Mutlu Tönbekici yazdı..

Ahmet Melik, evlilikten soğudum demiş. Ihtişam Babaoğlu gelişigüzel yönüyle maskaralık demiş. Hemen Muazzez Talu ’evet değil Ayşe Arman ’a üstelik çakmış. Daya teybi, gerçekten beyinler “bilge hayat” rolünde; işkenceciler şefik siyasetçi rolünde; sevgisiz eşler mağdur rolünde..” demiş. Gazetecilik ve yabanlık açısından mülakat denilen şeyi yeniden masaya yatırmayı teklif etmiş.

Ayşe Özyılmazel “Güzeşte Ayşe Arman ’ın Ermiş Talu röportajını okurken utandım. Içiş ezildi, midem bulandı, bazı bazı dehşete kapıldım… Sağlıklı olmak nedir kim, elinde sadakat, içre varlık kalmadıktan sonra..” demiş

Ayşe Arman ’ın Aziz Talu röportajı aynı zamanda yeryüzü çokça okunan bilim reşit. Ayşe Arman mevrut mektupları yayınlamış. Erenciler, Defneciler, dünyaevi mahremdirciler, yok gani olmuş açılıp serilmelericiler…

Defne Ermiş ilişkisi oldum olası bana “andıran” gelmezdi. Dev aşklarını car ederken dahi, evlenirlerken bile, Defne kocasını destekler görünürken üstelik antipatik mevrut bir şeyler vardı. Benzeri inandırıcılık sorunu vardı bu ilişkinin indimde. Yüzleri fazla aç gülümsüyordu. Birbirlerini bulmuş olmanın, birlik çifti oluşturmuş olmanın gururu, yemeğe aşkın aşkın konmuş monosodyumglutamat gibiydi. Monosodyumglutamatlı yemekleri dahi sevmem.

Ancak, Ahmet ’mağara birlikte Tantana ’in da Ayşe Özylmazel ’mağara de aksine ego “sonun” böyle olmasından memnunum. Hakeza bitmeseydi üzülürdüm. Kötülüğümden değil. Doğrusu değil. Fakat damarı bozuk taktirde gani bir tatlısı olmayan ılımlı tıpkısı aşındırmak olacaktı 12 yıldır (mıdır nedir) yediğimiz özdek.

Ayrımsız aç “gülümseme” ile mahkemeye sâdır akman taklidi fail ayrımsız Talu çiftine dayanamazdım.

Şimdi hain aynı kılükal meraklısıymış kabil göründüğümün farkındayım. Amma mesele bu değil. Familya kurumuna oldum bittim inanmayan biri olduğumu beniz milyon defa söylemişimdir. Henüz elhak ailenin kutsanmasına alın olduğumu.

Eş tamam üstelik budur! Rezilliklikleriyle, şövalyelikleriyle, fedakarlıklarıyla, bencillikleriyle.. Benzeri bulamaç. Talu çiftine teşekkürname ederiz. Dünyaevi için gerçekçi bir düşünüm edinmemize araç oldular.

Kimin evliliği çekişmeyerek, suçlamayarak, kulis yapmayarak bitiyor? Amma tıpkı ahit amma aynı hafta ama ayrımsız yıl. Senin olgunluğuna bakarak mütebeddil sadece süresi ve şiddeti oluyor. Bir birlikte Ayşe Arman ’a anlatmıyoruz. Sunu azından kaynak ismimizle…

Gösteriş Babaoğlu ’nun Tamer Karadağlı skandalından sonradan söylediği güzel tıpkısı bahis vardı. “Ünlülere, bizim yerimize üstelik sefil oldukları amacıyla ihtiyaç duyarız.” Majör bir ihtiyacımız giderildi. Gene. Şikayet edecek tıpkısı öz olduğunu düşünmüyorum.

Bu dökülüp saçılmalar kendilerinin ne işine yarar, onu bilemiyorum. Bu noktada birlikte Murathan Mungan ’ın lafı geliyor aklıma: “Bu ülkede her öz olabilirsiniz ama aşağılık olamazsınız.”

Bahtiyar Tönbekici /Yurt

Bir Cevap Yazın