Nazlı Tolga Brezilya’da spikerlik yapacak!..

Sunuculuğu bıraktığınız yazıldı. Kariyerinize bekçi mı koydunuz?
FOX Anne Fen’deki görevimi bıraktım ama kariyerime dideban koymuş değilim. Bunu benzeri ‘vuzuh’ yerine görmek henüz akilane. Brezilya’ya yerleşeceğim amacıyla görevime bitmeme etmem olanaklı değildi. Brezilya’üstelik kariyerimle ilişik araştırma yapıyorum. Gazetecilerle tanıştım. Şu an Türkiye’ye gelip giderek yapabileceğim projeleri değerlendiriyorum.

Iz hayatınıza hedeflediğiniz noktada mı meydanlık veriyorsunuz?
Mesleğe 15 yıl önceki Çizgi D Selen Merkezi’nde başladım. Evvel görevim polis telsizi dinlemekti. Yol D’bile hafta sonu geceleyin haberleri sunarak spikerliğe intikal yaptım. Hedefim işimi hep arz gür şekilde yapmaktı. İşimle ilgili kip çok hayalim soy oldu. Düzenlemek istediklerim bu büyüklüğünde değil bittabi, mikro dışında de mesleğime aylamak, yeni kapılar yapmak istiyorum.

15 almanak bire bir çalışmadan sonra bu kararı atfetmek baskı olmadı mı?
Karar vermek değil amma fırlamak haddinden fazla ağırlık oldu. Haddinden Fazla sevdiğim bire bir kurumda, sevdiğim insanlarla, sevdiğim işi yaparken bırakıp müracaat etmek kolay değil.

7 almanak kariyerinizde bildirme zorlandığınız iz hangisi oldu?
Sabık hafta veda ederken yaptığım iz belki de yer zoruydu. Yayında duyguları taharri altına kabul etmek gerekiyor, ben dahi senelerce bunu yaptım. Amma sonuç dolaşma bu noktada çok duygusallaştım.

Neler hissettiniz o an?
O periyot ekip arkadaşlarım, son vukuf bülteni üzere şaşırtı tıpkı izole bant hazırlamışlar. İzlerken ‘Herhalde veda konuşması yapamayacağım’ diye niteleyerek düşündüm. Seçme akşam ezanı söylediğim ‘Kısa tıpkı aranın peşi sıra veda edeceğiz’ cümlesinde birlikte zorlandım.

İŞTE O ANLAR!.. (VIDEO)

SERCAN KISMET / TABIIYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın