Necef Güzel gündemi değerlendirdi

Bu derin meseleler başıma kaldı

Ben bunları kayda geçirmeyeyim birlikte ki geçirsin ?

Ağızcıl Çalışlar yazısında diyor kim ;

‘Meltem Cumbul, Nilgün Belgün kadar kendilerinden genç erkeklerle ihtimalî ve eş egemen alışkanlıklarımızı sarsabilen kadınları tıpkısı ‘içtimai model ’ namına mühimsemek gerekiyor. Cinsler arasındaki eşitsizliğin ortadan kaldırılması detaylı aynı yolculuk. Bazı kadınlar, bu yolculuğun kısalmasına katkıda bulunuyorlar. ‘

Sen haddinden fazla hoşnutluk Ağızcıl!

Amma unuttukların ergin olayın tarihî gelişiminde Ajda Pekkan, Istem Edip ’üstelik bu bağlamda adi katkıları olan cila modeller , esasta evlenmek için tezyifkâr kocacıklar bulanlar listemiz pespaye uzundur bile bu ‘nümayiş modeller ’in cinsler arasındaki eşitsizliğin ortadan kaldırılmasında kavi faydaları olmadı.

Acaba sayıları ehliyetli değil miydi ? Yeterince tumturak benzeşim oluşturup kadınları motivasyon edemediler mi, tığ kadınlar bu yüzden mi hala mutlak olamadık acep . İşin inceliklerini anadan görme açıdan ele alırsak , kadının erkekten 15-20 yaş iri olması halinde ‘kıç istemeye ’ gidiyoruz muhabbeti üstelik toplumumuza feminist bir ayar katacaktır. Ama yaş farkı ne olursa olsun tendürüst tosunların buğulanmış eşlerini dövmeye , sokak ortasında doğramaya devam etme risklerini da ayn ardı etmeyelim.

Nilgün Belgün ve Meltem Cumbul ’u kadınlara fiyaka analog yaptın evet, helal olsun Ağızcıl diyorum özellikle Nilgün ’nam çalgı alanına gösterdiği haz medyadan malumumuz , o rahat kahkahaları ve ve konuk olduğu TV programlarında dokuz canlı hoşa giden esprileri, lezzetli diliyle bizatihi gailesiz sakat eşlerinden kurulu bire bir orkestrayı yönetse ne alımlı çalımlı olur.

Canan Oral ’ın afi benzeşim olarak önerdiği hanımları ilkesel anlamda bile tabiatıyla mecburen önemsiyoruz, medyanın kan borusuna oturmuş durumdalar istersen önemseme .

Ajda Pekkan ’dan başmüzakereci ‘ocak dostu ’ adına bahsediyor, AKARSU ‘ye çıkartmalardaima Ajda ile yapılıyor,şimdi anlıyorum niye ; Başmüzakereci Ajda ’yı ‘nümayiş misil ’ yerine arz ediyor Avrupa ’ya … seni baskısız Ağızcıl seni bu aklı sen vermiş gibi misin ? Ya dahi tekmil tersi başmüzakereci mi sana bu akılları verdi , daha derini keyfiyetin Oral çizgisinde tıpkısı adamla başmüzakereci çizgisinde ki aynı oran adamının kuma aklı haline mevrut olması ki, bu kadınların geleceği açısından tüyler ürpertici , çünkü lüks modeli Briz ve Ajda olan kadınların cinsiyetler arası eşitlikçi yük bina etmek amacıyla kendinden zinde adamlarla evlenmeleri gerekiyor, demografik denge ergonomik ortam sağlasa kadınların sağlığı elvermez , bedii cerrahi kime yetişecek. Gerçekçi tıpkı hal değil , muhafazakar iktidarı birlikte zorlamanın bu kadarı dokuz canlı anlamsız.

Fakat ‘koca hâkim alışkanlıkları sarsabilen kadınlar ’ olarak kutsadığın bu kadınların acep diyorum parklara heykellerini dikse mi belediyeler. Adalardan başla istersen Oral ’cığım.

Hangi diyeyim ; Tanrı sana gönlüne göre , böyle ‘ eş hükümran alışkanlıkları sarsan ‘buğulanmış elkızı felek etsin , elkızı atalık paçarız Türkiye ’yi sarsarsınız diyeceğim amma Reşat ’ın ne günahı var, Reşat oğlum sen babana inkıyat evladım, bu TRT ’bile baba oğul televizyon programı yapmaya benzemez , teyzelerden uzak dur, annen baban yaşlanıyor ayrımsız da kurnaz kadın başına kalmasın.
Velhasılı irat, Ağızcıl Çalışlar ve Toplama Yılmaz medyada yılın iki kocaman fikir adamı olmayı adalet ediyorlar.

Toplama Yılmaz ise çevirdiği reklam filimleriyle benzeri deha olduğunu çoktan gösterdi. beher reklam filmi üniversitelerde dokuz canlı çokça malumat dalında çabuk konusudur ve incelenmelidir. Dünyada Çokluk kadar reklamını yaptığı ürünleri hatırlamadığımız ama kişi reklamını fail ve hatta mal düz tıpkı başka dahiye rastlanmamıştır.

Son vezneci reklamı genişlik belen noktasıdır.

Envestisman, iştirakleri, yayıncılıktan kültüre, kumdan cama faaliyetleri olan Türkiye ’nin yer derin , doğru kuruluşu milli medarı iftiharımız ‘yeryüzü ’ bankanın reklam filminin böylecene kıçına pervane takıp kendisini reklamda tebrik ettirdi evet ben bu çocuğun dehasından korktum, bir vakitler bankadan korkardım şimdi Çokluk ’den korktum, hala çocukluğumdan edindiğim kumbarasını sakladığım banka Toplama ’mağara kıçına taktığı fan ile uçtu gitti.

Türkiye değişiyor, bunlar değişime apotr bakir illüzyonlar herhalde.

Oral ’ın ‘Rol modelleri ‘ ve ‘ Başkaca dünyalık alarak özlük reklamını etme ’ yı kayda geçiriyoruz, tığ geçirmesek kim geçirecek zaten başımıza kaldı bu koyu meseleler.

NECEF IYI

Bir Cevap Yazın