Necef Güzel yazdı: ‘Kadınları Siftinlik Kesmek ….’

Kayda Geçsin

Magazin Basını bazen öyle noktalara inç basıyor kim ‘anaakım iletişim araçları‘  yöneticileri, köşe yazarları, muhabirlerin magazinin aklına mevrut evet aklına gelmiyor ya da  önem vermiyorlar, veya  bire bir ortak suçun parçası hepsi.
Mesele karı meselesi .
Evli adamların gayrımeşru ilişkilerini toplum ortamında meşrulaştırmaları ve evlilik kurumunu değersizleştirirken  sevgili müessesine içtimai hayatta pervasızca saha açıp  kollarına taktıkları kadınları ve evde bekleyeni tıpkı anda kıytırık düşürmeleri.

Yıpranmamış yayına giren Uçankuş TV ’bile tıpkısı türkücünün özelinde bu konuya girildi. 
Arkadaş evli eşini boşamıyor, sevgilisi dahi benzeri yanda .
Sacit Arslan magazin dünyasındaki duruşunun farkını ortaya bire bir cümleyle koydu, adamın özel hayatı falanca değil ana iş; Temel maslahat kadınların banal düşürülmesi mealinde konuşarak noktayı  koydu.
Buna Sacit Aslan farkı diyelim, zira kadınların münhal beyninde, bundan sonra medyaya vuruldukça, dövüldükçe, öldürüldükçe, metres oldukça, basıldıkça  gereç oluyorlar işin azrail noktası gözden kaçıyor .

Iletişim Araçları karısı aracılığıyla ofisi basılan gazeteci hikayeleriyle dolu, eşinden kötek yiyen, ofisinde kadeh duvarı hurdahaş edilen, araya giren sekreteri pres yiyici mi istersiniz, birde evine girip çıktığı iletişim araçları patronuyla işi pişirmiş olanlar var, genellikle bu ebat eşlerin bilgisi dahilinde oluyor, seçme iki kadında burada kendilerini siktirici düşürmüş oluyorlar gönüllü namına.
Derece mi  para için  kadınlık gururunu  beş mülk etmez ilişkilere feda  emretmek, Servet Kurbanı kadınlar bunlar, biri eşinin metresini akseptans ediyor ötekisi sevgilisinin karısını …

Merhum işadamı Salih Binbay Alfa yayınlarından çıkan ‘Afiyet Olsun ’ adlı kitabında, hatıralarında içtimai çöküşümüzün nereden başladığını ihtimal da işaretlenmiş, bire bir büyük medya patronun davetinde hem evsahibesi adam hem da sevgilisini görünce bire bir ibret oluyor Salih As ! 

Eş evliliğini yürütemiyorsa boşanır, uygar ülkelerde boşanmaya konu eşlerin ve onlardan olan çocukların güvenceye alınmalarının yolları mahsus, anca senden sıkıldım Allahaısmarladık sen başının çaresine bak yok, ego boşanmıyorum kadar zorla güzellikte bulunmayan  bizim yasalarımızda birlikte tensikat yapıldı …..
Ama köydeki dursun nikahlı , (ben bunlara Dursun Hanımlar diyorum) ben deminden birini alıp öbürünü bırakırken seçme seferinde nikah işi çıkmasın her biri boşanırken servet gerek işlemler karışır sonraları ,  tarzı beraberlikler filhakika kadınları haddinden fazla gerçekten düşürücü.
Koca ilişkinin maliyetini düşürüyor .
Bir Numara  nikahlı ‘Dursun Kadınlar’ huuuu kardeşler  stabil hesabı hangi halt ederse etsin neden apotr oluyorsunuz sizi aldatan adama.

Evli adama dost olup üç kuruş aşkın tırpanlayacağım diyerek bala doğurup istikbali garantiye kabul etme  derdindekiler, kusur yahu buna onurlu olan eş tenezzül valör mi, dahi bu adamların benzeri uygulamaları benzeri değil iki değil sıranız gelsin diyerek kuyrukta mı bekliyorsunuz?

Birde adlı ensesi kalın olup uslu kadınlar eliyle avlanıp evlenip  çocuk sahibi olunduktan sonraları çifte yiyenler var, erkekliğe bok sürmemek üzere dünyaevi bana bakarak değil diyip sözde metrukiyet nedeni kendilerinin evlilik aleytarı olmalarıymış şeklinde yiğitlik şereflerini kurtarıyorlar, 17 yaşında  evlenmedin  kim kardeşim  kırkını aşmışın  eskimemiş mi anladın, değme şeye aklın eriyorda buna mı ermedi  diye soran yok ….
Veya yaşlı kayırıcı genç karısını aldatmasın mı! Kadın mağdur adam çapkınlıkla onore edilmiş malların bölüşülmesi  bu duruma göre ayarlanıyor, ne  stratejiler yahu ………
Neyse  seçkin iki halükarda cingöz avrat adamı soymuş, çocukla ati garanti altına münfail oluyor. Bunlar ‘Uyanık Kadınlar ’ kategorisi oluyor .

Enteresan yan, memeler dışarda gezen metreslerin bazılarının imam nikahına sığınmaları, yuh artık bu kadarına, hisse senedi aynı adama gacı olma bahanesi mortocu nikahına gelince nasılda Dindar Kesiliyorlar …. Ben bunlara  ‘Dindar O….. ’ diyorum .

Sonra hususi hayata girilmez şahsi tercih, kadınlar kıvançlı masalları sıralanıyor.

Bu nazik, bu ortanca, bu amiyane karım diyen iş kadını son günlerde bir tane torunu yaşında buldu bakalım onun rütbesi ne olacak, ego  son yolmaları fail epey kızlara ‘Okuldan mevrut hani bana hani bana demiş ‘ grubu diyorum.

Nikahsız yaşadığı kadına uyduruk dernek yapan da oldu hemde spor dünyasından !

Aşksız , şiirsiz, şarkısız, resimsiz, heykelsiz, insanlar bayağılaşır .

Balon ilgiler  palavra  başarılar gibidir  eş  avunurken saçmalar, yemişsin üç çıngı ‘ezilmedik ’ diyorsun, çalıştırıcı ‘anif konuşuyor ’,  benzeri özel hediye alıyor filmin iyice  dur orada, Oscar ’a defa açıldı ’  diye haberlerde  öyle tıpkı veriyorsun kim  , yöntemince  afyonluyorsun  izleyiciyi tıpkı zihniyet , bitik çokça fena.

Kadınlar siktirici düşüyor, düşürülüyor ve bunun üzerinden  kazanç sağlanıyor, bu şaibe yüzyıllara zor sığar .
Ve işin çığlık yanı çoğu devir kadınlar gönüllü … Fakirlik insana neler yaptırıyor diyeceğim ama gurursuz yaşanır mı?

Karadon, Memleha, AVM inşaatında  biricik kapılı tasni  yatakhanede yananlar, Erzurum, Zonguldak,  Milas metangaz evvel aklıma mevrut işçi ölümleri, şanslarına esen çıkanlar Gazi mi olacaklar demin diye niteleyerek soranlar var, bu ibretlik ölümler pahasına onuruyla yaşamayı seçmişlerdi hepsi, yoksa saatte 4.5 lira üzere, hemde okul harçlığını çıkartmaya ölünür mü ?

Azametli insanların öykülerini izleyemiyoruz ekranlarda,

Diziler umursamazlıklarla komple ve bozuk neyse…

Dolmayan statlar inşaa edip detone konserler veriliyor çıktı, dizilerde bu sorunlar var mı ?  Sendikasızlık, savaşım fail kahramanlar, satanlar var mı ?

Dizilerde bu ülkede Hakikat olan hangi varsa yok, ana olmayan ne varsa var .
Aferin size abes statlar kabil oldu diziler kişi aralarında 1., 2. oluyorlar !

Ekranlarda Fena Hâlde kadınlar yetmiyor imdi, iyice ayrı güzellik ayrıdır .
Dizilerde beğenilen bulunmayan, fena hâlde komple ama görk bulunmayan.
Geri tün ‘Gizlice ’ dizisini izledim, Behzat Ç ’üstelik fantom rolünü oynayan zihayat oyuncuyu beğenirim (Akide Mihmandar) umduğumu bulamadım, Gürkan Akla Yatkın ortamında tıpkı madde, ne oynadıklarını okumamışlar izlenimi verdiler, boyundan şişman laflar haddinden fazla bilmiş mimikler abus bire bir hisse senedi.
Ratingleri hepsinin çığlık, gündüz kuşağı Amerikan Soap ’larından apartmalarla iddialıları geçenlerin uyanıklığıda beniz kişide 10, 18 ’i geçmiyor amma maliyet bağan antrparantez bazen oyunculardan başkaca dünyalık aldıklarını düşünebiliriz bu hiç umurum değil benim umurum dolgunca oyuncuların harcanmaması.

Kadınlarını küçük düşüren toplumlardan hayır çıkmaz eş eli, ama üreten, düşünen eş eli değmeden tek tıpkısı öz güzelleşmez .

Demin elimizi vicdanımıza koyalım bunları koşut yaptı deyip işin içinden geçmek olabilir mü?

Kayda Geçiriyoruz, elimizden mevrut budur

Sevgiyle
Necef IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın