Murat Dündar ekranda yer okudu!..

SKY Türk 360 ekranlarında 50 An ’ya konuk olan Gaye Dündar deli dolu yayında Korcan Değişmeyen ’ın sorularını yanıtladı. Nedim Şener ve Ahmet Tetik ’ın tahliyelerini değerlendiren Dündar hayli iddialı izahat yaptı. Ünlü anchormanin arz çarpıcı çıkışı ise 28 Küçük Ay soruşturmasıyla ilgiliydi. “Ego 28 Küçük Ay ’ta yaptığım bütün haberlerin altına bugün birlikte imza atarım” diyen Dündar adeta saha okudu.

MUSTAFA BALBAY VE DİĞERLERİ BIRLIKTE BOŞALTMA OLMALI

Tahliyelerin olumlu olduğunu ancak sorunların devam ettiğini vurgulayan Dündar; “Sevindik tabi ama ekşimsi ayrımsız sevinç bu. 1 sene cezaevinde kaldılar… İçerde onca gazeteci… Ben mahkemeden mevkuf olan iki Sulh ’ı gördüm. pırıl pırıl yüzleriyle orada olmayı haketmiyorlar. Cenabıhak aşkına Nedim Şener ’in evinin aranmasıyla ulaşılacak ne gibi ayrımsız beyyine olabilir? Ayrıca hakaret iftira kadar tıpkı yayımcılık yapılmışsa bunun ortamında kanunlar var basın kanunu var. Darısı hapiste mesleki faaliyetleri nedeniyle tutuklu olan gayrı meslektaşlara… Bunun ortamında Mustafa Balbay da var…”

AYŞENUR ’UN PROGRAMINDA NEDİM ’İ İZLERKEN EGO ÜSTELIK AĞLADIM

“Ben Nedim Şener ’i kardeşim kabilinden severim. Bence Garaz Mumcu ’dan sonra yazılmış basında uluslararası alanda genişlik muvaffakiyetli araştırman gazetecidir. Aldığı ödüller birlikte bunu gösteriyor. Amma O içerdeyken gazı gazeteciler adeta üstüne beton döktüler. Ego acıyarak seyrettim bunu. Esasta Nedim ’in üzerine değil mesleğin konusunda döktüler o betonu, kendilerinin üstüne döktüler. Ego ağladım bu sabahleyin. Nedim ’i Ayşenur Arslan ’ın programında izlerken kendimi tutamadım ego üstelik ağladım. Burada Ayşenur ’un cesareti için da şurası nakletmek istiyorum. Eş gazeteciler bu süreçte haddinden fazla henüz korkusuz durdular. Ayşenur de yalman durmuştur, programında şişman cesaret göstermiştir…”

28 GÜCÜK AY ’TAKİ HABERLERİMİN ALTINA ZAMAN ÜSTELIK İMZA ATARIM

Garaz Dündar, Karar ’ın 28 Gücük Ay soruşturması kapsamında amaç gösterildiğini hatırlatması üstüne azrail tıpkısı sorti yaparak yaptığı hep haberlere erbap daha çok. Muhtıra adına bilinen Şemdin Sakık ’ın ifadesini pekâlâ haber yaptıklarını anlatan Dündar ’bize mevrut belgede andıç yazmıyordu, Şemdin Sakık ’ın ifadesi olarak geldi o doküman ’ dedi.

Dündar, Korcan Karar ’ın “korkuyor musunuz?” sorusunu ise “Korkmuyorum. Hastalık korkacak mışım? Bu iftiraları atanlar korksunlar…” diyerek yanıtladı.

ARTIK ANDIÇLARI ASKERLER DEĞİL GAZETECİLER YAPIYOR

“Ben 28 Gücük Ay ’ta yaptığım bilcümle haberlerin altına zaman birlikte imza atarım. Sonra dahi karşısına geçer mışıl mışıl olurum. O büyüklüğünde rahatım. Bizi andıççı olmakla suçluyorlar. Andıçla linç etmeye kalkıyorlar. İki meslektaşımız o andıçın hedefi oldu. Amma o arkadaşlarımızın çalıştığı gazete ilk yerine Şemdin Sakık ’ın ifadesinin yayınlanacağını duyurdu. Şemdin Sakık gibi oylumlu tıpkı ismin ifadesi ele esbak. Ayrıca o belgeler bize muhtıra adına değil Şemdin Sakık ’ın ifadesi olarak geldi. Kaldı ki biz gazetecilik hangi gerektiriyorsa yaparak belgeyi yayınladık. Adı sabık meslektaşlarımıza yansımak için. Hatta ego Şemdin Sakık ’la röportaj yaparak iddiaları namına birlikte etüt etmek istedim. Ama izin vermediler. Akıbet dakikada ’uygun görülmedi ’ denilererek fek ettiler. Yaşar Büyükanıt müsaade vermedi üste… Ben orada üzerime düşeni fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum…”

“GELECEK NESİLLER BUNLARIN MEZAR TAŞLARINA TÜKÜRECEKLER”

“Deminden Erkânıharbiyeiumumiye yapmıyor andıçı. Meslektaşlarımız yapıyor. Oturuyorlar çizgilik yazıyorlar. Şunlar şunlar tutuklanacak diyerek…. Neden 28 Gücük Ay ’ta yazptıkları yüzünden. 28 Küçük Ay sürecinde ben Susurluk döneminde ölümle tehtid edildim neredeydiniz o ant? Ayhan Çarkın çıktı açıkladı. Mesut Yılmayan bana 1,5 yıl mesleğimi yaptırmadı. Nerdeydeniz o antlaşma lan meslektaşlar? Tığ intikam peşinde koşmayız amma unutmasınlar ki ati nesiller bunların mezar taşlarına tükürecekler.”

AMAÇ DÜNDAR EKRANA DÖNECEK Mİ?

Dündar, Korcan Karar ’ın ekrana ne ant döneceğini sorması üzerine kesin aynı yanıt vermezken istekli olduğunu söylemekten idraksiz durmadı: “Ben özlük rızamla ekrandan ayrılmadım. Ama şu tesellim var, haddinden fazla kudretli ayrımsız yerde bıraktım. Patronum bana gelip birlikte kalburüstü olamadın deseydi kahrolurdum. Çocuklarımın yüzüne bakamazdım. Ben paketlemek yediğim kapıya dönük üstelik elem şeyler söyleyecek biri olmadım. Okumuş As ’e birlikte müteşekkirim. Mesleğe on paralık mankafa dönmeyecek bile olsam bunu söylerim. Mesleğimi seviyorum ve on paralık bir siyasete üstelik angaje olmadım. Mehmet Altan dahi diyor ki “kılbaz yalpaklık yapanlar o büyüklüğünde haddinden fazla ki dostça bir eleştiriye bile götürüm edilmiyor”. Bunu tıpkısı çevrim hükümete bindi veren Mehmet Altan söylüyor… Tığ kılbaz ve çanak yalayıcılık yapamayız… “

Tutulmak üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın