Necef Hayır gündemdeki ‘incileri’ kayda geçirdi!

Sema Çelebi ’den İskender Yaygı, Yusuf Kaplan ’a İnciler

Kayda Geçsin

Yakında  azrail ayrımsız malumat vardı.

Hindistan’bile kargınmış olduğu memul aynı kız ile bire bir kapik evlendirilmiş ki beddua köpeğe geçsin gittikçe  kızın evleneceği erkekler ölmesin. Esbabımucibe bu.

Geleneklere akıllıca damat kadar giydirilen köpekle gelinin yanyana  görünce koca bu enteresan düğün resminden gözünü alamıyor haliyle .
Kız tarafı yani köpeğin kayınpederi, kayınvalidesi, köy halkı laf komşular cümbüş gırla kadar duruyordu yanlız  eloğlu tarafını temsilen başka köpek görmedim mahsus gelini onama etmemiş olabilirler.
Batıl tıpkı inanışın tınlamalı aynı resmi, ne diyeyim.

Ama kime ne zararı var, aşina bizde dedesi yaşında adamlarla evlendirilen kız çocukların düğün resimlerini görüyoruz.
Dedesi yaşında adamlardan 12 yaşında gebe kalan kız çocuklarının resimleri, çoğu saklansa de, içler acısı benzeri ağlatı, sapkınlığın fotoğrafları  .

Hindistan ’de kim bu dernek büyü iptal kabil benzeri molekül kız 18 yaşında ve köpekten yavru sahibi olmayacak. Anlaşılan köpekçik düğünden sonradan kemiklerini kemirecek bilahare kulübesinde uyuyacak.

Hindistan ’ın durumu 1956 öncesi ve sonrası hepinizin malumudur, halen Hindistan 28 eyalet, 7 bağlanak bölgesinden oluşan federal aynı cumhuriyet.

Cine 5 ’bile Duyma Denker, Seren Serengil, Sema Çelebi ’nin programında bu habere düz verildi ve yorumlar yapıldı . 
Duyma Çelebi durumu ‘iptidailik ’ adına nitelendirdi.
Seçme ‘Duyma ’ bir değil tabiatıyla, Duyma Denker ilkellik değil töre, akide düzleminde yaklaştı meseleye, fikirli benzeri kız çünkü bu haberden gücük aynı süre sonradan Hindistan Merih ’a attığı uyduyu yörüngesine oturttu.
Nakız böyle olunca Sema Çelebi ’nin ‘iptidailik ’ teorisi da şapa oturmuş oldu.

Dünyanın koskocaman doktorları beyninde Hintliler var biliyorsunuz, antrparantez Bolywood sineması bizi taklit etmiyor tamlık damarlı  imitasyon eden biziz güzeşte sene hatırlarsanız  kopyası çekilen Beren Saat ’in oynadığı filminin telifini çatır çatır aldılar.
Slum Dog Millioneer filmini unutmayalım, Hindistan çivili tahtada yatan Hint Fakirleri, uzun hayvan oynatıcılarından ibaret değil.
2010 yılında 4 milyon elektronik beyin mühendisi istihdam edilmiş durumdaydı .
Dünyanın 3. büyük ekonomisi, lakin isim çokça olunca bibi hayatiyet gitmeyen yerler var.

Sema Çelebi belki konuşurken bir nöbet elan düşünür bir henüz kim sefere, düşünmezse öz bilir  elbette bilinen ülkemizde, medyada istişare, fikir özgürlüğü var amma saçmalamak şartı ile !  Saçmalamaya ayrımsız sınırlama haram bulunmayan.

Şahsen Duyma Çelebi ’nin bu Hindistan analizini çorap konusunda giydiği mayosuyla tramplenden atlayıp yüreğimizi ağzımıza getirdiği programa yeğleme ederim, tek olmazsa dirimlik tehlikesi namevcut. Hindistan ’ın ‘Vay Sema bize ilkel dedi Türkiye ’ye günlük verelim falan diyecek evinsiz ve vakti olduğunu sanmıyorum yükselen ekonomileriyle Çin ’e rakip olmakla meşguller.
İnciler yanlız Duyma Çelebi ’den mi, yarayışlı üste onun incileri matrak ve zararsız ve bütün olsun isterim.
Ancak nedir o edebiyatının, dramanın üstüne karabasan kadar çöken İskender Pala bilgisiz !

Uzunca süredir üstelik devam etmektedir maddenin üç tehi misali.

Hangi var kim rastgele iki cenahın sarrafiye tacı olsa bile ve ciltler dolusu yazmaktan harab olmuş İskender Pala, sözde bibi aramaktadır kendisini var edecek sözleri .

Hem esbak arkasında, hem demincek İstanbul Belediyesi Kent tiyatrolarında, ama boş benzeri hız gelecek zor, maddenin iki manasız tamam ama üçüncü yok.

İnsana;  o Sezai Karakoç ’dolaşma, yakalanmaz, ele avuca sığmaz, ne isterse söylesin, hangi partiden olursa olsun, 
dağlarda saçık kurşunlardaki türküler,  deniz diplerinde eş elleri arayan, mumun ardında  pusuya yatmış rüzgarda  gizli benzeri erkeğin sallanan ruhudur aynı aşk itirafçısıdır dedirtemiyor İskender Yaygı.
Bir kadına,  Mona Roza ’ya  tıpkısı koşma yazıp  bin kadını  kendine intihal etmiş  Sezai Karakoç değildir kim İskender Pala,  varsın konuşsun, ne derse desin diyelim.
Ki kimden sebep kusur diliyor, neler söylüyorsun Yaygı nereye yürüyordun omuz omuza , yanlız ince tıpkı yürüyüştür aslolan benzeri yazın eri üzere, ki hangi çiğin verdi anlat belki orada bulacaksın senden korkup,  yazdığın ciltlerde ayrımsız türlü yazamadığın sözleri.

Yusuf Kaplan ’a gelince, hani şu Erasmus Programı neticesi 1 milyon yavru doğduğunu açıklayarak Duyma Çelebi ’yi fersah uzaklık sabık Yusuf Kaplan!
Nixon ’un meşhur Çin ziyaretinden 9 kamer 10 dönem bilahare da Çin ’in nüfusu bilmem birçok milyon artınca ESIR medyası acaba Nixon ’dan mı diye makaraya almıştı durumu.
Yusuf Kaplan haddizatında donanımlı tıpkı kayırıcı, 1981 – 91  arası erdemli lisans çalışmaları yaptığı İngiltere ve çevresinde tevellüt artışı var mı ilgilenmek geçişsiz, benim vaktim yok ilgilenenlere başvuru ederim.
Yusuf Kaplan ’ın iddasına gelince , biz birey bire bir milletiz çocukları Erasmus ’la sıkıntılı dışına gidenler  arasından demincek torunlarına erbap geçmek isteyenler çıkarsa şaşmam.
Yusuf Kaplan sıradan olay, elan önceki de Avni Özgürel ’le , Mahpeykeri 1.Ahmet sebep öptü diye  birbirlerine girmişler hatta mahkemelik olmuşlardı , hani şu 2010 Avrupa fonları dağıtımıyla yapılan filim yüzünden, elhak Yusuf Kaplan  o tam hangi filme ne kadar fonla ilgileniyordu !
Hem filmin imal gerekçesi  Osmanlı soyu Mahpeyker olmasa devam etmezdi olacak hem 1. Ahmet Mahpeykeri neden öptü diyeceksin, kardeşim soyu devam ettiriyorlar işte, tıpkı taraftan başlamışlar , filimde ancak o kadarı gösterilir .
Serencam günlerde daimi metafor kuyudaki Yusuf, Firavun konusunda evet, Yusuf Kaplan Firavun ’u asap eden Yusuf adına çağ yazmakta.

Kayda Geçirdik hepsini
Elimizden gelen budur.

Sevgiyle
Necef HAYIRLI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın