Mürtefi Eyüboğlu yazdı…

Bu olayı okuyunca sizin da benim üzere, “Namevcut imdi… Değme halde şaka bu” diyeceğinizden eminim.  Ama mizah değil, hamur.

En azından olayın taraflarından biri “Yüzde beniz esas” diye niteleyerek anlatıyor bunu.

Olay üstelik şu:
Şarkıcı Hikâye, Moskova ’birlikte yapılan Eurovision Haz Yarışması ’ndan sonraları o güne büyüklüğünde menajerliğini eden Yıldırak Atay ’la yollarını ayırıp, Berna Nuri Süer ’le çalışmaya başladı.
Gerçi Berna Nuri Süer ’le Olay ’nin menajerlik ilişkisi da tafsilatlı soluklu olmadı. Vaka, tıpkı müddet önceki de Süer ’le yollarını ayırdı.

Anlatacağım olay üstelik Berna Nuri Süer ’in Hadise ile çalıştığı dönemin son günlerinden.
Biliyorsunuz rastgele yıl 29 Teşrinievvel ’üstelik Cumhurbaşkanları Çankaya Köşkü ’nde Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bire bir çağırma verir. Cumhurbaşkanları bu davete Türkiye ’yi yönetenleri değil, sanatçıları bile çağırır.

Reisicumhur Abdullah Gül ’ad Çankaya Köşkü ’ndeki Cumhuriyet Altını Resepsiyonu ’na Türkiye ’yi 2009 yılında Eurovision Nağme Yarışması ’nda külah etmiş olan Hikâye da davet edilir.

Çankaya Köşkü ’nde bu işlerle ilgilenen birimin elinde Hadise ’nin irtibat adresi olarak menajeri Berna Nuri Süer ’in ajansı görüldüğü amacıyla okuntu oraya gönderilir.

e-posta ile nida

Süer bile, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’ad 29 Ekim ’birlikte Çankaya Köşkü ’nde vereceği Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ’nun  davetini e-sefer aracılığıyla  Fenomen ’ye iletir.

Çünkü o tam Olay, İstanbul ’de değil, doğup büyüdüğü Belçika ’dadır. Menajerin, işte bu nida şöyle önemlidir, hakeza önemlidir, kesinlikle süzülmek gerekir kabil Çankaya ’daki resepsiyonun önemine dayalı notlar bile düştüğü e-postaya Olay cephesinden şöyle aynı cevap sağlık:
“29 Ilk Teşrin ’birlikte Belçika ’üstelik işimiz var ; o yüzden kâm etsek acep   Reisicumhur resepsiyonu 30 Teşrinievvel ’e kaydıramaz mı?”

Şanlı Eyüboğlu

Bir Cevap Yazın