Nebahat arkalama bekliyor!..

Yıpranmamış Asır’dan Sebahattin Alp’in haberine bakarak iki çocuğunu SMA SOY 1 hastalığına kurban veren Çardaklı Akpınar ailesi, minik kızları Nebahat’ı de diğer çocukları gibi zayi etmek istemiyor.

Minik Nebahat’ın 6 aylık olmadan SMA Makule 1 aşısı yaptırması gerektiğini tamlayan Levent-Nurgül Akpınar çifti, 4 maaş kızlarının yaşaması üzere Keyif Bakanlığı’ndan verilecek onayı bekliyor.

Kızının hastalığının Hacettepe Üniversitesi’nde Prof. Haluk Topaloğlu yoluyla kişileştirme edildiğini belirten baba Levent Akpınar, şöyle konuştu: “Nebahat 3 aylıkken hekim bize hastalığın aşılama çalışmalarının olduğunu ve Türkiye’ye 6 haftalıktan oldukça bebekler için aşılama uygulandığını söyledi. 6 kamer ve sonrası üzere olan telkih, mikro dışında onaylandı ama Türkiye’de onaylanmadı. Tedricen yarışıyoruz çünkü aşı süt kuzusu 6 maaş olunca yapılmıyor. Bizim bebeğimiz 4 maaş, az günleri kaldı. Bebeğimin yaşaması için umudumuz bu aşı. İki çocuğumuzu bu yüzden kaybettik. Nebahat’ı bile kaybetmek istemiyoruz.”  

Bir Cevap Yazın