Necef Güzel yazdı: ‘Sürprizlere boğuldu millet’

Sürprizlere Boğuldu Millet

Kayda Geçsin

Numan Bey yeni görevini televizyondan öğreniyor. Şaşırtı
Beşir Koca bakir konumuyla ilgilendiren sürpriz oldu diyor. Sürpriz
Hüseyin Polat üzere Dirimsel Müellif ’nın kabinede olmaması şaşırtı

Piyango çekilişi üzere oldu bakir hükümetin kurulması,
Ak Öğür oldu ‘Surprise Party ’ !
Sürprize yakalanmış insanlar öngörememiş,yarı bozulmuş sayılır dünyada.

Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde CHP böyle sürprizler yapan benzeri fırka değil, Muharrem Tafsilatlı ’nin o ince  ölçülü zekasından umulmayan Yalova ’bile ki başarılı çalışmasını yaşıt gösterip iktidar vaadi ile  adaylığını ilan  etmesini saymazsak ! 
Buna parti içi el erki söylemek elan doğru, bekleniyordu doğrusu şaşırtı olmadı .
 
Tafsilatlı seçim sonuçlarını nedense  partiye değil lidere fatura ediyor, halbuki yeterince çalışmayan hep CHP örgütünü istifaya çağırabilirdi …. Amma CHP ’nin namına kendini koyamayacağına bakarak  lideri seçti…. Haddinden Fazla sevimli, bala hareketli bire bir davranış.
Neyse, neticede CHP öz içinde yeraltı seslere  vazıh, tıpkı molekül YANLIŞSIZ Partide olsaydı adam atıldığını Rasim Ozan veya Nagehan ’dan  öğrenirdi .

Kılıçdaroğlu stratejilerini sürprizler üstüne kurmuyor, yurttaş sürprizden usandı doğrusu ferah ediyor.

Yolsuzluk, verimsizlik, hukuksuzluk, antidemokratik icraat diyor bariz ve kesin olarak .

Sağa sola  öğüt isnat etmek üzere  ‘mukaddes çap‘  retoriğine da sığınmıyor, ‘biz halkın hizmetkarıyız ’  diyenler Maaşallah ‘Kutsal Şevket ’ , ‘Anane ’ sözlerini dillerinden düşürmüyorlar iş Kılıçdaroğlu ve CHP ’nin ihtarname ve demokratlık mücadelesine gelince.

Cenk Sanatı Ustası Sun Tzu ’evet göre insanlara bekledikleri şeyleri atfetmek lazımmış ki   gelecekle ait tahminlerinin akıllıca çıktığına tehlikesiz olsunlar .
Ben durum etmiştim filhakika havasına sokma numarası.
Böylecene zihinlerinde öngörülebilir tepkiler modeli oluşurmuş  benzeri nevi hıyarlaşma.
Sonraları  o zihinleri işgal kırat ve ‘ o asıl‘ hazırlarmışsınız, ne an mı? Akıllarının ucundan geçirmeyecekleri şeyleri ika yadigâr….
Sun Tzu ferah muzurdur, hakeza akıllar verir……..

Normal herif, bakı manyağı değilse geleceğini varsaymak istemez, geleceğinizi bildiğinizi düşünün  pekâlâ yaşarsınız, amma ülkeleri yönetenler anca değil geleceği yok etmek zorundalar fakat anlaşılıyor kim iktidarın sürprizler sağanağında göz gözü görmüyor ya birlikte birileri biliyor, bazıları bilmiyor ‘o ajanda ’. 
Bilmeyenler beyanlarıyla ortada, bilenler kim o anlaşılan değil.
Ben onlara sürpriz çocukları diyorum şimdilik, amma biliyorlar ve bize bilmiyorlarmış üzere yapıyor bile olabilirler şaşırtı olsun diyerek.

Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP ‘O andaç ’ anlatmaya çalışıyor bıkmadan usanmadan, işleri edisyon.
Çünkü şu politikadan anlamayan kafamla ego de gördüm kim Cumhurbaşkanlığı ‘Başkanlık ’ sistemine geçemedi amma bal kabil  kâffesi SELIM Partinin ‘Fidanları ’ danışmanlar kadrosuyla riyaset sisteminin aynı nevi ‘Spoil ’ sistemine geçti , berceste olmaları gerekmeden !
Arz iri şaşırtı budur. Çankaya Dürüst Partili Başkanın adamlarıdır.

Demincek bu durumda Bahir Düşünceli CNN Türk ’dahi tıpkı yurttaş, gazeteci ve çın yerine karşısında muhatap  bulduğu Abdülkadir Servi ’ye Hükümetin mi, Cumhurbaşkanının mı kimin kararı uygulanan olacak diyerek soruyor, soracak başka kimse namevcut çünkü !
Abdülkadir Selvi ’birlikte cevabı CHP ve eski üzerinden vermeye kalkıyor zira onunda verecek cevabı bulunmayan !

Gülme Fırat ’de kaderine razı bir gazeteci adına ‘ortalama ’  bulunacağını öneriyor tartışma bitsin diye, Bütün beraber Matilda olacak Hande Fırat ’a bakarak ….
Tıpkısı taraftan memleketi , tıpkı taraftan patronu, tıpkısı taraftan muhalafeti ekranlardan dümen etmeye etkin  bütün gazeteciler kadar  Gülme Fırat ,  ‘gücük bire bir aradan bilahare‘ bire bir dolaşma medyadan artık gitme zamanı geleceğinin farkında değil.

İlginçtir Kılıçdaroğlu hesabına gazeteciler soru yanıtlamıyor.
İktidara soru yerine kuvvet hesabına yanıt veren  ‘gazeteci ’ haddinden fazla ekranlarda.
Kılıçdaroğlu ’ na ise soruluyor ve beğenin beğenmeyin kemiksiz cevaplar alınıyor.
Erk yerine karşılık veren  ‘gazeteci‘ler ise çokça ama karşılık yokluğunda aymaz budadıklarından bilcümle CHP ve geçmişe çevik niteliğinde cevapları zira onlarında bildikleri kesin bire bir özdek bulunmayan, bilgelik filhakika namevcut !

Zeki tabii haklı kendisine kızıyor, Abdülkadir Selvi nerede ise Zeki ’e Umum Partili misin yoksa T.C Vatandaşı mısın kabilinden   abuk subuk ilgisiz istifham soracak durumda, absürdite buralara geldi.

Kılıçdaroğlu ’na cüretkâr evvelden afedersiniz kıçıkırık ayrımsız evre üzerinden olmuştu herif utanır yahu !
Bakın demincek bayağı insanlar dükkanlar zinciri açan  sakat bir vekil eşine adisyon deşelemek zorunda hissediyorlar kendilerini, internette açığa sâdır, o ahit aksiyon yaptığı  firmanın patronu ile yazışmalarında firmaya kendisinin mukavim çokça kurumu bağladığından övgüyle kortej ediyordu hatun ahi, bunlardan hangileri cesamet yahut devletle hareket işleyen kurumlardır medyamız düşkünlük etmemişti , ama Kılıçdaroğlu ’nun bayağı poplin gömleği neymiş İncili Kaftan ’ muamelesi görmüştü. Bunlar unutulucak medya rezaletleri değildir.

Iktidar ihtimal kendilerinin de bilmediği sürprizler zincirinde debeleniyor.

Neyse Magazin dünyamızın ise en şaşırtı hareketi ne Engin ’in evlenmesi, hangi Sinem ’in Arda sonrası durumu, ne dahi Gülben ve Erhan çiftinin Umra ’birlikte ulvileşen amor adımları oldu böylecene iş adamı Mehmet Ali Ilıcak patladı, ‘annemdir, hangi yapsa yeridir ’ tarzı aynı tweetle çaresizliğini dile getirince Baylan Hanımın arı yavrusu yüreğimizi dağladı.
Asıl oğul arasında ayrımsız kayıkçı kavgası diyenler var bittabi ama ben akıllıcasına olduğuna inanıyorum, bu işin sonu Baylan Hatun veya mağdur bala Mehmet Mualla Ilıcak ’ın muhalefet partilerinden birinde milletvekilliğiyle biter diye niteleyerek düşünüyorum.
Bura tahmin edilen sürprizler ülkesi Türkiye.
Yeni Başvekil ’dahi çok öğretici konuşuyor, ders ibret ibret, akıbet olarak yeni bir ahlak öğreteceği mealinde konuştu, tüm anlamadım amma buna mutlu oldum bırakın yenisini ahlak lazım,bozuk doğrudan düşmesine de razıyım şahsen  çünkü baskısız çok, gerek misiniz beribenzer ahlaksızlarla mücadele etsin, bakın bu yüzyılın sürprizi evet.

Yazının son sürprizi  tarihten olsun, Julius Sezar ’a bir zamanlar bildirme mebzul ahiret yolculuğu hangi ölümdür diyerek sormuşlar, o bile ummadığınız anda gelen diye karşılık vermiş.

Sezar dostları ve oğlum dediği Brütüs vasıtasıyla  parlamentoda bıçaklanarak öldürüldü. Haddinden Fazla elem bire bir ölüm ama beklemediği değişmez, bilindik Merhum çok bokunu çıkarmıştı .

Tanrı ’tan apayrı madde isteseymiş.

Sevgiyle
Necef HAYIRLI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın