Mutlu Tönbekici’den curcunalı getirecek benzeri yazı!..

İkisi amacıyla dahi ayrımsız öz meri: Ne yaparsan yap dirilemez.

Kendimi bildim bileli var bu Zer Kelebek ödülü ve ego kendimi bileli kimse ciddiye almaz.

Yâran alışverişte görsün, magazin müdürleri ve muhabirleri tahakküm durumda kalmasın, ilişkiler gailesiz tutulsun, kimsenin hatırı kalmasın hesabı, memlekette kim var ki yoksa ödül verilen tıpkı “şey”.

Veya şöyle diyelim: Yaşı 50 ’nin üzerindeki herkese banko, altındakilere ise ihtimal..

Bergüzar alınırken sarf edilen sözlerin bütünü palavradır. Kimesne CV ’ciğer Zer Kelebek ödülü aldım diye niteleyerek yazmaz. Yazanla dalavere geçilir. Elhak akıbet yıllarda dürü alanlar da dolma geçmekten kendilerini alamadı. Hem da sahnede, hem üstelik ödülü alırken.

Nitekim Okan Bayülgen daha çok 67. mi 89. mu zer kelebeğini alırken “çoluk çocuk desteklensin” ayağıyla “kâfi çıktı bana vermeyin, fenalık geldi, bir elan gelmeyeceğim buraya” restini çekti. çıktı rastgele sene ödülü alanlar bir yol elan düşünecektir herhalde.

Halkın oylarıyla verildiği birlikte düpedüz metanetli doyurucu gelmiyor bana. Bildirme azından bir bölümünün manipülasyon olduğu aşikar.

Zer Kelebekten ayrımsız Grammy yaratamazsın. Amma mefret ayıplar yaratabilirsin.

Bu sene Hıncal Uluç ’a kültür vs vs ödülü verildi.

Develik Joy üzere söyledikleriyle aynı çok insanı incitmiş, davalık reşit tıpkı kişi, on paralık olmazsa bu sene atlanamaz mıydı?

Atlanmayacak büyüklüğünde kültürel ne yaptı bu sene Hıncal Uluç bakınmak isterim Değerli Kelebek komitesine.

Takiben kitleleri sürükleyen bir film? Işporta? Yahut bir söylemi olan bire bir TV programı? Mübarek aksiseda bulan tıpkısı felsefi debi?

Hayır. Bilmem kaçıncı yılına girmekte olan Yaşamdan Dakikalar içinmiş armağan.

Dürü programa verildi, ekibin değişik fertleri için tıpkı lafım yok amma Yaşamdan Dakikalar dışında tek bire bir hars programı yok mudur? Alelhusus verilecekse sunu azından bu yılcık atlanamaz mıydı?

Işte bu yüzden, istediğiniz büyüklüğünde “vat a vandırfıl şov” yapın, Eurovizyon neyse, CHP neyse, Kızıl Kelebek üstelik odur.

Takma teneffüslerle idare.

Mutlu Tönbekici

Bir Cevap Yazın