Narkotik’ten ünlülere gözde çağrı!..

Milliyet’ten Uca Eyüboğlu zaman Milliyet’teki köşesinde ilgi çekici bire bir yazıyı kaleme aldı…

İşte o yazı

“Maksat Olma Hedefsiz Kalma” projesi kapsamında gençleri, ebeveynlerini bilgilendirmek ve toplumda farkındalık yaratmak için web sitesi ve “#Kankanı Seç Harekete Geç” adlı sosyal iletişim araçları hesapları açan Narkotik, bu kampanyaya bindi vermeleri üzere nümayiş, spor ve medya dünyasının ünlülerine davet yaptı.

İstanbul Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Şube Müdürü Ercüment Özinan ’ın imzasıyla gönderilen davet mektubunun 9 sayfalık ekinde kampanyanın amacı ve ünlülerin bu amaçla yapabilecekleri şeyler bağlanmış. Ünlüler-den maksut şey çokça dümdüz.

Talip kampanya mesajlarından birini seçip yazacak “#Gerçekleriöğrenin” hasthag ’iyle paylaşacak, dileyen kampanyanın sloganlarından birini söylerken foto ve videosunu çekip kankanisechareketegec.org ’a yükleyebilecek.

İstanbul Narkotik Yazıhane Suçlarla Uğraş Büro Müdürü Ercüment Özinan ’ın davet yazısı bana birlikte geldi. Benim yapabileceğim mahsus:

Kampanyayı kamuoyuna açıklamak. Bu vesileyle ego üzerime düşeni yaptım.

Bakalım ünlü topçu, sporcu, hanende, aktör ve ekran yıldızlarından kimler, gençlere ve ailelerine, “Gerçekleriöğrenin” diyecek?

Kimlere betik gitti?

İstanbul Narkotik Idarehane Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü ’nün kimlere nida mektubu yolladığını nikbet ettiğinizi biliyorum ve şimdi o isimleri sıralıyorum:

Esra Erol, Kağan Çelik, İsmail Küçükkaya, Ayrıksı Tafsilatlı, Rabıta Akalın, Didem Yılmaz, Ceyhun Yılmaz, Kraliçe Üner, Seval Çopur, Bengü, İclal Görgülü, Gülben Ergen, Sıla, Çiğdem Bahadır, Mahsun Kırmızıgül, Kahkaha Yener, Rahşan Gülşan, İlkim Öz, Bekir Develi, Anlamaklık Kırmacı, Hamdi Parafin, Oğuzhan Antrenör, Yapıt Yenenler, İbrahim Büyükak, Miğfer Enerjik, Yol Koyuverme, Cüneyt Özdemir, Birol Yiğitlik, Bahir Baykal, Mesut Yalpak, İlker Müstesna, Kahkaha Ataizi, Beyazıt Öztürk, Meram Gri, Tarkan, Atiye, Süpürge Otu Arar, Öpücük Kavram, Halit Ergenç, Anmalık Korel, Rüya Avşar, Balçiçek İlter, Baylan Polat Anaç, Mustafa Ceceli, Akpelin Fikirli, Haluk Künde, Dünya Ilıcalı, Sıkıntı Sertel, Elif Özkul ve Buket Ziyalı…

Şov ve iletişim araçları dünyasının birlikte ünlü sporcularla futbolculara dahi kampanyaya bindi çağrısı yapıldı.

Çağırma mektubu eline ulaşan ünlülerden şu ana büyüklüğünde Haluk Entrika, İsmail Küçükkaya, Ceyhun Yılmayan, Mustafa Ceceli, Balçiçek İlter, İlkim Halis, Elif Özkul ve Buket Işıklı ’ın narkotikçilere olumlu yanıt verdi. Haziran ayında başlayacak kampanya ünlüler üzere tıpkı anlamda uyuşturucuyla savaşım üzerine huluskârlık testi kadar.

Bakalım kimler geçecek bu testi?

(UCA EYÜBOĞLU / ULUSALLIK-CADDE)

Bir Cevap Yazın