‘Mutluluk noktası’nı keşfedin!..

Takvim’bile düz kayran habere bakarak ekstrem üzüntü, etki, ruhsal gerilim ile gelişigüzel vücudumuz yıpranıyor. Uzmanlar bağır boşluğunda kâin içten bezini harekete geçirmenin bahtiyarlık hormonunu artıracağını aktarıyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde dahi deli dolu olan candan bezinin olduğu bölgeye 20-30 saniye büyüklüğünde vurmanın us vasıtasıyla tıpkısı refleks olarak algılandığını nâkil uzmanlar şöyle bitmeme ediyor: “Müfrit sıkıntı anında hele bayanların göğüslerine vurduklarını görmüşüzdür. Zira gönül göğsüne vururken özden bezini titreştirir ve üzüntü kaynaklı bağışıklıkta olacak olan direnç kaybının önüne zarif.”

HAFIF DOKUNUŞ DAHI AZ ÇOK HAREKETLI

Tiroid bezinin altında, sine boşluğunda ve dem borusunun önünde kâin bu bezde meydana ati titreşimlerin kişinin genç ve dimdik yaşamasında oylumlu olduğunu ifade eden uzmanlar, samimi bezinin konusunda hafifçe dokunmanın üstelik faal olacağını vurguluyor. Vücuttaki ‘mutluluk noktası’ kendisine birlikte adlandırılan samimi bezine hergün yapılacak egzersizin, bahtiyarlık hissini artıracağına özen çekilirken, uzmanlar serencam yerine kişilere şu uyarılarda bulunuyor:

GÜNDE BIRAZ KERE YAPILABİLİR

“Son adına hande alaşağı etmek de bağışıklık sistemini güçlendirir ve sizi tüvana cirim. Hayata tamamıyla gülümseyerek bakın ve bol bereketli gülme atmayı unutmayın. Candan bezi vücudumuzun enerjisini cirim. Enerji sisteminde dengesizlik ortaya çıktığında, düşünce ve üzeri arasında ayrımsız köprü kurar. Bu nedenle şayet sizinde hâl, ürkü, stres nöbetleriniz kesif oluyorsa bu hareketi devir içerisinde biraz misil tekrarlayın. Nasıl rahatladığınızı kendiniz birlikte göreceksiniz.”

Bir Cevap Yazın