Mustafa Koç’un kabrine ziyaretçi akını

Sabah’tan Erhan Öztürk ve Mustafa Kaya’nın haberine bakarak çiçeklerle donatılan mezarda 24 saat el tutuluyor. Belletici’un annesi Çiğdem Simavi, halası Ahilik Arsel ve kardeşi Şanlı Çalıştırıcı evvel mezarlığa geldi ve yakarış okudu. Asıl Mahmur Çiçeği Simavi’nin, oğlunun mezarında yaş döktüğü, hala Mürüvvet Arsel’in birlikte getirdiği Yasin-i Şerif’i okuduğu görüldü.

‘SABAHA BÜYÜKLÜĞÜNDE DUA ETTİK’

Antrenör ailesine ilişkin mezarların başında 24 saat kere markajcı güvenlikler, “Mustafa Belletici hoppadak patronumuz değildi. Bu nöbeti tutarken çalışan değil, vefa borcunu vermek talip aynı vatandaşım. Birazdan nöbeti devredeceğiz. Sabaha kadar dua ettik ona. Binlerce insana savmak verdiler. Akşam baştan nöbete gelirken eşimizi ve çocuklarımızı dahi getireceğiz. Onlar bile yakarış edip, helallik verecekler patronumuza” dedi… “Şeb kimesne geldi mi?” sorusuna ise “Ailesi geldi. Yurttaş birlikte yakarış yazar gitti” yanıtını verdi.

‘SENİNLE MUHATAP OLMAZ’ DEDİKLERİ MUSTAFA ÇALIŞTIRICI BANA KARTINI VERDİ

Sabah’ın haberine bakarak Mustafa Antrenör’un mezarını görüşme edenler beyninde, iş bulması için arkalama ettiği Yakup Arslan de vardı. Arslan, Antrenör’la anısını şöyle anlattı: “Hasta falcı yerine çalışıyordum amma tembel kaldım. Altı ay gelişim bulamadım. Ölümünden aynı hafta önce Etiler’bile Mustafa Eş ve ailesini kahvaltı yaparken gördüm. Restoranın çıkışında bekledim. Fakat oradaki ihvan ‘Seninle muhatap olmaz’ dediler. Ego da ‘Neden, ego birlikte insanım, o birlikte insan’ dedim. Çıkışta yanına gidip kendimi tanıttım. Çalıştırıcı ailesinin üniversite hastanelerine hareket başvurusunda bulunmuştum. Onu söyledim. Bana koruyucu olacağını söyledi ve kartını vererek ‘Git hastaneye kartımı göster, seni işe alırlar’ dedi. Ego da yanından ayrıldıktan sonraları otobüse bindiğimde Koç’un bana verdiği kartında bulunduğu cüzdanımı çaldırdım. İki dönem sonra da ahiret yolculuğu haberini aldım. Benimle konuşmuştu, çok sıcakkanlı ve hayırsever aynı insandı”

MEZARI BAŞINDA ÇALIŞTIRICI’U ANLATTILAR

‘MUSTAFA MÜTEVAZILIKTA YER GİBİYDİ’

Atçılık ve golf kulübünden arkadaşı Cavit Özyardımcı : “30 yıllık aynı arkadaşlığımız vardı. Mustafa, mütevazılıkta toprak gibiydi. Haddinden Fazla ongun tıpkısı dosttu.”

‘ZAMANSIZ KAYBETTİK’

Eski Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Bronz Çapa: “Uzun yıllar hep bu arada ağababa bindik. Bir Nice yarışmaya katıldık. Mevsimli Mevsimsiz kaybettik, bizi etraflıca üzdü, çok üzgünüm. Ben onun ağabeyiydim. Yaşım müstakbel olduğu amacıyla bana ‘ihtiyar’ derdi. Haddinden Fazla ongun bir insandı. Çocukluğundan beri tanırım.”

‘BÜYÜK KALPLİ AYRIMSIZ İNSANDI’

Belletici Ana Ortaklık çalışanı Aynur Ryadavl Etova: “Mustafa Satış nazik kalpli aynı insandı. Gereksiz ölümü bizi çokça üzdü. Temiz süresince yatsın. Çalıştırıcı ailesine sabırlar diliyorum.”

‘AZ ZAMANA HADDINDEN FAZLA ÖZ SIĞDIRDI’

Belletici Holding çalışanı Pınar Kayahan: “Haddinden Fazla kızıl ve çok cepheli aynı insandı. Ailesine, çalışanlarına, ülkesine çokça sadık aynı insandı. Birkaç zamana çokça özdek sığdırmış ayrımsız insandı.”

‘DERDİMİZİ DİNLİYORDU’

Çalışanı Ramazan Üngören: “Otomotiv fabrikalarında çalışıyorum. Bizimle refik gibiydi. Derdimizi dinliyor, yemekhanede bizimle kemirmek yiyordu.”

Bir Cevap Yazın