Necef Güzel yazdı: ‘Ekmeleddin Satış etrafında salim fırtınalar’

Ekmeleddin Eş etrafında sağ fırtınalar

KAYDA GEÇSİN

Kendi cinsine başmaklık çeşni taşıyan ayrımsız  medya oluştu tanıtma yazısı ilaç gibiler, değme biri farklı yazı isimlerinde  bir lafları  döndürüp duruyorlar.

Tepkileri tanıtma adı, cevapları jenerik  .
Bunalıyorum.

Sözde aynı kutu ortamında yaşıyorlar ve bu kutunun dışında küsurat herkese ; 
Yaratık, yabansı, abus, Mutekit değil, düşün sahibi değil, kakavan, tek aynı şeyden haberi namevcut, bu ülkenin insanları değilmiş, ve beyazmışlar  kendileri ise zenciymişler kabilinden davranıyorlar.
Sünni – Alevi ayrımı yetmiyormuş üzere Beyaz Türk Yağız Türk ayrımı arttırma edildi ayrılıklarımıza !
Bunalıyorum

Tartışmalarda tıpkısı ağızdan konuşmaya bayılan, bağırarak tartışmayı kazanacaklarını, bahis spekülasyon uzmanlıklarını zeka zanneden bu jenerik  insanlar labaratuarda geliştirilmiş, büyütülmüş baş bitkileri kabil oldular ekranlarda .

Sözde genlerine müdahele edilmiş ve cahil edilmiş gibiler.
Ferdî özgürlükleri ağızlarından düşürmezken kâffesi genelleşti.

Ve  durmadan tıpkısı son veren soruların sorulduğu araştırmaları bilimsel aynı gerçekmiş kabilinden sunup duruyorlar ve  bütün bir sonuca uğratmak lüzum gibiler .
Bunalıyorum

Zarfında olduğumuz bu süreç  aslında bizlerin  bir adamlık dramı .  

Sistemin içinde vadi alıp olağandışı şeyler düzenlemek istedikçe batanlar ise ayrı trajedi …..

Ne var kim olağandışı amal sistemin içinden sokak.

Hatta maceralı insanlar bu anif sığmazlar ve bunu üstelik göremediler.

Bunalıyorum.

Aralarında dokuz canlı çok zer insanda sürüyü  strateji edip ortamında  kayboldular ve bu kayboluşun  farkındalar mı it canlı emniyetli değilim zira dünyalık kazanmaya devam ediyorlar apayrı husus görmüyor gözleri .

Bunalmıyorum, oh olsun diyorum müstehaktır onlara  .

Yanlız siyasal, ağız dalaşı alanında değil, diziler üstelik, filimler da  bu sürünün içinde kaybolan değerlerle mahmul.

Sisteme sığan, sığdırılanlar  öğrenmeye çalışmadılar, araştırmadılar, uğraşmadılar .

Arayanlar, karşı çıkanla, ve sürüleşmeye direnenler   bu sisteme  sığmayanlardı.
Ve bu ülkeyi, kabına sığmayan Türkiye ’yi müstakbel götürecek olanlarda onlardı, bu iktidar dönemi çok çektiler.
Çokça üzülüyorum.

Bu âmâ kuyularda dolanırken ‘Yapı Aday ’ arayışında Cumhurbaşkanlığı adayları amacıyla adları geçenler  böyle tıpkısı ortamda bizlere zaman aldırdı.

Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül ortada daraltılan ortamda  çıkan adaylar güya memlekette takkadak bu iki yaşama eksik duygusunu bulunmayan etti on paralık olmazsa, çok şükür diyorum. Haddinden Fazla bertik duruma düşmüştük  sadece iki insan var memlekette benzerinden.
Bunaldım tabii.

Beğeniriz, beğenmeyiz , görüş veririz, vermeyiz amma ismi geçen adayların hepsi kuvvetli isimlerdi  ve kutu içindekilerin adaylarından  fazlaları var eksikleri yoktu.
Yılmayan Büyükerşen, Imparator Stoper, Abdüllatif  Şener,  Eksiksizlik Derviş, Istek Türmen. Hepsi donanımlı insanlar, liste henüz dahi uzayıp gidebilir aynı misil bu seçenekler seçmeni rahatlatmış olmalı , memlekette herif çokça diye.

Demincek üzerinde uzlaşılan Bina Namzet Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu bu konjektüere yeryüzü makul aday olarak belirlendiyse MHP ve CHP aracılığıyla ;
Seçme iki fırka umumi başkanına; siyasal deneyimlerine ve ayrıntıları gözden geçirmiş olduklarından  emin olmak, onlara raci olmak istiyorum .
Amma içim tam şen değil, hele Taha Akyol  Ekmeleddin Mir ’i nazik bire bir coşkuyla savunmaya başlayınca içime iyice aldanmaz düştü. 

Adı üstünde ‘Bina ’nın kafamıza inmesini önlemeye çalışıyorlar, olur çatıdan mevrut çatırtıyı duymayan  kulaklara birşeyler anlatmaya çalışıyorlar MHP ve CHP liderleri amma  daha yıldızlı net olmaları gerekecek üzere.
Üstü sadık konuşmalardan bunalıyoruz, yanlız değilim özen çekerim.

Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu ’nun Beyaz Zehir Türk ’lerin adayı olduğunu açıklayanlara ise araştırmak geçişsiz  Sayın Başvekil, Cumhurbaşkanı gündüz feneri mi oluyorlar?
AKP ’nin apartheid özlemi öldürecek beni.
Aslında bunalıyorum.

Nevzat Çiçek ’mağara Ekmeleddin adının  ‘d ’  ile mi yoksa ‘t ’  ile mi yazıldığı hususudaki hassasiyetini    ise stabil anlayamadım   .

Nevzat  olursa Ahd-I Cedit, Nevzad olursa Kuran mı okuyor anlamına geliyor?

Aramak geçişsiz Nevzat Komutan ’e ‘Tayyip ’ isminin bile  anlamı ‘çok akman‘ , Cumhurbaşkanlığı için makul manasına mı geliyor  ?

Nevzat  isminin anlamı ise bildiğiniz kadar yıpranmamış zade emretmek, otuzunu geçince bu ismi tahavvül etmek eşya, o yaşta ‘bakir doğma ’  anlamı ‘ismiyle müsemma olmuyor,  komik oluyor !
Alay ayrımsız tarafa ,
Nevzat Satma değerli aynı araştırman, gazeteci bu ‘D ’ ve ‘T ’ meselesine  takmasının  tabii bir nedeni olmalı,  fakat  direkt giremedi lafa  (Habertuk  Didem Yılmayan  Programı ) .

Madalyonun öteki yüzünde onu tedirgin eden hangi var acaba diye niteleyerek  merakta bıraktı beni, Şimdiki Cumhurbaşkanımız ’da Exeter ’den Ekmeleddin İhsanoğlu kabil … adı Abdullah diyerek mi yırtmış oluyor Nevzat Mir ?

Cumhurbaşkanı ‘Şöhretli ’ biri olmalı, Ekmeleddin Beyi tanımıyoruz diyenlere ise Cast yapmasıyla adlı Tümay Özokur ’u başvuru edeceğim, kendisiyle yapılan röportajda şöyle diyor  Tümay Hanım ;
‘….. 1999 yılında Portakal Ajans adı altında cast işine başladım. Yapı kendisine, adam biriktirmeye bayılırım,…. ’
Ee tıpkı muayene etmek lazım namına elinde kümeli Cumhurbaşkanı adayları var mı ?
Ayrıca anladığım kadarıyla bire bir atölyede kurmuş  siyasetçiler üzere, Tümay Bayan Flash TV ’dahi sunucu yapımcı adına başlamış işe halka mümasil biri , bilinen Flash TV  ‘Beyaz Zehir Türklere ürün yapmıyor .
Çokça bunaldım, bu cast işine doğrusu depresyonluyum.

Ego oyumu  ‘bina namzet ’ a  vermeye meyilliyim milletimin ayrımsız parçası yerine yanlız bulutsuz söyleyeyim Sayın Başvekil Musul ’u alırsa oyum kendisine.
Ömrümün sonuna büyüklüğünde dahi Kullanılmamış Şafak, Star, Akşam Ezanı, Sabah, Takvim okurum, ATV, 24, Sky 360,  Show ve TMSF ’nin halk koyup  sonraları Ethem Beye devretmeyi planladığı sıradaki TV ’leri izlerim.
Çokça bunalıyorum.
Ekmeleddin Satma ’mağara muharip ayrımsız yapısı bulunmayan gibi, Musul ’u almasını ummuyorum.
Ama Başbakanımız yapar mı yapar, o yapmazda  Ahmet Davudoğlu Musul ’u alırsa köle Davudoğluna rey veririm.
Beni  anca kömür, makarna, beyaz kayıt, makule, kapela, sembol, azık yardımı kesmez,  Ama Musul ayrımlı tıpkısı nitelik milli çıkar…. ha yanlız cidal sevmem istemem İngiliz usulü olsun pergel, cetvelle çizerek Gertrude Bell usulü! Musul bize çizilsin .
Durumu, bunalımımı kayda geçiriyorum.

Sevgiyle
NECEF IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın