Necef Güzel yazdı: ‘İş haddinden fazla ciddi’

KAYDA GEÇSİN

D Smart Platfomunda yayınlanan  Galatasaray Dortmund maçı trtspor.com.tr den ‘yanlışlıkla ‘ yayınlanınca konuyla ilişik TRT Vukuf ve Spor Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör  ‘Işyar personelin ihmali ve sorumsuzluğu nedeniyle gerçekleşen bu fenomen zımnında D-Smart ailesinden ve parçalanmamış sporseverlerden bozukluk dileriz. ’ şeklinde tıpkı açıklama yapıyor twitterdan .

TRT ayrımsız kurum , D-Smart tıpkısı çekicilik, kurumlar arası meselelerin  Sayın Nasuhi Güngör aracılığıyla  ‘ailevi sorunlar ’ düzeyinde  halledilmeye çalışılması  it canlı ibret kaçtı .

Sayın Nasuhi Güngör ’e göre TRT  ve  D-Smart yani Doğan Medya Grubu  ortada ailevi  ayrımsız genişlik!  On Paralık öyle değil.

Metanetli laubali tıpkı bakış açısı oldu sizi arılama ederim buyurmak istiyorum Sayın Güngör fakat işin o kadar içindesiniz ki bir formül bulamıyorum . Yanlışsız Öğür İktidarı mahsus ‘ ego bana çalışanları harcatmam ’  mantığı ile bakacak bu hiç imkânsız  affedilebilir tıpkı genişlik değil.

Bu mantıkla iki devir sonra TRT hesabına  Sayın Nasuhi Güngör elde çiçek , çikolata paketi  Doğan grubuna kız istemeye da gidebilir.

Olanaksız ki !  Eğer amme yayıncılığında  ilişkiler hakeza gidecekse o devir TRT ’yi aileden mesul bakanlığa bağlayın. Bilinen  onlar hadisat olup bittikten sonra ailelere vacip yardımın yapıldığı anonslarıyla angın eseme budur , asıl olması gereken  ise ilaç.

Sporseverlerden özür dilemesine ise benzeri anlam veremedim ,lazım namevcut meraklısı ohh beleşten izlemiş oldu bunda özürlük benzeri format bulunmayan .

Ama maslahat bu büyüklüğünde yalınç değil  , yöntemince TRT sitesinden  ‘korsan ürün ’ yapıldı.

Ülkemizdeki yayınları ‘ düzenlemekle ’  birinci derecede mesul RTÜK Başkanı Davut Dursun ’un   Esenler Belediyesi  Firez Müdürlüğü etkinlikleri çerçevesindeki   konuşmasında konuyla ilgilendiren  ne  diyor  ona bakalım:

“Bizim ilişki alanımıza girmiyor zira o ağız ağıza tecim hukuku çerçevesinde tartışılacak bire bir bahis. D-Smart ’ın yapıt hakkını elinde tutması ve türel aynı ihlalin olması mahkemenin vereceği benzeri karardır. Bizimle aynı ilgisi yok bunun. Biz telif işlerine karışmıyoruz.”

Laf ağız ağıza  tecim hukuku çerçevesinde tartışılacak bir konu öyle mi Sayın Dursun  !

Peki bu deniz hırsızı yayının  içeriği maç değil bile , söz gelimi iktidarın arasının  hiç bile mebzul olmadığı aynı ülkenin liderinin örneğin  Başer Esad ’ın  kendisi üzerine  baştan sona saydıran , üste annesinin kendisinin ipini çekmesi  isteğine  büyüklüğünde varan siyasetçilere  cevap verdiği benzeri im olsaydı,  meseleye kökeninden ticaret hukuku çerçevesinde bakıp benzeri de hatta  Başer Esad ’a  telif hakkı mı ödeyecekti TRT  ?

Ya üstelik araya giren  milleti sokaklara dökecek bir provokatif bire bir deniz hırsızı  işaret olsaydı , Orson Welles ’in yıllarca cımbar edilmesine neden olan  radyodan yaptığı Amerika ’yı uzaylılar bastı kaçın anonsu kadar, ki o tıpkı  kilitsiz küreksiz şakaydı, millet galeyana mevrut sokaklara dökülmüştü ,filinta  bizden Orson Welles  sokak  amma temsil, yayını yapanı bulup telif hakkı mi ödeyecek TRT.

Telif sorunuyla mı sadık konu, lütfen Allah Aşkına.

Sorumlular cezalandırılacakmış !

Sorumlular anlaşılan, biri on paralık tıpkısı özdek yapmıyor , ötekisi işine bilge değil, işin başındakiler Davut Dursun ve Nasuhi Güngör.

Deminden ‘Paralel ’ , ‘eşkenar ’  , ‘ikizkenar ’ suçlu mu aranıyor acaba diyerek kayırıcı içinden geçiriyor.

Kimesne kusura bakmasın  bırakın bu ‘ deniz hırsızı işaret ’  rezaletini aynı tarafa , bu beyanatlarından sonra  Nasuhi Güngör , Davut Dursun istifa etmeliler , etmezlerse gereği yapılmalıdır  geçmek vatandaşların hakkı değil mi .

Amma şu esas büyüklüğünde CHP Mebus Melda Onur ’un sorularına sunulan  cevaplar D-Smart ‘ın uzlaştırma hakları çerçevesinde, çünkü  sorular dahi bu çerçevede sadık , töre bilimi anlayışı , spor ahlakına sığar mı benzerinden. Sorumlular üzerine ne işlenmiş sorusu ise anlaşılır kabilinden değil , sorumluların ki olduğu muhtemelen.

D-Smart ve ait olduğu grubun kuvvet ilişkilerine bakarsak  bir talepte bulunmamaları halinde  hisse senedi kapanır , grubun eksantrik ilişkileri, rüşvet meselesi falanca başlarında demoklesin kılıcı , Hay Tanrı  D-Smart elhak kıygın mu diyeceğiz.

Gelişim bu büyüklüğünde cılız değil.

TRT sitesinden DENIZ HIRSIZI eser yapıldı. TRT bu yahu !

Gerçek budur.

Idareci uyumuştur. RTÜK  ‘ bana ne ‘ demektedir. Asıl Uymazlık sorumluları ‘siktirici balık ’ lardan aramalarına müsaade vermemelidir.

RTÜK Başkanı Korsan Yayını  Esenler Belediyesi Ekin işleri toplantısından   hemde sınırlarını çizerek Ticaret Hukuku çerçevesinde işi  Mahkemelere  devretme etmiştir .

Bu olanlar amme yayıncılığında tıpkı bozgundur. Aksini vahim temellere dayandıran çıkarsa bozukluk dileriz, tığ bilmiyormuşuz deriz.

Amma kamu yayıncılığı sorumluluğu yandaşlara dizi film yaptırmak , izlence vermekten ibaret değil , bu haddinden fazla tehlikeli aksiyon. Ulusal Güvenlikle ilgili.

Nasuhi Güngör  kendisine verilen görevinde kontrolü kaybetmiştir. Bu yüzden D-Smart ’dan geçmiş  halktan, milletten  bozukluk dilemelidir.  Geçmiş güvenlik  hele bu günlerde.

Kayda geçiriyoruz , şimdilik elimizden mevrut budur. Kardeş Kardeş efendim.

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın