Muştu Eksper Ceyhun Yılmaz’ı mahkemeye verdi

Hürriyet’te kayran düzlük habere bakarak Ceyhun Yılmaz, CNN Türk ’te yayınlanan “Burada Laf Çok” programında sarfettiği saraka dolayısıyla tenkit bombardımanına tutuldu. 18 Teşrinisani ’dahi yayınlanan programın konuklarından Yılmayan, sunucu Ongun Uçurum ’ın oyuncu Erim Ehlivukuf ’a “Mesleğiniz nedir?” diye niteleyerek sorması üzerine, birlikte oturan Mehmet Turgut ’a eğilerek “o…luk” dedi.

Duyulmayacağını sandığı bu bayram mikrofon dolayısıyla yayına birlikte yansıdı. Yılmayan, olayın büyümesi üzerine mukayyet tıpkı açıklamayla bozukluk diledi: “Söylediğim zehir hezel amacıyla defo dilerim. Hepimizin şakasını yapabilceğimiz şey amma yayında olmamalıydı. Müjde benim kardeşim.”

BEŞARET EKSPER

Fakat bu izah Ehlihibre ’ı sakinleştirmeye yetmedi. Dinç oyuncu, avukatı tarafından Ceyhun Yılmaz ’a manevi tazminat açtığını açıkladı: “Erim Uzman, Ceyhun Yılmayan marifetiyle çirkin ayrımsız lafız atfedilmek kanalıyla hakarete uğramıştır. Bu ebat, onda aheste tıpkısı travma yaratmıştır. Yoldaş almak, şaka yapmaya hizmet etmek, tanışık olup olmamak, veya kişiler ortada bire bir santimantalite bulunup bulunmaması, tek surette hakeza bir hakaretin doğru gerekçesi olmaz. Bulunan durumda müvekkilemin yabanlık, kadınlık ve iz onuru zedelenmiştir. Müjde Eksper, 14 senedir bu sektörde çalışmakta olup, durduğu ve ara vermek istediği meydan bellidir. İşlenen yanlışlık için savcılığa başvurulduğunu, antrparantez muammer olduğu can titreme ve üzüntünün seçme tutar ile tazmini mümkün olmadığından 3 kuruşluk manevi manevi tazminat açıldığını kamuoyuna bildiririz.”

Bir Cevap Yazın