anlı, ’Mektubunuz Var ’ın özel konsepti ile ekranlarda fark yaratmayı hedefliyor…

*Farklı bire bir formatla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyorsunuz, bu fikir lacerem ortaya daha çok?

Bu mevsim sabah programında, arka arkaya biraz lime baba-kız, temel-mahdum buluşturmalarımız oldu. Düşünün… Çoluk çocuğa karışmış aynı hanımefendi evet de dinç benzeri delikanlı mevrut, elinde takkadak yağız parafin tıpkısı fotoğraf var. On Paralık görmediği annesini evet de babasını arıyor. Kendimi o kişilerin adına koyduğumda üzüntüden yüreğimin katlandığını hissettiğim anlar oldu. Fotoğraf yayınlanıyor ve telefonlar gelmeye başlıyor. Mucize kadar… Çokça geçmeden yıllardır özlemi mahsus esas evet da cet telefonun ayrıksı ucunda. Başkaca İstanbul ’birlikte yaşıyorsa ayrımsız süre sonra stüdyoda, yanımızda… Üzüntümüz sevince dönüşüyor. Kucaklaşıyoruz. “Elden bu konuları işleyeceğimiz tıpkısı program yapmalıyız” dedim, kanalımızın yöneticileri birlikte dört dörtlük bir formatla temas zamanki gibi bindi verdiler. Programda bulunmayan bulunmayan! Dargınlar barışıyor, hasret çekenler buluşuyor.

BENZERLERİ OLACAKTIR
 
*Ekranda ilk olacak değil mi?

*Şu zaman bir bire bir yok amma benzerleri yapılacaktır, yapılsın da… Zira ayrı sakıt haddinden fazla sayıda ocak, sevgili, yâren var. Heybetli olan bu buluşmaların gerçekleşmesi.

 Programın duyurusu yapıldıktan sonradan hangi asıl kalın kafalı dönüşler aldınız? Başvurularda sizi şaşırtan hikayeler oldu mu?

*Bazıları “Hayatım film” der evet, hoşur öylesi yaşamlar var. Dizisi çekilse ilkokul yıl sürer. Gelen mektuplardan şurası anladım, benden dümdüz ayrımsız hisse senedi istenmiyor. Beklentiler çok erdemli. Filhakika rastgele devir, “Bana kolayı denk gelmez” derim. (gülüyor) Gene öyle oldu. Çok karine vermeyeyim, izleyince hangi etmek istediğimi anlayacaksınız. Bekleyin; anbean postacı kapınızı çalıp ’Mektubunuz Var ’ diyebilir!

GÖZLERİNDEN TANIDIM

*Bu tür konuları işlerken, enerjinizi nasıl bu kadar efdal tutabiliyorsunuz?

Bire Bir kamer büyüklüğünde ilk Urfa ’de ’Müge Anlı Ödev Evi ’ açtım. Fıstık kabul etmek amacıyla kuruyemişçiye girdiğimde, 14-15 yaşlarında tıpkısı ayvaz çocuğu boynuma sarıldı. Gözlerinden tanıdım. Amcası onu ve ablasını yıllar boyu annesinden kaçırmış, tarlalarda çalıştırıyordu. Kadıncağız küçücükken ayrıldığı çocuklarını bulabilmek amacıyla serencam deva beni görmüştü. O delikanlıyla ablasını yapımcım Reyhan ’la Niğde ’bile, toprak toprak arayarak bulup annesine doğrulama etmiştik. O zaman çocukların zifos perişandı amma Urfa ’dahi karşımda pırıl pırıl benzeri lise öğrencisi duruyordu. Cuma akşamı düzenlediğimiz kol yemeğinde ise bire bir hanımefendi sarıldı, öptü… Gözleri birlik doluydu. Yeryüzü mümasil arkadaşının sekiz yaşındaki oğlu, babası marifetiyle aylarca kaçırılmıştı. Gelen ihbarlarla bile iki günde bulunmuştu. Enerjim nasıl bağan tür kim? Haddinden Fazla mutluyum.

*Insan odaklı programlarla ayrımlı benzeri saha edindiniz. ’Mektubunuz Var ’de de buna bitmeme mı?

Banko… İşin büyüsü bozulsun istemediğimden, ayrıntılarına giremiyorum ama mutluluk veren, erinçli kılan bire bir program bu… Bana bu fırsatı tanıyan herkese minnet borçluyum.

SİNERJİNİN YANSIMASI

*Yıllardır haftada beş dönme sabah kuşağında izlence yapıyorsunuz… Bu başarının bire bir sırrı var mı?

Teşekkür ederim… Program yegâne başına bana ilişik değil, gerçekte elan çok izleyicilerin. Ahval karşısında lakayıt kalmayan, kayıpları bulan, ihbar fail, birikim şahitliği işleyen, bu uğurda kilometrelerce kat bitirme fail izleyicilerimle yapıyoruz programımızı… Milyonlarca kişinin sinerjisinin yansıması anlaşılan. Peçe yok, değme şey arasında. Benim yapmam müstelzim ise daim derk etmek ve ayrımlı konularda vukuf sahibi olmaya hizmet etmek.

DOĞRUNUN PEŞİNDEYİM

Müge Anlı: “Aynı ahit beni cümle severse, o ahit bitmişim demektir. Zira yaşamım boyunca akilane bildiklerimin peşi sıra gittim. Akla Yatkın bildiğimi söyledim. Başımı bile kessen yolumdan dönmem. Etrafımda negatiflere asla düz vermiyorum. Nefret ya üstelik kıskançlıkla benzeyen insanları ise banko dikkate almıyorum.”

Yasin Güç /Sabah

Bir Cevap Yazın