MUSTAFA TUNCEL VE AYDAÇ DURAK KARŞI KARŞIYA

Adana ’daki alacak iddiaları 23 almanak iki kat arkadaşını yüz yüze getirdi. Başbuğ Aytaç Durak ’ın yolsuzlukla suçladığı MHP ’li Şehremaneti Meclisi Üyesi Mustafa Tuncel Teke Tek ’e telefonla bağlandı.

Savcılıkça telefonla arandığını ve Durak için suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden Tuncel, “Akıbet olayların arkası sıra elime birçok vesika ulaştı ve birçok ihbarda bulunuldu. Bu bilgelik ve belgeleri bile savcılığa ileteceğim. Durak ’ı hapse attırana büyüklüğünde bunları açıklayacağım” dedi.

Tuncel faal yayında şunları söyledi

“Ego 80 yılına büyüklüğünde Türkiye ’da en ayrıntılı Sevgili Ocağı başkanlığı yapmış biriyim.

80 yılında ANAP ’a geçtim. Aytaç Durak ’la orada yollarımız kesişti. Sonra YANLIŞSIZ Fırka ’ye geçerken benden temenni etti, ısrar etti. Ondan sonra de, kendisi rastgele dönemde tıpkı siyasal partiye gitmeyi ünsiyet haline getirmiş, MHP ’ye gelince ego bile kendisiyle bu arada debi ettim. Sayın Komutan MHP ile duygulandıran dışlı olunca başladı benim kuyumu kazmaya… Bu dönemde artık başbuğ vesayete muhtaç haline geldi. Belediyeyi açıktan kumandayla idare etmeye başladı.

Önceki dönemde Aytaç Satış ’mağara Süleyman Demirel Bulvarındaki arsasından hava 54 divan üyesi 2 bürokrat yargılanmaya başladık. Ego hayatım boyunca benzeri trafik kazası dış adliyeye gitmedim. Kendisi dahi adliyeden sokak. Bu arsadan çevre yargılanmaya başlayınca, ben dedim ki, ‘Başbuğ burada tıpkı sorumluluk yapmış bunu çarkıt haline getirelim yargılanmaktan kurtulalım. Başkan bu işleri haddinden fazla ferah agâh…

Bu işten muhit bu arsa tecim alanı olunca oğlu muhtelif kuruluşlarla kesit yapıyor.  40 trilyona kadar çıkıyor. Başkanın bu yer gibi dokuz canlı haddinden fazla arsası var. (Bozukluk bugüne dek bunları açıklamadığı sorusuna) Amil olsa açıklarım. O 20 almanak başkansa ben üstelik 21 almanak meclis üyesiyim. Müfettişleri bana gelip sormazsa ben özlük kendime cürüm duyurusunda mı bulunayım.

VERGI KAÇIRDIĞI İDDİASI
Meclise öz arsasını getirip reislik yapması suçtur. Meslek yeri yaptırma vaadiyle Meclise getirip kendi başkanlık yapıp komisyona gönderdikten ayrımsız ahit sonraları arsayı başkasına satıyor. ‘30 trilyona sattım ’ dedi. Ego tapudan baktım, 18 lira göstermiş. Koskoca 73 yaşında, yıllardır reislik fail koca… 30 ’dan gösterse vergisini tüm ödese imkânsız mıydı? Aytaç Durak Adana ’de bir ilhanlık kurmuş. Karşısına birisin çıkması olanaklı değil. Burada da açık açık idrak kaçırdığını iletişim araçları huzurunda söyledi.

Bu arsa kişi sattığı arsa. ‘Lütfen sen çekil ego oylatayım ’ dedim. yanlışsız oylanamadı. Burada reddedilince başkan yoldan bundan sonra.

HAPSE ATTIRACAĞIM
Üç beş oylumlu yanlışlık var. Bu arbede başladıktan sonra bana ihbar olarak geldi. Bütün deliller elimde. Devir ortamında ki haklı, kim haksız göreceğiz. Vicdanı varsa konuşmaları kendisi açıklar. ‘Oğlunun elini belediyenin elinden çek ’ dedim.

CÜRÜM DUYURUSU
Bugün başsavcılıktan beni aradılar, cürüm duyurusunda bulundum. Üç çevrim müddet istedim, elimdeki hep bilgi ve belgeleri toplayıp savcılara bildireceğim.

“ÜMRAN PARTİSİ” İDDİASI
Ben Pazartesi haset Meclise geldiğimde kendisi ‘Yahu bire bir ceride Mamure Partisi var dedi. Bunun ki olduklarını biliyorum ’ diye niteleyerek konuşunca ego namına dedim kim, ‘O partinin başkanı namına beni gösteriyorlar Siz bunu kasten mi söylüyorsunuz? ’ dedim. ‘Bilerek söylüyorum ’ dedi, ‘Benim kanaatim da ’ öyle dedim. Gelişim orada koptu. Orada meclisi kendisi idare edemeyeceğini anlayınca… Bugüne büyüklüğünde hangi yaptığını biliyorlar, çıktı da ne yapacağını biliyorlar. Bunu bilen ihvan reaksiyon göstermeye başladılar. Amma genişlik nazik tepkiyi de ego gösterdim. Bizi çiğnemek, ismimizi hakeza yorumlamak için kurduğu bire bir tezgah. Bunu ego bozunca bu nöbet kaset çıkardı. Başkan hala terbiyesizce bu kasedin zarfında ismi geçenler var… Başkanın 2 milyar dolar serveti de var. Ben bunu hapse düşünceye kadar açıklayacağım sonraları üstelik bitmeme edeceğim. Ben balon sıkmıyorum burada…

DURAK ’IN YANITI: KÂFFESI YALAN
Komutan Durak, Tuncel ’mağara bu iddialarına şöyle cevap verdi: “Anlattıklarının hiçbiri akıllıcasına değil. Suçluluk telaşıyla elhak işin esasen beri, kasedin açıklandığı günden beri acı etmesi… İddialara hem muhatap oldu, hem üstelik ‘bayindirlik partisi başkanı benim ’ dedi. Beş Altı militanı ile de oturuma geldi. Burada müzakere seviyesiyle de kendisini gösteriyor.

Komutan Durak, 30 trilyonluk arazinin 18 trilyon kendisine gösterilmesini doğruladı. Durak, “Muhasebeci anca bildirme etti” dedi.

Durak 2 milyar dolar para iddialarını de, “Nerde o dünyalık… Forbes ’ın listesinde Rahmi Belletici ’un 1.5 milyar doları var. Benim Rahmi Belletici büyüklüğünde param mı var? Bunlar biber dolması söylüyor. ‘100 parça gayri menkulü var ’ diyor. O bile biber dolması. Biber Dolması söyleyenler Adana kamuoyunun önünde adisyon verecek.

TUNCEL: IDRAK KASETLERİNİ GÖSTERECEĞİM
Durak ’ın bu açıklamalarının arkası sıra yeniden meze düzlük Tuncel, “Bizim başkanımız gittiği seçkin yerde biber dolması söylemediğini söyler. Ego yeryüzü beş altı 10 defa tanıt ettim. Vergi verdiği kasetlerini dahi size göndereceğim” dedi. Bu sözler üzerine Aytaç Durak “Nerede?” diyerek sordu. Tuncel:   “Askerliğini erteletmek için vergi verdiğini öz söylemişti. Ihtimal askerlik dahi yapmamıştır. Evine çok gittim evinde askerlik hatırasını görmedim” dedi. Durak, Tuncel ’in bu iddialarını birlikte “Seçkin söylediği hakeza, kılükal, iftira” şeklinde yanıtladı.

Habertürk

Bir Cevap Yazın