Necef Güzel iletişim araçları gündemini kayda geçirdi!..

Tepeden nazil ‘Iletişim Araçları Paraşüt Birliği ’ni kayda geçirelim.

‘Bu Memlekette ayrımsız yere gelebilmek üzere arkan olması geçişsiz ’ sözleri toplumumuz tarafından akseptans edilmiş tıpkı gerçeği yansıtır, Türkiye ’mizin gerçeğidir.
Kayda Geçirelim.

Ülkemizde arkasında ;
Amcası olan iş adamı
Babası olan hoşgörülü , iş adamı
Mafya Babası  hamisi olan hanende, filim yıldızı, sıra oyuncusu
Eşi olan yazar
Memleketlisi olan siyasi
Siyasi olan sanatkâr
İktidarda Mahallelisi olan çekimci
Kayınpederi olduğu amacıyla    köpeksiz köyde değneksiz dolaşan gazeteci  namevcut mu ? Var.
Medyada mesleği özgürlüklerini senelerce  doya doya kullanan ağzına geleni belirten  ve başına  gelişim gelmemiş ve arkasında  ailesinde istihbaratçı olan bulunmayan mu ? Var.
Yeğen meselesini da unutmayalım !
Özellikle angın edilecek mukavim çokça kabiliyetsiz yeğen kadrosundan medyaya karışma olmuşlardır .
Kız yeğenlerin  kendilerinden önceki ‘dayıları ’ meşhurdur , hassaten dayısıyla bacanak hayatı güçlü yeğenler serisi de bilinir !
Arkasında medya patronları olan  medya kadınlarını dahi unutmayalım , hassaten bir medya kuruluşunun adı ilkin anılarak   ‘…….. motorları ’  diye niteleyerek küçümseme konusu olmuşlardı.
Yıllardır bu bilinenleri   medya mensuplarının  bu durumdan tasalı olup dile getiremedikleri  bir başka gerçektir.
Bittabi  bulunduğu yere bihakkın gelmiş , bu hallerden maraz duyan insanlar vardır  ama onlar  bertik çizik gidermek zorunda kalmışlardır , hemde çoğunluğu evlerine savsaklamak alışmak üzere , anca gucci başmak, ferrari makine, gani ayraç şarap için değil.
Susmayana cıs yaparlar!
Bu gayrisıhhi ortamda değme soy ‘art ’ serbesttir amma ‘Abi ’ haram , anca mi  !
‘Abi ’ ile kastım Gülen Hareketi süresince kayran düzlük abiler.
Demincek elimizi vicdanımıza koyalım, yukarıda saydığım onca ‘üst ’ oluyor ama ‘abi ’lerin  hastalık veriyor olması  amme vicdanında kabul edilebilir bir öz mi ?
Tamam bu ‘abi ’ler ne yapıyor ?
Çocukları ibret çalıştırıyor, yönlendiriyor.
Benim okulum karışma metanetli çok  okulun ‘Abi ’ ‘Abla ’ sistemi vardır, benzeri işe yararlar yaramazlar ayrı bahis. Gülen Hareketininki işe yarıyor ki rahatsızlık yaratmış !
Fraternity , sorority  yani organize muadele konularını ele kayran haddinden fazla  filim izlemişsinizdir, Mesela  ‘Skull and Bones ’ Yale üniversitesinin 1832‘den beri ‘seçkin güçleri ’ yetiştiren beraberlik, kontak, muadele örgütlenmesi.
Hep üyelerin listesi üniversitenin arşivlerinde kayıtlıymış, kendilerine ‘bonesmen ’ diyorlar. Ancak 1982‘den itibaren  resmi fariza listesi  basılmıyormuş  . Sıkça ülkemizi müzakere eden Kerry üyelerden biri ve 2004 ’birlikte aslında üyelerden  Bush ’a cebin siyasi aynı kavga vermişti, yani kimi zaman kardeşler karşı karşıya gelebiliyor amma neticede kardeşlerden biri seçiliyor !
Hımm, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  eğer iki aday olacaksa Sayın Gül ve Sayın Başvekil  neyse vaz geçtim yazmayacağım…..
Evet Gülen hareketinin ‘Abi ’ leri şu yabanıl dünyada örgütlenmişler haddinden fazla mu ?
De  şeffaflar, okullar,  dersaneler ve hizmet hareketinin dünya faaliyetleri ayan, seçkin türlü denetime tabiatıyla, Fücceten Alçı ’nın yalınlık CNN Türk kanalında söylediği kabil ‘sinsi ’ , ‘sızdırılmış ’ cı iseler  ‘Bir içim Akarsu Bayan ‘ elan somut olmalı. Kaldı kim ‘sızdırılmış ’  kelimesi saçma, eş kendi ülkesine münasebet sızsın ?
Anide Alçı ’nın  medyanın ana sorununun   sızdırılmış kabilinden saçmalıktan değil  hangi gazetecilik, ne editörlük  deneyimi olmadan  son yıllarda  beklenmedik gelen ‘Medya Paraşüt Birliği ’
olduğunu söylemesini ve birliğine ihanet etmesini bittabi beklemiyorum.

Bu dolaşma Gülen Hareketine ‘Sızdırılmış ’ diyen iki dönme sonraları benim kadar ülkesinden eksantrik aidiyeti olmayanları üstelik  ‘sızma ’ bulabilir , İnşallah bulur de Gülen hareketine içine direnmek hesabına kendileri dışında mütezayit bu toprakların mutlak , havalı insanlarıyla  kucaklaşma ivmesi  sağlar.
Yanlışsız Öğür zihniyeti tabiatsız tıpkı idrak, propogandistleri de öyle, hadi peki  Gülen Hareketini beğenmiyorsunuz , Çağdaş Yaşamı Sübvansiyon Derneği ’ne   etmediğiniz kalmadı, onların hangi günahı yahut sizi erinçsiz eden  gücü vardı ?
Siz  çocuklar okuyup sorgulasın istemiyorsunuz galiba.
Medyamız  Şapadanak Alçı ,  Rasim Âşık ve ‘Medya Paraşüt Birliği ‘ ile hangi  kadar nöbet takanak acaba  !   Herkese ayrımsız deniz boyu yetiştirecek münhal bulunmayan patronların …onlarda kayırıcı ver ver nereye kadar.
Biz neticede  herşeyi kendine yontan  değil acun ile neva sağlayabilecek soran, sorgulayan  ve humaniter bilimlerden payına düşeni düz  bire bir nesil istiyoruz.
Sen  Bilal  Karın Vakfının kuracağı  Mortocu Hatiplerde  ‘Pıtırları ‘ nı okut istiyorsan Dangadak Hanım .
Evet da , sığ sağcılık yapacağına  sosyal devleti  savun  eğitimde bunları  mehabet sağlasın , Prof. Kalaycıoğlu yıllardır öğrenci yurtlarıyla ait meseleyi , taa yıllar önceye raci araştırmaları anlatıyor . Bu Arada sizde oturma yerinizi değiştirin Sayın Kadri Gürsel  ne kadar muhalafet ederseniz edin gözünüz açı bakımından Şappadak Alçı ’de artmış kabilinden duruyor algı meselesi önemlidir .

Ve tabii haftanın sunma tarihi  Tayyip Erdoğan savunması başından Aniden Alçı ’dan geldi , Gülen Hareketi ‘sinsi ’ amma Sayın Başvekil ‘Bodoslama ’ giriyormuş !
Başbakan ’ın kalpten söylediği sözlere (Teras konuşması kadar ) kimsenin diyeceği yok, ama ‘bodoslama ’ nevaziş mı oluyor , dünyada başbakanına ‘Bodoslama ’ girer diye methiye akort birçok gazeteci var acep ?
Sayın Başvekil ’ın yandaşları bundan sonra hangi diyeceklerini bilemiyorlar, sözlerin  bittiği düzlük.
Bu cereyan ermin laflara  kapılanlar, dolduruşa gelenler   geminin akıntıya kapılmasını önleyen sarrafiye bodoslama pervanelerini dağıtırlar  Vallahi….
Ama rekor  Aslı Aydıntaşbaş ’ın Başbakan ’ın sert üslubu hakkındaki sorusuna  ‘Eylem ayrıdır, ifade ayrıdır ’ diye taraftar medyada gün yazan Fadime Özkan ’de .
Meğer hoyratlığı ahiret yolculuğu döşeğine mümasil Prof. Türkan Saylan ’a yaptığı kaskatı röportajıyla merbut değilmiş. Resmen Sayın Başbakan ’ı söyledikleri ayrıdır, yaptıkları ayrı diye yaftaladı, Başbakan ’a  bu kadarını muhalafet Liderleri üstelik yapmadı !
Ayrımsız sonrası bakmayın lafına, öyle konuştuğuna, yaptıklarıyla tutmaz gelebilir.
Sayın Başbakan sandıkta kazandıklarını zat medyasında kaybediyor.
Medya patronluğu hakeza bir öz , sıhhatli çıkan yok !
Hakikat gelinen nokta ;
X        :Alo Fatih
Fatih : Hangi var efendim ?
X       : Bir şey namevcut vazifenin başında mısın diye kontrol etmeye aradım….
noktası kabil gözüküyor.

Sevgiyle
NECEF IYI /necefugurlu@gmail.com

Had: Medyada serencam yıllarda olanları mutfağından  cesaretle kayda geçiren Sabahattin Önkibar ve Mustafa Aynalı ’un kitaplarını okuyorum, okumanızı  kaynak ederim bitirir bitirmez  yazacağım , çokça yaşayın deli babayiğit gazeteciler, şaka değil yazdıkları .

Bir Cevap Yazın