Nazlı: ‘Bu saatten sonra beni yıkamazlar!’

Nazlı’nın Akşam’birlikte yayınlanan röportajı..

– Yeni single çalışmanızdan biraz bahseder misiniz?

‘Aşk Bile ’nin küçümseme ve müziği Başkumandan Ortaç’a, sorti düzenlemesi Fazilet Kınay’a ilişik. Okan Akı aranjesi ile Cihat Uğurel ve Mert Kültürlü remix’leri gelmek amacıyla üç versiyonu elan var. Gelişigüzel çalışmaya başladığım yapım ve menajerlik şirketi Film Yıldızı Odası’yla iyice tıpkı erke yakaladık. Şarkıyı öyle balaban bir aşkla söyledim kim bunun enerjisinin dinleyiciye bile geçtiğine inanıyorum. Şarkının ilk cümlesini duyduğum anda “Bu yol benim olmalı” demiştim.

BRİTNEY SPEARS ’A BENZETİLMEK GÜZELCE!

– Klipteki danslarınız üzere “domestik Britney Spears” yorumları yapılıyor. Ne zamandır raks ediyorsunuz?

İlkokulda kurduğumuz dans ekibiyle okullar arası yarışmada İstanbul birincisi olmuştuk, lisede birlikte raks ekibindeydim. Herhangi Bir ant dansa ilgim oldu. Akıbet 4 senedir hocam ve koreografım Orhan Üstündağ ile çalışıyoruz. Tanıdığım umum dansçılar “Amor Birlikte”nin klibinde benim de hevesli dansçı kabilinden dans ettiğimi söylüyor. bu arada Britney Spears’i haddinden fazla severim, bu benzetme hoşuma gidiyor türkçesi.

– Aynı dahi kanı kaslarınız çok konuşuldu. Çok mu spor yapıyorsunuz?

Antrenörüm Serhan Musluoğlu’yla haftada 4 zaman 2’şer saat çalışıyoruz, onun dışında bile cardio yapıyorum. Ama spor bellek kası fethetmek amacıyla maalesef tam değil. Çokça ekti bir diyete bağlı var olmak gerekiyor. Serhan 7/24 ağzıma attığım her lokmayı taharri edip, seçme bölüm amacıyla ayrı tagaddi listesi hazırlar. Ailemden haddinden fazla Serhan’ı görüyorum diyebilirim! Daim iletişim halindeyiz.

– Güzeşte sene gene Başkumandan Ortaç’ın sevilen aynı şarkısını “Aradın mı”yı coverladınız. Fakat üzerinde fazla durmadınız sözde.

“Aradın mı” benim projem değildi, bir DJ projesiydi ve bana öneri edilince, çok sevdiğim ayrımsız Başkomutan Ortaç şarkısı olduğu üzere birden kabul ettim, ötekisi söylesin istemedim açıkçası. Ancak ezgi çıktıktan birden sonraları Soma faciası yaşandı, projenin sahibiyle da yavaş düşün ayrılıkları yaşadık ve birlikte devam etmemiz imkansız hale geldi. Temelli Sıfat-Fiil şarkısını yarı yolda bırakmamak için, proje benim olmamasına karşın klibini ego çektim. Ancak evvel “Ego istemiyorum bu işi, hangi istiyorsanız yapın” diyen cebin taraf, klipten sonradan “Projemi çaldınız” demeye başladı. Birlikte kendisini üstelik klipte oynamaya çağırma ettik ama istemedi. Olayın kötü bire bir noktaya gitmemesi yerine daralmak zorunda kaldım. Bibi düşündükçe üzülüyorum zira “Aradın mı” benim amacıyla çokça özel tıpkısı şarkı.

HANDE YENER ’E YAZ GELMEMİŞ HERHALDE!

– Hande Yener, gelişigüzel düet yapacağı Başkumandan Ortaç’a “Kral Başkomutan, diyorum kim yaz gelmiyor ayrımsız türlü, getirelim mi artık” dedi. Bu açıklaması üzerine hangi düşünüyorsunuz?

Kendisi bu yaz işletmecilikle ilgilendiği için çalgı aleti dünyasını ve gündemini izlem etmiyor muhtemelen. Serdar Sıfat-Fiil hitlerle yoğun zat albümünü çıkardı, benden de bire bir Ortaç şarkısı geldi ki, görümsetme versiyonunda Ortaç dahi söylüyor şarkıyı… Bambaşka iyicene amal birlikte imdi. Yani tığ alfabe çoktan getirdik dahi geçiriyoruz birlikte, yaz takkadak Gülme Yener’e gelmemiş herhalde! Bu izah bu yaz şarkı çıkaran bütün meslektaşlarına ayıptır bana göre. Gâh insanlar dünyanın hoppadak kişi etrafında döndüğünü sanıyor!

– Enstrüman dünyası haricen bakanlar için türap gülgûn görünüyor. Sizce bittabi?

Türap pembeyi bırakın siyaha bürünmüş halde! Benzeri sefer yaşı geçmiş ve mahsus noktaya gelmiş ara sıra kişilerin yeni isimlere tahammülü yok ve tığ yükselmeyelim diyerek köşeleri tutup, boğaz güçleştirmek için bilcümle güçlerini kullanıyorlar. Uygun çalışıp güvendiğim, abi-cömert-arkadaş yerine koyduğum birkaç kişiden birlikte korkulu darbeler aldım. Vakıa kendilerine teşekkürname ederim zira kazık yiye yiye derim kalınlaştı, bu saatten sonradan beni feshetmek küçük edisyon evet. Hakkımın bugüne büyüklüğünde çokça yendiğine inanıyorum, bundan sonrası amacıyla kılıçları kuşandım o yüzden! Nahak rekabet de kadar safhada. Tıpkı bakıyorsun ismi kullanılmamış yıpranmamış duyulan birinin klibi 3-5 günde Serdar Ortaç’ın bire bir mahiye tıklanmasını önceki! Böyle bir molekül mantıken söz konusu üstelik gayrimümkün.

– Bu kadar yoğunluğun süresince amor hayatınızın neresinde?

Ego ailemle, dostlarımla, işimle o kadar tamamım kim, fazla yokluğunu hissettiğim söylenemez. Şarkılarımda, sahnede yaşıyorum filhakika aşka dayalı birçok hissi… Teferruatlı zamandır hayatımda kimse bulunmayan, aşk kısmet işi tabiatıyla, insanı hangi zaman yakalayacağı mahsus imkânsız.

Bir Cevap Yazın