Nar mecmu tıpkı keyif pınarı!..

Takvim’de vadi düzlük habere göre çekirdeklerinden, tanesine, kabuğundan suyuna kadar bir nice hastalığa çare olan nar, tıpkısı zamanda vücudu hastalıklara karşı dahi tıpkı koruyucu kabilinden koruyor. Verimli miktarda C vitamini, polyphenol, demir, potasyum içeren bu hayır sonuç bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Kanserden, çöz parazitlerine kadar felah olan bu yarayışlı meyvenin bereketli mübarek tüketilmesinin dimdik bir yaşam üzere etkin olacağını nâkil Diyetisyen Yeşim Ilgiyle, narın faydalarını şöyle sıralıyor:

Çekirdekleri gani çiğnenerek tüketildiğinde sindirimi ve hazmı macerasız bire bir meyvedir. Bire Bir tılsım üzere sıkıntı göstererek göden apotr ve kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır.

Kan sulandırıcı etkisi ile dolaşımı düzenler ve damar yapısını güçlendirerek tansiyonu düşürmeye koruyucu olur.

5 MEZUNIYET ELAN FAZLA SAĞLIKLI

İçeriğindeki C vitamini hele antipatik günlerde ve kış aylarında bağışıklık sistemini destekler.
Bilimsel çalışmalarca kanıtlanmış faziletkâr antioksidan içeriği kansere karşı koruyucu baskı göstermektedir. Nar suyundaki antioksidan miktarı yeşil çaya bakarak 5 hatim henüz fazladır.
Nar suyu, ten ve prostat kanserine alın tüketilmesi gereken bir besindir.
Çöz parazitlerine alın nar kabuğu tüketmek hareketli ayrımsız yöntemdir.
Vücudumuzun içerisinde bulunan organlarda meydana gelebilecek yangı ve yaralara faydası olduğu gibi, cildimizde meydana gelen acı ve iltihapları yasaklayıcı etkisi vardır.

Bir Cevap Yazın