Necef Güzel hamam gündemi kayda geçirdi!…

‘Arslan Parçası ‘ Eş, Müzekker Medyanın Dizileri ve Karı Cumhur Reisi

KAYDA GEÇSİN

Bire Bir kat üstelik Allah Aşkına  ‘Erkekliğin’ tarihî, kültürel, ve sosyal bire bir çevirgeç olduğundan hareketle bakalım  meselelere  , diyet demokratikleşemiyor  matlup düzeyde  , yanlız politikada değil gelişigüzel alanda eril (erkeğimsi ) iktidarların  hükümranlığının  nelere  servet olduğu , ve  hangi haltlar karıştırdığı ortada .

Kadınlar, kız çocuğu sahibi olan rical benzeri posta henüz hücre alalım şu meseleyi gözden geçirmeyi, feminist tıpkı iştiyak değil bu, olsa hangi tamam ayrıca , insani benzeri istek, gözenek hak ve özgürlüklere dayalı.

Erkek iktidarlar ve el erki tıpkı arada  gerektiği büyüklüğünde uyuşamıyor  mu  ?
Asıl mesele bu olanaklı mi diye düşünelim , bunda utanılacak, sıkılınacak ayrımsız molekül namevcut.

Ülkemiz yıllardır eril iktidarların elindedir, alelhusus tarihî proses,   Osmanlı Hanedanı Eril İktidarın  yüzlerce almanak  hikayesini yazmıştır.
Arada ortaya çıkıp Mahpeyker olmasa sülale kururdu intizar Turhan Hükümdar, Vah Hürrem şehriyâr laflarına aldanıp bu kadınların erkekler üstünde  büyük etkileri  olduğunu düşünenlerden değilim, entellektüel yakıştırmaları ise maskara buluyorum.

Realiteden kurguya geçe tarihi diziler  bu eril tahakkümünü allayıp pullayıp devir diyerek kılıflamakla çalışır.

Ancak  bunu yaparken medya , ekranların dizi film imparatorluğu  Padişahları haremde  ‘Onda Bunda Şundadır, Şunda Bunda ondadır, Mavi Boncuk Kimdeyse Benim Gönlüm Ondadır’ diye dans ettirip tempo söylettiriyor adeta, itirazım namevcut, ahenkli. Parodisi mukavim tutmadı çünkü gerçeği elhak komik.

Uçkuruna bu kadar  baskısız ecdada imtina etmek duyulacak  buut dayanabilen olanaksız,   derhal dua, namaz ve savaş sahneleriyle  ömre bedel takviyesi yapılıyor.

Müzekker tarihe, müzekker el erki, ve eril iletişim araçları ….yani, bütünü erkeksi  ve tek iedolojik derinlik dahi bu  !

Medya bu bakışın  gırtlağına büyüklüğünde içine batmıştır ve muhafazakarlık dedikleri budur.

Ana değişimin  eril iktidarlardan konma mürur kararlılığı olduğunu kabul etmekten çok uzağız .

Türkiye maalesef bu yüzden istediği, hak ettiği ve kavi çok kasırga veren fütürist  projeye rağmen değişimi gerçekleştirememektedir.
 
Müzekker , erkek dünya namına makul dublör kadınlarla iktidarını sürdürmektedir , bu liderlerin, partilerin üzerinde oluşmuş esas vasilik, anne adsız kuvvet, ana adsız müzekker ordular  ve anne derin neyse nedir.
 
Özkök medyası ile dini hassasiyetleri olduğu söylenen iletişim araçları haddizatında bal kadar bu konuda mutabıktır.

Temas iki tarafta saha kayran kadınların eş dünyasının ideolojisine akla yatkın ‘ülkü nazir’ oluşturmaya gönüllü olmaları kırıcı vericidir , ama çaresizdirler , diyecek fazla konu  yok.
 
Eril  güçlükle ‘Seçtiği  Avrat Modelleri’nin   aut görüntüleri  farklıdır bütünü bu ve onların üzerinden  politikadan, medyaya  işlemler aksamadan eril dünya vasıtasıyla yürümektedir.

Tehlikeli benzeri kazanç vardır ortada , artağanlık versin diyemeyeceğim, kayda geçirelim.

Kadınlar başkaldırmamaktadırlar , bu berrak kemiksiz ortadayken ;
Berrak’ın  balkonda öpüşürken yakalanması,  Meltem’in  hareme girmesi mi laikliğin güvencesi  oluyor ?
Ya da başı bâtın  gazetecinin Ak Parti sözcülüğüne soyunarak mugayeret liderine  istifham bakınmak  cevapların peşinde koşturmak adına , zat sorduğu sorularına  zar ilan karşılık vermesi mi vesayete ,  Kemalizm ‘e karşı çıkışın ve özgürlüğün  güvencesi acaba ?

Bu komik mutabakatı kayda geçiriyoruz .

Bu medyanın  içtenliksiz, iki yüzlü şuurlu, bilinçsiz oyuncularıyla sergilediği benzeri yanı .

Ve şimdi   serencam  yılın  ekran isterisi  ‘Tarihi dizi’ lerle yapılan eril propogandaya biraz daha dikkatlice bakalım .

Ince süre bu dizilerin  yoğun ilüzyonunun yemeden içmeden emperyal duyguları kımıldatma etme ile sınırlanmış olduğunu düşünüyordum, amma yanılmışım , eril iktidarın kadınla  meselesi işin hafi yanıymış.

Kederli metinlerde  küçük önerme karakterler , ideoloji, ve ilüzyonun derinliği meselenin esasıdır, böyle baktığınızda bu dizilerin promosyonlarında bu yıl hareme ne ‘Abdullah Kızı’ girecek var , birkaç namaz , çürük cenk ve dalkavukluk sahneleriyle  , ne kadar eş olduklarını anlatan beylik laflardan başka   tıpkı halt yok.

Bunun amacıyla mi tarihçilere danışıyorlar, takatli yadırganan !

Birde  edepsizce maneviyattan bahseden ve neymiş tarihe ‘onur’  katıyormuş edasında dizi film kalpazanlığı  beni öldürecek !

Kayda geçirelim.

Sıra,  dönemin kadınlarının  gözünden bile hikaye edilir o de bulunmayan , göz bağı derinliği bu sığlıkta  , bereketli kim padişahları ,  ecdatlarını seviyorlar, sayıyorlar  birde sevmeseler  kimbilir henüz neler yapacaklar. 

Seçkin ünlü avrat oyuncu tıpkı çağ haremi tadacaktır komedisi ise tutmuş işe kaynaktan öteye gitmiyor.
Meryem’i Hürrem sanmaktan öte, Hürrem’in Meryem olduğu algısı seçme aktarılma tazeleniyor.

Iletişim Araçları kadınlarının durumu ak pak değil, peki ya diğerleri ?

Hürriyet Gündem’den okuduğum  haberde  Adli sicil kayıtlarına göre 2012 dahi 2 bin kadına himaye bırakılmış, 10 bin bile bile âdem katil, 500 gönül için ‘intihara yönlendirme’ den ülkü küşade . 33 bini dallar gelmek amacıyla 100 bin tensel geveze olayı yaşanmış. 91 bin 979 ‘cinsî dokunulmazlığa karşı suç’ olayı adli mercilere fehim etmiş. Etmeyen kaç fenomen Tanrı bilir, bunlardan 31 bin 496 görüngü üzerine takipsizlik kararı verilirken  50 bin 483 üzerine sorun açılmış.  Cinsî hamle 18 bin 351 , bala istismarı 33 bin 992 , ergin olmayan kişiyle muamele 14 bin 164 , cinsî taciz 25 bin 472 .

Karı ve çocukların  durumu bu.
Hele takipsizlik kararı alınan 31 bin 496 olayı kayda geçirelim ,  31 bin falsolu fehim, iftira mı var yani ?
Biz ne karacı ulus olmuşuz,

Meclisimiz  ; Sayın Ay Genç’in Sayın Fatma Şahin’in üstüne  abartmalı biçimde alındığı ve yabansı aynı şekilde davalı olduğu sözlerine  gösterdiği sıdk hassasiyetini   umarım 100 bin eşeysel saldırıyı dahi doğruluk meselesi yaparak gösterir.

Ülkemiz yıllardır müzekker iktidarların elindedir, medya dahi bu işin gırtlağına kadar içine batmıştır yine ediyorum, bu büyük mutabakatı uydurmak , demeokratikleşme, asrileşme, ve ahlaken boynumuzun borcudur.
Son yıllarda ki şişman algı kapısı  dizi dünyası dahi kendini bu ağır oyuna dahil etmiştir, sülale içi ensest veriş aynı dizinin saf, yalın kat, süssüz kurgusu sayılabiliyorsa yukarıda ki rakkamlara  fevkalade etmememiz lazım. Internette ayrımsız vatandaş bu dizilerden birinin ilişkisi şemasını çıkartmış , af buyrun kimin eli kimin cebinde mahsus değil , yurttaş belgeliyor daha çok !

Harbiden yayınları düzenleyen kurumlar vardı değil mi ?

Koca , müzekker dünya  birbirini yıkayıp yağlayıp, kimi vakit huysuz düşer gibi yapıp nöbet alırken kadınlar uyanmalıdırlar.

Bu bağlamda Sayın Kılıçdaroğlu’nun TV’da   söylediği karı Reisicumhur adayı gösterebilecekleri sözleri haddinden fazla önemlidir. Karı gazetecilerin işin bibi magazin boyutuna sargı duymaları tuzağına dahi düşmemiştir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden ‘ Müzekker Tahakkümü’nün farkında olduğunu düşünüyor ve  bu işe bütün  yönleriyle evleviyet vereceğini  düş ediyorum.

Bakir kurulan dünyada yerimizi benzersiz alamayız . Ve kadınlarımız seçme stratejilerinin her noktasında yerlerini  şaşırtmalara kanmadan ‘eril dünyanın  kadınları’ olmadan almalıdır.
Tansu hanımla benzeri düş kırıklığı yaşamıştık !

Daha Çok  cümbüş, dizi film, gündem mündem diyerek bakmayalım bu derin meselelere.
Erkeklik konusunda güç icraat yapanlara müstelzim değeri verelim .

60 kesir yaşında kadına  özentili mayo giydirip traplenden havuza atlatıp az kalsın boynunu facia spor -cümbüş programı yaptığını zanneden medya tıpkısı tarafta , Olimpiyatlara müştehi Türkiye vesair tarafta…

Özellikle bu eril, eş acun bibi ekranlarda , yazılmış basında birbirini  pohpohlamaya bitmeme ediyor, değme erkeğe  az daha tıpkı dalkavuk düşen tıpkı ülkemiz, medyamız var. Erasmus  dalkavukluğun , yağcılığın  ;
Yerlerde sürünen ruhları yükseltiğini , üzgünlere maneviyat olduğunu, duygusuzları silkelediğini , duyarsızları   harekete geçirdiğini , hastaları neşelendirdiğini , dikkafalıları  yumuşattığını , aşıkları kavuşturduğunu  ve ilişkilerinin devamını sağladığını söylüyor.
Bu sözlerden , dalkavuksever erillerin  pahal hararetli, bedbaht tatminsiz, kalpsiz, duyarsız, vurdumduymaz ,sökel,kurumlu  olduğu sonucunu üstelik çıkarabiliriz ,  ilacı de  dalkavukluk, yalpaklık, yaltaklık …..

Biz bu değerlendirmeyi edebi bir delilik tarifi içre  kayda geçirelim , bizdekilerin edebi değeri doğruluk etmediklerini üstelik bilelim .

Ve dalkavuk severliğin prostat gibi bire bir  ‘mertlik‘  hastalığı olduğunu  önemle kayda geçirelim .

Dostça efendim

NECEF IYI /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın