Mustafa Belletici son yolculuğuna uğurlandı

iş adamı Mustafa Belletici için evvel merasim Belletici Ana Ortaklık’bile düzenlendi. Törenin arkası sıra Mustafa Belletici’un cenazesi cenaze arabasıyla Marmara Üniversitesi Tanrı Bilimi Fakültesi Tatbikat Camii ’ne getirildi. Cenaze arabası polis güçleri eskortu eşliğinde düşük bir hemencek ilerleyerek camiye methal yaptı. Bu tam hareketli tıpkı grubun üstelik yaya cenaze arabasına haremlik ettiği görülürken, Ankara’nın seymenleri bile Koç’un cenazesine haremlik etti.

Mustafa Belletici’un cenaze töreninin düzenleneceği Marmara Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Manevra Camii’nde dahi hazırlıklar tamamlandı. Caminin bahçesine çadırlar kurulurken, dayanç de halıyla kaplandı. Haddinden Fazla sayıda polisin olağan üstü güvenlik önlemleri aldığı camide gönderilen çelenklerden de adeta tıpkı çatlak oluştu. 

ILK TÖREN ANTRENÖR HOLDİNG’DE DÜZENLENDİ

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden iş adamı Mustafa Antrenör üzere evvel merasim, Antrenör Ana Ortaklık’birlikte düzenlendi. Mustafa Çalıştırıcı, çalışanlarının omuzunda son yolculuğuna uğurlandı.

Mustafa Belletici amacıyla bugün geçmiş tören Üsküdar Nakkaştepe’deki Çalıştırıcı Ana Ortaklık Genel Müdürlük Binası’nda yapıldı. 09.30 kadar planlı törene Mustafa Belletici’un ailesi, yakınları ve Koç Ana Ortaklık çalışanları katıldı.

Törenin arkası sıra Mustafa Koç’un tabutu, çalışanları ve sevenlerinin omuzunda cenaze arabasına taşındı ve cenaze töreninin yapılacağı Marmara Üniversitesi Tanrı Bilimi Fakültesi Manevra Camii’ne uğurlandı.

Mustafa Antrenör ’un cenaze namazını kıldıran İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, ailenin Marmara Teoloji Fakültesi’hangi büyük ehemmiyet verdiğini belirtti şu konuşmayı yaptı:

“Tevellüt hangi kadar gerçekse ölüm da o büyüklüğünde esas. Rabbim kıldığımız cenaze namazını kullanılan eylesin. Biz bir tanıklık almadan uğurlamayız. Bire Bir hellalik alırız. Merhuma herhangi bir nev adalet ve hukukunuzu helal ettiniz mi…

Rabbim helalliğinizi akseptans eylesin. Kendisinin aynı vicdanlı, ayrımsız Dindar olduğuna şehadet ayar misiniz. Rabbim şahitliğinizi akseptans eylesin.

‘RAMAZAN AYLARINDA IFTAR VERİRLERDİ’

Çok saygıdeğer cemaati Müslimin, Koç Ailesi, Marmara Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi’hangi hususi ayrımsız sargı gösterirdi. Ramazan aylarında rahmetli Vehbi Koç’un vefatından itibaren ailesi iftar vakti verirlerdi.

Ailenin büyükleri bile bu iftarda bulunmaya hız ederlerdi.

Mustafa Çalıştırıcı, yüz kere buraya gelmişti. Bugün serencam yolculuğuna buradan uğurluyoruz. Rabbim yağmur eylesin”

Mustafa Antrenör’un cenazesi, namazın peşi sıra Zincirlikuyu Mezarlığı’na uğurlandı.

MUSTAFA ÇALIŞTIRICI ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLDİ (VIDEO)

Cenaze töreninden görüntüleri haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın