Necef Hayır ‘Canan Barlas’la Gündem’i kayda geçirdi!

KAYDA GEÇSİN

‘ Sevgili Barlas ile Gündem ’  programının geçtiğimiz hafta perşembe akşamı yanınlanan bölümü, Türk Monitör Tarihinin sunu ‘Kanlı‘ programı olarak kayda geçti .
Böylesi bu güne büyüklüğünde  hangi görüldü, hangi işitildi.

İnanmayan izleyebilir   

Ak Tümen Medyasının tatmin önderleri Fert Paker, Canan Barlas, Cemil Barlas, Melih Altınok, Halas Tayyiz ve Cem Siftinlik vardı pogramda.

İçerik : Çözüm süreci, MEMLUK ilişkileri Ak Parti ’nin çokça kalburüstü buldukları Dış Politikalarıydı, zaten SELIM Fırka ’yi başarsız buldukları tek bir kayran çarçabuk çabukça yoktu bu 6‘lının .

Bu konularda Doğru Öğür ’yi ve politikalarını eleştirenlere ise bakış açıları kategorik, çözüm sürecini hazmedemeyen, tasalı olan kişiler şeklindeydi, takdir edersiniz kim bu kadar körü körüne bağıntı ekranlarda inandırıcılığı kaybettiriyor, hemde çokça dağ ve yayımcılık açısından akılsal değil, sonuçta bu programın elden Ak Fırka Yandaşları için yapıldığı izlenimini oluşuyor kim, o ahit zat kendilerini ağırlıyorlar üzere oluyor, tatlıca alıştık imdi.
Söyledikleri gâh doğruları bile bu tutumları yüzünden değersizleştiriyorlar.

Bilcümle katılımcıların birbiriyle hemfikir olduğu ve aksini düşünenleri aşağıladıkları  ‘Altılı ’ karşısındaydık, taraftar medyanın özelliği bu.
Katılımcıların  üçü zaten akrabaydı Sevgili Barlas, Oğul Barlas (Cemil), ve Cesur Birey Pakel.
Cem Banal ’nam ‘Canan Bacı‘  ‘Can Abi ’ hitaplarından Barlas ’larla manevi benzeri akrabalık kurduğunu anladık. Evlatlık edinilmişti sanki .
Böylece katılımcılardan geriye akraba olmayan garibim 2 yaşama kalıyordu.

Bu ‘Harici garip ’lardan Melih Altınok genişlik çok konuşandı, Sayın Erdoğan ’ın uçağında henüz uçarken göremedik, evet üstelik farkında değiliz, elan farkındalık yaratamamış durumda, ihtimal durmadan ondan konuşuyor.

Kurtuluş Tayyiz herhangi bir zamanki üzere  menus olduğumuz eksper sözlerini söyledi.

Ancak programın çokça kanlı olmasının nedeni katılımcıların fikri manada seyirciye uyguladığı baskılar, yukarıdan icra vekili tavırları değildi.
Mesafe Çokluk Banal ’e gelince birde hangi göreyim, aman Allahım çağ revan içindeydi kafası !

İnanın hayatımda ilk defa başıma geldi ekranda tıpkısı kardeşçe programında başı kan revan ortamında bire bir delege neymiş tek tıpkısı özdek kaba kabilinden konuşuyordu.
Yüreğime indi, tıpkı kaymakamlık geçirmiş olduğunu düşündüm, cerrahi müdahale sonrası olamazdı, anca ya, kafadan operasyon geçir, daha sargılar yıpranmamış çıkıntı, çok lazımmış kadar programa çık belkili değil.
Katılımcıların on paralık birinin  bu nitelik umuru olmadı, adamın mebde nefes giden süresince umursayan namevcut, ayrımsız izah bulunmayan yabansı ayrımsız durum oluştu.
Bilcümle dikkatim dağıldı.
O kadar üzüldüm ki, o dakika hangi konuşuluyor umurum olmadı kâfi ki koca yaşasın diye geçirdim içimden.
Toplama Banal ’ü, ekranlarda filhakika izlenir, kıvrak programlar özne aynı televizyoncu yerine tanıdım.
Antrparantez evine metroyla gidip mevrut sevap gazeteci imajı meslektaşları marifetiyle âdeta gururla anons edilmiş ve nedense bu yüzden söylence yapılmıştır!

Cem Amiyane ’ün programlarını izleyenler ekti aynı Erol Bilbilik takipçisi olduğunu lahzada anlayabilirler. 
Zira araştırmaları sanki  ağırlıklı kendisine  Erol Bilbilik kitaplarındaki konular etrafındadır, nereden mi biliyorum zira kul fena halde tıpkı Bilbilik okuyucusuyum .
Çokluk Adi ’nam programlarının çoğu Erol Bilbilik ’in yıllar evvel ve yıllardır üstüne yazı yazdığı, araştırdığı konulardır .
Bilbilik  küresel hareketlerle ilgilendiren  mükemmel bire bir üstdüzey araştırmacı, analist.
Bilbilik  tıpkı zamanda global oyunları, hassaten kâh olayları olmadan fen  veren, yıllar önceleri  belge, bilgilere dayanarak yazan enteresan  tıpkısı adamdır. Bire Bir Nostradamus yanı vardır!
Söz Gelişi  2014 ’de aynı görüngü  olur temsil dinleme,  o bunu yazalı 10 sene olmuştur  (‘Sarmasık Çanı ’ dinlemeler, ‘Sivastopol önü ’ ), Irak meselesi , Rumsfeld, Cheney  ve daha neler ….  Öyyle kalırsınız karşısında .
Bilbilik ’in  Evvel Kurşunda yayınlanan sonuç iki yazısında örneğin, Toplama Yoz;  Duygusal Paker ’e sorduğu yanıtı  yuvarlanan soruların çokça akva , kesin yanıtlarını bulabilir.
Erol Bilbilik hep, Vedii Bilget ’in kitabındaki  9 Mart ’ın  azap görmüş dinç Yüzbaşı ’sıdır bugünlerde Cenabıhak para versin 70 yaşını aşmış olmalı ama bilcümle Yüzbaşı olduğu yaşlarında olduğunu düşünürüm onu okudukça. Behişt mekan Melih Cevdet Anday ’ın Telgrafhane şiirinde; 
Uyumayacaksın
Memleketinin tıngır
Seni seslerle uyandıracak
Oturup yazacaksın
Çünkü sen bundan sonra o sen değilsin
Sen deminden ıpıssız bir telgrafhane gibisin
Sürekli sesler matlup
Sesler vereceksin
Uyuyamayacaksın
Düzelmeden memleketin manasız
Düzelmeden dünyanın tıntın
Gözüne gaflet uykusu giremez kim…
Uyumayacaksın
Bir sis çanı gibi gecenin ortamında
Ta zaman ışıyıncaya kadar
Rabıtalı kip dümdüz
Çalacaksın.

mısralarında kastettiği adamdır belkide ….
Neyse tığ çağ giden süresince ekranlara sâdır  Toplama Kıytırık ’le devam edelim ,
Çokluk Yoz ‘Bilbilik Ekolü‘  global araştırmacılığın Yanlışsız Parti ’nin işine gelir şekilde adaptörü gibi, yani toptan komploların benzeri nevi Bursalı Ahmet Vefik Kâmil ’sı, uyarlanmış ediyor, ayıklıyor.
Global gerçekleri Selim Partiye makul şekle getirebilmekte antrparantez tahakküm tıpkısı hisse senedi!
O geceleyin Can Paker ’mağara ‘Siyasa özlük amaçları doğrultusunda satranç oynar amma sonucu değiştiremez ’  sözleri az buçuk Vur vur inlesin Dürüst Fırka dinlesin oldu!  Yani ne yapsınlar serencam değişmeyecek, Can Paker diyor Tallahi !
Fakat Duygusal Paker ’mağara mezunen bulunduğu toplantıda Çokluk Siktirici ’ad KUL ’nin Ortadoğu ’da yöntem mi değiştirdi sorusuna cevabı BENDE ’nin yararcı olduğu ve bir şeye saplanmadığı yolundaydı,  zaten buna fakat gülüp geçilir, şaşırtmaları çoktur KUL ’nin amma iktidara  ki gelirse gelsin ayrımsız menzile doğru gittiği gayet vazıh  beyninde. Doktrin değişiklikleri bilcümle tıpkısı hedefe akıllıcasına gidiyor, sapma bulunmayan .
Filhakika Toplama Bayağı ’ad sorusunu birden bizim ‘kalburüstü aut siyasetimize ’ evirdi.
Canan Barlas ’ın bozuk aut siyasetimizde kriptoların dahi benzeri olduğunu söylemesi ilginçti, meğerse kriptoları incelermiş !
Neyse hep bu konuşmaları  aklım  Cem Aşağılık ’nam dem giden kafasına bakarak dinlemeye çalıştım.
Akiller Duygusal Eş ’e göre ‘süperler ’ şayet bu çağ halk adına seyirci hale geldiysek onlar sebebiyle,  ihtişam ayağımıza geldiyse gene onlar yardımıyla yegâne fire, o bile bizlere ilgilendiren, ‘seyirci ’ den ‘katılımcı ’ olma durumuna geçmemiz gerekiyor.
Bu medyayla elbette katılacağız soran olmadı elbette.
KUL  halkımızın sulh isteğini görmüş, içtimai karşılığı olan 2 şef varmış  Recep Tayyip Erdoğan  ve Apo  dolayısıyle bu söve zarfında hareket edecekmiş.
Fert Paker amiyane iddialı bir bilici, politik lider kabil konuştu. Geleceğin Başvekil ’ı herhalde. BENDE ile ilişkilerimizde KUL  hesabına amiyane okumalar yapabiliyor, ne TESEV ’miş bu !
Akşam hakeza sürdü gitti benim aklım kafası yarılmış gibi duran Toplama Sıradan ’te, başı öğün misil dikilmiş gibiydi çocukluğumun Kinova ’sı geldi aklıma , acaba kafa derisi mi yüzüldü diyerek …..
Neyse  böylelikle  sağı solu aradım ne oldu diye niteleyerek, Cem Âdeta ’e kefil karşı kıyıdan bir arkadaşı ‘Abla merak etme saç diktirdi ’ demez mi !
Yahu bunu yeniden söylesenize.
Neyse Barlas ’lar ailece özel insanlar, Türkiye ’nin iktidarlar değişse üstelik ‘Görünmeyen Partisi‘ gibiler hiç kapanmıyorlar, bittabi Fert Paker aileye dahildir.
Şimdi teveccüh gösterip akillerin hazırladığı bizlerin, yani  halkın katılımını bile akıllıcasına buluyorlar , muallel olmasınlar bizide demokrasilerinin parçası olmaya davet ediyorlar ama bu medyada Ak Tümen ’li olmayanlara düzlük yok bunu unutmuşa benziyorlar.
Peki onlar  Türkiye ’nin görünmeyen ve iktidardan düşmeyen partisi gibiler ama nedense MEMLUK ’nin tek iktidardan düşmeyen partisinin taktiklerini daha çözmüşe benzemiyorlar !
Cem Basit ’te  ‘Birey Abi ’ sinden cevap bekliyor.
Verimli Nasip
Saçın haddizatında ne önemi var , eke olan insanın içindeki saçtır Cem Yoz, deyip kayda geçirelim bu yazıyı, şimdilik elimizden gelen budur.

Sevgiyle

Necef GÜZEL / necefugurlu@gmail.com

Not : Bilbilik ’mağara kitaplarından bazıları

Toptan Acun Politikaları ve Ulusal Seçenekler, Nesep Yayınları,
Dünyayı Yöneten Bilinmeyen Örgütler CFR-Bilderberg-Trilateral, Hakikat Yayınları
Amerikan Kuşatması, Ölü Açımı Yayınları, Ağustos 2003
Nato – İstanbul Zirvesi ve Açık Ortadoğu Stratejisi İçyüzü ve Perde Arkasıyla, Otopsi Yayınları, Ağustos 2004
Türk Bilderbergleri, Umay Yayınları, 2006 İzmir
Dünyayı Yöneten Adsız Örgütler – Toptan İktidarın Kurmayları, Yanay Yayımcılık
Obstrüksiyon Örgütleri / CIA – NATO – AKARSU, Asya Şafak Yayınları, Familya 2008 İstanbul, 167 konu, Amerikalı Kuşatması / Iri Oyunun Perde Arkası, Küçük Ay 2008 İstanbul,
Geniş Ortadoğu Projesi / Degaje Mutedil Asya Projesi, Asya Şafak Yayınları
Toptan Acun Politikaları Ulusal Seçenekler – Kök Yayınları
Amerikanperestler  – Bindi Yayınları
Bakış Açısı Kıskacı – Kırmızı Kedi

Bir Cevap Yazın