Nazlı Ilıcak’ın gözyaşları…

Dün geceleyin TV8 ’üstelik Candaş Miğfer Işık ’ın hazırlayıp sunduğu “Bunu Konuşalım” programında duygu meşbu anlar yaşandı.

Işık ’ın gündemi ve medyada yaşanan süreci gitmek amacıyla nida ettiği Nazlı Ilıcak ve oğlu Mehmet Büyük Ilıcak ’ın katıldığı programda Nazlı Ilıcak gözyaşlarına bilge olamadı ve hüngür hüngür ağladı.

Mahmet Yüce Ilıcak, 28 Gücük Ay sürecinde yöneticisi oldukları Akşam Ezanı gazetesinden başyazar olan annesinin kovulma hikayesini anlattı.

Mehmet Ulu Ilıcak, annesinin kovulması üzere Erol Özkasnak Ağır ’nın Mehmet Tehlikesiz Karamehmet ’i Ankara ’evet makanına çağırıp kaime verdiğini açıkladı. Fethullah Gülen ’mağara alfabe dizisinin durdurulması ve annesinin kovulması emrini Karamehmet kendisine söylediği ahit, bunu vicdanen makul bulmadığını belirten Mehmet Ulvi Ilıcak yazdığı yazıyı birlikte çalışkan yayında okudu.

Patronu Karamehmet ’e “bu takdir sizindir kovulduğunu siz söyleyin anneme” demesi konusunda Nazlı Ilıcak o devir yaşadıklarını dahi anlattı.

Mehmet Yüce Ilıcak ’ın kendisi üzere yazdığı yazıyı okuması konusunda gözyaşlarına bilgili olamayan Baylan Ilıcak, Candaş Miğfer Işık ’ın Mehmet Uca ’yi “sen böyle bitmeme edeceksen ego programı bitireceğim, buraya soru sormaya geldik anneni böyle ağlatacaksan ben ne sorabilirim annene” sözleriyle uyarması bile işe yaramadı.

IŞTE MEHMET ULU ILICAK ’MAĞARA ANNESİNİ AĞLATAN O YAZISI

“Karanlıkların efendisine yenilmiş olmanın hüznünü yaşıyorum. Bire Bir yazarı tefevvuk etmek, işine akıbet verdirmek bazı nereye götürür?

Tığ kimleri gördük! Kimler geçti kuvvet koltuklarından. Zaman isimlerini dahi hatırlamıyoruz. Amma seçkin türlü badireye rağmen, bugün ayakta olan bizleriz. ANAP iktidarının batırdığı ayrımsız Çevirici ’ın ardından Akşam Ezanı doğmuştu.

Düne büyüklüğünde Akşam bu misyonun bayrağını taşıyordu. Amma yarın kimbilir ne olacak?

Bugün için ’Karanlıkların efendisine ’ yenildik üzere görünüyorsa dahi, Nazlı Ilıcak ’ın birlikte söylediği kadar: ’Rastgele gece iki sıra arasındadır. ’

Bugün amacıyla üzücü kabilinden görünen gelişmenin ferda hayra dönüşmeyeceği ne aşina? ’Her sabahleyin acun yeniden kurulur, değme sabahleyin zinde tıpkı başlangıçtır ’ Yarınlara kalbi kırık bakmıyorum. Tünelin böylelikle kandil var.

Tanrı ’a inanmayan, başlangıcı ve sonu yalnız bu acun kendisine görenlere acıyorum.

İhtirasın, kuvvet tutkusunun körelttiği gözlerine baktıkça şeytanın onları fethettiğini görüyorum.

Tanrı, yaradandır, gelişigüzel şeye hür bilgili olandır.

Bismillahirrahmanirrahim; rahman ve merhamet olan Allah ’ın adı anlamına dirimsel.

Ben ve benim kadar düşünenler aha bu söze sığınır. Mücadelemizi sonuna büyüklüğünde yapar, fakat hedeflerimize aksetmek amacıyla Tanrı ’ın tanıdığı sınırları aşmayız.

Zira bizler için, sahn takkadak bire bir imtihandır. Bizler, Makro Rabbimiz ’in huzuruna çıkacağımız çağ ve ondan sonrası amacıyla yaşarız. Tabiatıyla şeytana biad edenler bu duyguyu anlamazlar.

Dönüş ati bizler yeniden zirvede bugünleri düşündükçe gülüyor olacağız. ’Karanlıkların efendisi ’ ise mazinin zifiri karanlığına gömülecek. ’

Vatan

İzlemek amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yazın