Necef Hayır: ‘Ağızlarından çıkanı kulakları duyuyor mu?’

Kayda Geçiriyoruz

Olgun şöyle diyor ;
‘ Osmaniye ’ dahi hunriz düğün 23 dertli 40 bakı ‘
Silahların patladığı, uğraş döğüşlü düğünler aynı değil, iki değil bundan sonra bayağı haberlerden .
 
Bu serencam ‘Kanlı Dernek ’ den ve diğerlerinden ne var kim tıpkı Lorca çıkmıyor buna yanarım cayır cayır .

Güneyde ayrımsız ilimiz ‘Bilmem hangi çiçeği‘ karnavalı  düzenlemiş, domuzuna kim itiraz edebilir kim !

Yöreye, ürünlerine dikkati halkın katılımı  coşkusuyla çekmenin kime ne zararı evet, cümle karşıt faydası vardır, ancak  karnavalda Venedik Maskeleri mi istersiniz, Haloween Cadıları mı nereden hangi gördülerse Hamdolsun uygulamışlar , birde öykündükleri Brezilya karnavalını düşünün , beher eylem grubu benzeri meslek; müziği dansı, giysileriyle hasılıkelam bizden şenlik değil maymun aynı maskara çıkıyor buna yanarım cayır cayır.

Yabancı tıpkı filmin bazen sahneleri Türkiye ’dahi çekilmiş adamakıllı , hem mülk kazanılıyor hem ülkemizin tanıtımı yapılıyor, (tabiatıyla mekanlar  ve hangi sahnelerle angajmanlı olduğu  olduğu mehabetli , bed işlerin döndüğü dünya mafyasının   esmer servet ve oyunlarının  merkezi boğazda yalı olunca adam biraz bozum oluyor …..  )

Sonuçta tıpkısı filmin ara sıra sahneleri Türkiye‘birlikte fariğ , bu filimde alım çalım almış artistte parasını almış rolünü oynamış , tamam demincek bu kız bozukluk, neden, ‘Türkiye ’nin Fahri Turizm Elçisi ’ ergin  oluyor ?
Ben bu abus çıkarsamalara cayır cayır yanarım.

Kuşkusuz benzeri türbanlı muhafazakarlıktır ki düğünde eşiyle raks etmez amma pistte dansözlere taş çıkartan işvelerle, şakkada şukkudu batın atar?
Bizden tesettür iddiasında  kadınlardan pistte utanmadan dansöz  üzere kıvırtanları çıkıyor ben buna birlikte cayır cayır yanar ve cevap ararken, Enver Aysever ’in konuğu Cemile Bayraktar gündeme Hükümran Armağan ’mağara ‘Hakara Bakara ’ sına gösterdiği hassasiyetle oturdu.

Cemile Kadın,
Hâkim Dürü kendisine haya atan çocuklarla ‘hayati nâr atlattım diyerek didişirken,Yumurta kabuklarından kırıp sardığı dirimsel tehlikeleri ekranlarda anlatırken
Eli Nimetli  kullanılıp kullanılamadığının tıpkısı zaman tartışılması ve sorgulanmasını  beklediğim 2010 Avrupa Başkenti  başarısızlığına imza atarken ,
AKARSU sürecindeki başarısızlıkları ortadayken ,
Tapelerde ortaya çıkan çikolata kutularının içindekilere teşekkürname etmesi üstüne yargılanıp aklanmamışken
SU  birlikte kükremeleriyle içeride tribünlere oynarken  , fonlar falan festekiz…… bunların on paralık birinden maraz  duyduğunu anlatım etmeyen Cemile Karı, Ödül ’ın ‘Hakara Bakara ‘ sözlerine  ‘söylediyse şayet ’ defo bekliyor ve Bağışı AKP ’de istemiyor !
Hayli ‘daraltılmış ’ bire bir İslami  Hassasiyetle cebin karşıyayız !
Aşk olsun Cemile Bayan aşk Olsun !
Lideriniz istiyor , koruyor bunun nedenlerini  araştırın siz gazetecisiniz !

söz konusu dialogun özge tarafı doğrusu kabul yazar özür diledi Cemile Hanımefendi .
Bir üstelik anlamadığım zatıaliniz Hâkim dürü ’ın alnının secdeden kalkmadığını  ve bu nedenle mi AKP birlikte olduğunu, yükseldiğini düşünüyordunuz ?
Siz gazetecisiniz  gine ediyorum  işiniz zül araştırma üzerine , bu maddeten tür değil, son iki sene serian seçme ahit ayrımsız veya iki televizyona mihman olan Dürü ’ın misafir olduğu tv programlardan namaz vaktine rasgelenleri araştırın . 

Yani yukarıda hoppadak görnenlerin bazılarını saydığım bu akim siyasetçimizin  başarısızlıklarından rahatsız olmadınız bile, bu sözleri mi sizi gocundurdu ?

Diyanet işleri ayrı ululuk işleri ayrı tıpkı gazeteci adına hangisini izleme ediyorsunuz anlamadım.
Hakeza gazeteci mi tamam , içim yandı cayır cayır.

Kaldı ki Bağış ‘Hakara Bakara ’ demiş olsa ne evet olmasa ne peki, şahsen inancıma  hakeza icra vekili koca umurum olamaz benim, hangi yani öyle dedi diye Müslümanlık ızdırap mı alıyor, ateş olsa cürmü kadar yer yakar, önce kötü şakası üstelik değil  filhakika , henüz beterleri var  .

Fakat Mazhar Ilişkin ’nın öç, nefes isteyen twitter takipçisinin zırvalarını genelde halkın isteği adına değerlendirmesi  haddinden fazla ciddidir , hangi almak istiyor bu adam kırıcı gözlem altına alınmalı partisi vasıtasıyla Cenabıhak kurusun  çokça sapkın tahrikler var o sözlerde , tığ hukuk devleti diyoruz insan linç önsözleri yazıyor twitter üzerinden Gülen Hareketine,  belki Başvekil ’ın  kastettiği tamlık da bu olmalı.

Tıpkısı partinin Şekil Karar Yönetiminde hakeza koca mı tamam , içiş yandı cayır cayır.

Yanlışsız tümen başı örtülü boş hep taraftar ‘gazetecileri ’nden çokça çekiyor, geçenlerde da Birdenbire Alçı da ‘çatır çatır dinliyorlar ’ dedi, Sayın Başvekil ’ın ‘Kurgu ’ dediklerine… Maaşallah Tayyip Komutan ’i resmen yalanlamış oldu …..

Sayın Başbakan ’ın  taraftarlarından kendisini koruyacak bir sistem buluş etmesi lazım .
Zira bu yandaş medyadan gazeteci çıkmıyor ben buna da yanıyorum.

Herkes görevden cırt pırt alınırken bunlar niçin görevlerinde bırakılıyorlar takip etmek pres elhak bana hangi.

Tek bir taraftar gazeteci Başbakan ’ı çokça yi anlıyor Etyen Mahçupyan, hangi var kim ve hangi yadırganan kim o dahi Cemaat gazetesinde çalışıyor !

Asıl hareket medyanın gazetecileri ise birleşip izlence yapar veya birbirlerini misafir ederken sütün içinde çabalayan  masaldaki  kuyruksuzlar kadar duruyorlar  hani aynı ceht aynı ceht   süt peynir olunca canlarını kurtaracaklar neymiş, efsus.

Bütün bu kaos içre genişlik haddinden fazla geçer cümlenin ‘Hakkımı arıyorum’ olması ise ne acıklı durumda olunduğunu gösteriyor. Yolda cüzdan bulma ihtimalimiz elan yüksek.

Elhasıl  cayır cayır içiş yanıyor.
Yangını kayda geçiriyoruz , Mutekit kardeşlerim.

Sevgiyle
NECEF IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın