Mustafa Belletici kalp krizi geçirdi!

Milliyet’te saha alan habere bakarak Mustafa Antrenör, ilk adına acilen Beykoz Cesamet Hastanesi ’ne getirildi. Koç ’a 40 dakika süren yeniden animasyon müdahalesi uygulandı.

Bu müdahalenin arkası sıra Mustafa Çalıştırıcı tıpkı helikopterle sahibi olduğu Amerikan Hastanesine sevk edildi. Belletici’un tedavisi Amerikalı Hastanesi’nde devam edecek.

Belletici Ana Ortaklık’ten yapılan açıklamada ise Mustafa Koç’un tedavisinin bitmeme ettiği belirtildi.

AİLE HASTANEYE KOŞTU

Mustafa Koç’un rahatsızlığı sonrası ağababa Rahmi Çalıştırıcı, kardeşi Uca Belletici ile karı üyeleri ve dostları hastaneye koştu.

MİDE AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Mustafa Koç, bir süre önce İstanbul Amerikan Hastanesi’nde tulum işkembe ameliyatı (işkembe küçültme) olmuş, 4 ayda kamu 40 kilogram vermişti. Belletici, kızı Esra’nın ortaöğretim hatim partisinde zayıflamış kullanılmamış haliyle katılmıştı.

İşte Beykoz Çap Hastanesi’nin açıklamasının tümü:

“Sayın Mustafa Antrenör sabahleyin sporu esnasında fenalaşıp düşmesi konusunda spor hocası ve mail koruması marifetiyle sıhhi imdat desteği almaya başlamış.

Müstacel 112 ekibi çağrılmış. 15 zaman bilahare Beykoz Izzet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Pestil geçmiş geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resusitasyon başlandı.

1 saat sonra Amerikalı Hastanesi’nden mevrut zat hekim ekibiyle gelişigüzel, ruh akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 de hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevki sağlandı.”

HASTANENİN AÇIKLAMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Tıbbi terimlerle yapılan bu açıklamaya bakarak Antrenör hastaneye getirildiğinde çağ deveran bozukluğunun göstergesi olan fiziksel işaretler vardı. Duran kalbin çalıştırılması için ruh masajı yapıldı ve kalp atışı ile teneffüs desteği verildi.

MUSTAFA ANTRENÖR KİMDİR?

1960 yılında dünyaya gelen, evli ve iki kız çocuğu babası olan Mustafa Vehbi Antrenör, 1984 yılında ABD’bile George Washington Üniversitesi Işletme bölümünden mezun oldu.

Çalışma yaşamına 1984 ’te Tofaş ’ta Danışman namına başlayan Koç, Ram Dış Ticaret ’te Satma Müdürlüğü ve Eş Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1992 yılında Antrenör Holding ’e geçerek sırasıyla Komutan Yardımcılığı, Komutan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Umumi Heyet Başbuğ Vekilliği görevlerini yürüttü.

2003 yılından beri Koç Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Erdemli Enformasyon Yerleşmiş Onursal Başkanı ve Aut Kazançlı Ilişkiler Müesses Üyesi dahi olan Belletici, tıpkısı zamanda Zinde Rüesa Organizasyonu üyesi.

JP Morgan Uluslararası Konseyi ’nde, Rolls-Royce Arsıulusal Müşavere Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Arsıulusal Konseyi ’nde yer kayran Antrenör, tıpkı zamanda Bilderberg Toplantılarının Icra Müesses Üyesi. 2005 yılında İtalya Hükümeti ’nin Cavaliere D ’Industria nişanı ile ödüllendirildi. 

Bir Cevap Yazın