MÜYORBİR harekete geçti!..

Sözcü’bile yer kayran habere bakarak MÜYORBİR Umumi Heyet Başkanı Hisse Senedi Şeşen, çalgı aleti sektöründe yasalarla cebe oluşturup, eşitlikçi ve adil benzeri boyut yarattıklarını, böylelikle yorumcuların haklarını yorumculara verdiklerini söyledi.

Mahiye dijital dergi Trendera Magazine ’ye çalgı sektörü ile ilişik meşruhat eden Hisse Senedi Şeşen “4 meslek birliği; MESAM, MÜYAP, MSG, MÜYORBİR namına bir araya geldik ve OLB ’yi (Ortak Lisanslama Birimi) kurduk. Bu yapı saz sektörü için çokça yüce gelişmedir” dedi.

Zat deyimiyle ‘Türkiye ’nin en angın yönetim kurulu ’na başkanlık ettiğini birlikte tamlayan Şeşen, Müyorbir ’mağara alanında tek olmasını şöyle açıkladı:

“MÜYORBİR haklarımızın adil toplanması ve dağıtılması için kuruldu. Emeğin ve emekçinin hakkını destek olmak amacıyla bire bir aradayız. Yaşadığımız düzende bu bilinci rekzetmek ve bu bilinç algısını konumlamak çokça mefret. MÜYORBİR; 5846 basit kanuna göre kurulmuş benzeri iz birliği. Türkiye ’dahi alanında bir tane patika birliğidir. Türkiye ’deki bütün yorumcuların haklarını takip ediyoruz. Bunun ortamında; Sezen Katarakt, Tarkan, MFÖ ’üstelik var, merhum Müslüm Gürses üstelik var. Türkiye ’deki neredeyse bilcümle yorumcuların haklarını künde ediyoruz. Burada televizyonlardan, radyolardan, genel ağ ortamlarından ve “Turkcell  Vodafone, Avea, TTNet” kadar GSM operatörlerinden, hizmetlerindeki üyelerimizin eserlerinin çalınma oranına bakarak türe ettikleri paraları alıp, doğruluk edenlere dağıtıyoruz.

Ezcümle adalet takibi yapıyoruz ve üyelerimize dağıtıyoruz. Dalavere kurulumuz Yazar Akbayram, Belkıs Akkale, Aynasız, Saygınlık Akış, Stabil Özülkü, Suavi, Miğfer Salim, ben ve Hüseyin Turan ’dan oluşuyor. Ego başbuğ olduktan ve 15 April sürecinden sonradan 4 meslek birliği; MESAM, MÜYAP, MSG ve MÜYORBİR, OLB ’yi (Ortak Lisanslama Birimi) kurduk. Çalgı sektörü için çokça muhteşem gelişmedir bu. Hakları izleme edip hak sahiplerine dağıtırken dünyadaki yasaları, gelişmeleri ve gündemi da strateji ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın