Muharrem Usta görevi devraldı!

CİHAN’bile yer alan habere bakarak sabık hafta sonu yapılan çarpık çurpuk genel kurulda 13 farkla bordo mavili kulübün yeni başkanı olan Aşure Ayı Mahir, görevi çarkıt komutan İbrahim Hacıosmanoğlu ’ndan devraldı. Tutanak ahiz ve fariza teslim töreni, Mehmet Büyük Yılmayan Tesisleri ’nde çarkıt ve yıpranmamış yöneticilerin bile katılımıyla gerçekleştirildi.

Mayıs 2013’te seçildiği başkanlık görevi sona muazzez İbrahim Hacıosmanoğlu, ant teslim töreni öncesinde yaptığı konuşmada, camiadan yeni seçilen başbuğ ve yönetimin arkasında olmasını istedi. Başkanlığın temas Trabzonsporlu üzere mübarek tıpkısı görev olduğunu belirten Hacıosmanoğlu, “Cenabıhak bize dahi talih etti. Elimizden geldiği büyüklüğünde ona bakım etmeye çalıştık. 2,5 sene sonra kongreye gittik. Trabzonspor ’un kaynak sahipleri umumi asamble üyeleridir. Onların verdiği karara herkesin çekinmek duyması gerektiğine inanıyorum. Özellikle bile hangi olursa olsun umumi kurulun iradesiyle seçilen başbuğ ve yöneticilere eğer içten Trabzonsporlu isek destek olmamız lazım. Hatalarını de matbuat marifetiyle değil, yüz yüze söyleyecek kadar medeni olmamız lazım.” dedi.

Kendisinin Trabzonspor sevdalısı olduğunu anlatan Hacıosmanoğlu, “Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla bakım etmeye çalıştık. artık de bire bir zihniyetle varsa söyleyeceğimiz fikrimiz arkadaşlarımızın yüzüne söyleyeceğimizi bilmenizi isterim. Onları yıpratacak, iş alanlarını daraltacak, muvaffakiyetsiz olmaları amacıyla savaşım edecek zihniyette değiliz. Tek Trabzonspor sevdalısının üstelik böyle olacağını düşünmüyorum. Bizim derdimiz Trabzonspor. Onun başarılı olması amacıyla hep bu arada uğraş etmemiz lazım. Kim Trabzonspor ’u başarıya götürüyorsa onu omuzlarımızda taşımamız geçişsiz.” diye niteleyerek konuştu.

Kendilerinin çok tahakküm şartlarda görev yaptıklarını anlatım eden Hacıosmanoğlu, “İçeride, dışarıda bizimle uğraşan çok koca oldu. Sayın komutan 3 seneliğine seçildi. Şayet tığ Trabzonspor ’un başarısını istiyorsak, bu yönetimin arkasında duralım, elimizden mevrut desteği verelim. Şampiyon yapsın, ondan sonradan hevesli olan rüfeka üstelik ‘Avrupa şampiyonluğunu yaşatacağız’ desin, onun mücadelesini verilim. Tığ Trabzonspor sevdalısı, taraftarıyız. Tribüne geçeceğiz, maçları oradan seyredeceğiz. Bize ihtiyaç olan seçme noktada bire bir er kadar arzu olursa arzuyla gideriz, olmazsa dahi engelleme edeceğimiz, üstünlük kullanacağımız yerler olursa yardım edeceğiz.” dedi.

Muharrem Yırtıkça ’nın ’50. yıldır şampiyonluk’ vaadiyle göreve geldiğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, “İnşallah bunu başarır, biz de onun sevinciyle bütün bu arada coşarız. Bize yapılanların tıpkısı ona yapılmasın. Eleştirilerimizi yüzüne söyleyelim. Yönetimlerin abat çalışmasını sağlayalım. Bunu yaparsak yolun yarısını aşmış oluruz.” diye sözlerini tamamladı.

MUHARREM BECERIKLI: ‘BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ’

Daha sonra söz olan eskimemiş başbuğ Aşure Ayı Mahirane, İbrahim Hacıosmanoğlu ’nun sözlerinin hem sorumluluklarını artırdığını, hem da yarınlara ne büyüklüğünde metin gidebileceklerinin işaretini gördüğünü belirtti. Hacıosmanoğlu ve Celil Hekimoğlu ’nun kurultay sürecine üstün katkıları olduğunu kaydeden Becerikli, şöyle konuştu:

“Biz aslında hep beraberiz, birlikteyiz ama yarış ne kadar güç olursa esasta yarınlara dair sorumluluklarımız bile bir o büyüklüğünde artıyor. Büyük kulüplerin seçme antlaşma başarıya ihtiyacı var. Muvaffakiyetli olduğunda tecezzi, inkısam bildirme aza iniyor. O nedenle biz bir tez koyduk. Amma bu umum topluluk ile başarabileceğimiz tıpkısı tez. Buradan şöyle tıpkısı vaadimiz olsun; derlemeci toparlayıcı girmek yerine asıl sorumluluk daha çok bizde. Bunu sunu gani şekilde yapmaya çalışacağız, camiamızı sunma ongun şekilde olta edeceğiz.

Sayın başkanımızın söylediği kabil olması müstelzim; esasen ilişkin kapılar arkasında, kişi içimizde sorunlarımızı bahsetmek. Umut ediyorum ki, bunların hepsini başaracağız. Dünya kendisine ayağa kalkacağız, çok balaban başarılara imza atacağız. Yarınlarımız çocuklarımız, gençlerimiz, milyonlarca Trabzonspor camiası üzere çokça henüz mebzul olacaktır diyerek rüya ediyorum. bundan sonra yürüyüşümüz ahali ele olacaktır.”

Dirayetli, tıpkısı soru konusunda üstelik teknik adam ve futbolculara yapılacak ödemelerle ilgilendiren konuları, umumi heyet üyeleriyle ilgili yapacakları toplantıyla görüşeceklerini dile getirdi.

Konuşmaların peşi sıra kurultay Sedir Başkanı Ahmet Stabil Canlı, mazbatasını yıpranmamış başbuğ Muharrem Becerikli ’ya verdi. Sakat başkan İbrahim Hacıosmanoğlu de kulüp karar defterini Idareci ’evet verdi.

Ardından sair umumi heyet üyelerine da tekerlek teker mazbataları arz edildi.

Bir Cevap Yazın