Necef Hayır ‘Özge Borak & Ata Demirer haddinden fazla yanlış zamanlama!’

KAYDA GEÇTİ

Brezilya karşısında Milli Takımımız yenildi.

Mecmu bu sırada Gayrı Borak ve Dede Demirer erkân erkân ve teklifsizce boşanmaya karar verdiklerini açıkladılar.

Maçta Brezilyalı oyuncunun ‘sarrafiye ’yı kurtaran kalecimizi kutlama etmesi haddinden fazla ‘cool ’ tıpkı davranıştı. Hiç olmazsa bizi yenen takımdan ‘Bravo ’ düz tıpkı kalecimiz var !

Hafta sonu Milli takımımız Kazakistan ’la karşılaşma yapacak .
Bu maçın  öncesi  Milli Takımımızı üstüne üstlük  3 milyon ekü  ödeyip  Brezilya kadar tıpkı topluluk karşısında yenik hafifletmek çokça gani maneviyat olur diye niteleyerek düşünen efdal futbol aklını ayrıca kutlamak geçişsiz.

3 milyon avroya gelince, bende  namevcut ama paranın hangi önemi var oldum imdi balaban değil ama futbolu bu ağıl getirenlere anlaşmaları gereği tazminatlarının misli verilip aynı zaman evvel zararın neresinden dönülse kardır deyip  kaçma yoluna bakılsa iyi olacak yoksa karşılaşma bu yenilgide tamam zaferde.

Ama, Brezilya karşısında Milli Takımımızın yenildiği bu maçın  çok balaban ve müspet tıpkısı yanı var; bu maçta tahammülfersa benzeri izleyici vardı.

Evrensel değerlerin ne olduğunun bilincinde, acun gerçekleriyle kucaklaşmış ayrımsız izleyici.
Brezilya ’yı alkışladılar, iyi ayak topu oynayandan yana oldular.
Anca ark ilkel milliyetçilik güdüleriyle gol yiyici takımın arkasında durup , onlar bizim yavrularımız, deyip kendilerini banal düşürmediler.
Arslan kabilinden kazananı alkışlayıp kaybeden kendileri üstelik olsalar yuhaladılar.

Kişi takımını düştüğü bu halde milli hislerinin sömürülmesine müsaade verip alkışlamadılar.
Kalpleri kırılınca gereğini yaptılar gol yedikçe alkışlayacaklar mıydı yani, namevcut çıktı öyle enayilik.
Kimse kızmasın, nasyonalizm limanına sığınmasın ve seyirciyi ‘yurt haini ’ zar etmeye kalkmasın.
Milyarlarca paranın döndüğü benzeri sektörde hem mal kazanıp hem kaybedip hem ulusçuluk taslayacaksın, kimse müft koşturmuyor orada .
Peyrev ‘Bırakın palavrayı’ mesajını verdi.
Gururlanmalıyız bu seyirciyle.
Onlar ana vatanseverlerdir.
Ülkelerinin palavralar peşinde koşmasına razı sıfır evrensel doğruları alkışlayabilen insanlar statta toplanmışlardı.
söz konusu ‘Eskimemiş Türkiye‘  ise,  budur, bu olmalıdır.
Dünya tarihi değişimler tarihidir buna sınırlar bile dahildir, küçülür, büyür sürekli ayrımsız haldir, bu değişimlerin toplumların gelişimindeki izdüşümleridir eke olan.

Filim ve dizilerin izleyicileride statlardaki seyircilerin aşamasına geldi, ratinglerde haykırıyor, yuhalıyor. Hangi var kim evlerden görüntülük başlarından mevrut ‘yuh ’ seslerine hala birilerinin kulakları kapanmış.

hepyek koruyucu dizilerin namına beterlerini koymaya direnim fail zihniyeti anlamak bayağı değil.
İşin zarfında balaban dünyalık sirkülasyonu var, matlup yönetimi var bire bir ayak topu üzere ve sorumlu kurumlar akıllıca yerden düzeltmeye  giremedikleri için düzeneğin  hampalarının direnmeleri detaylı sürüyor rötar bundan, tartışılan ‘Kertenkele‘  sevsinler …. 
Lakin domino teorisi esasına göre bu düzeneğin dizileri  devrildiklerinde,  çizin çizin yanlarındaki dizileri da devirmeleri kaçınılmazdır.

Aha Ayrıksı ve Dede ’nın arkadaş ve kardeşçe metrukiyet bildirileri birlik bu zamana balya geldi.

Ayrımsız zamanda  ESA Gök operasyonları merkezinin Rosetta ’sı  birkaç yakıtla menziline vardı, Philea görüntüleri yolladı, kainatın sırları, dünyanın oluşumuyla ilgilendiren kimbilir kaç bin yıldır kelle yoran insanların birbirinin devamı bilimsel çalışmaları bunlar, işin başlangıcında Firavun dönemlerinin Rahipleri üstelik var belkide , üzerinden kuş uçmayan , sahilinde balıkların yaşamadığı Philea ’nın ismi uzayda iken ….

Bizim  Bilgelik Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, çarkıt Nazır Egemen Bağış’a ait olduğu tez edilen curcunalı kayıtlarındaki ‘Bakara’nın ‘Makara’sının ‘M’sinin birlikte eklendiğinin belirleme edildiğini savunuyor hala.

Metehan Demir hiç olmazsa bozukluk diledi ortadan çekildi bizim nazır bibi hangi konuşuyor.
Rosetta operasyonunda Darmstat ’dahi kim ekipte tığ var mıyız  ona bakalım Sayın Bakan , Tubitak ‘Makara ’ nın ‘M ’ si ile uğraşacağına bu işleri kovalasın …
‘Cüppeli ’ üstelik uzaydaki Rosetta  ile  ilişkin  bana sorsalardı anlatırdım demesin mi , Cem Yılmaz ’birlikte taban gidildi da ne oldu diye niteleyerek espriler yaparak bizi tezyifkâr güldürmüştü. Cüppeli ’nin haline gül, Çokluk Yılmaz ’a ağla, tersi olmalıydı.

Sabredelim Allahın izniyle kâffesi geçecek.

Pekâlâ geçecek? Çağ  ‘dahiler‘ çağıdır, değişimler dahiler olmazsa imkânsız.
Atatürk kabilinden aynı dahiden yoksunuz, gelişigüzel fırsatta varlıklarını Atatürk ’ü kritik etmek birlikte değil hakaret etmeye medyun olanlar kusura bakmasın, dehası olmasaydı Konya Ovasına kıstırılmış oturuyorduk!

Ama bu ulus hangi cevherler çıkarır elan, biraz tepe sersemi oldu amma Brezilya maçında sanki  kendine geldi kabil.

Farklı ile Ağababa’nın dostça ayrılmaları tam bu anlara rastladı .

Hep bu olan bitenlerin yanında, Kaçak Saray ’a adeta  cevaben, henüz elhak karşılık kendisine ;  sözde kimden alındığı verildiği gizliymiş havalarında Prof. Karakaş ‘Çankaya ’nın tapusuz olduğunu  Mehtap TV ’da ki  programında büyük aynı iş adına gündeme getirdi, bin kere gelişigüzel yerde yazılmış çizik hikaye, bayağı Mehmet Altan program esnasında internete anında girip  birden kimin ne olduğunu açıkladı. İşin zarfında peçe namevcut  öyle Karakaş ’ın anıştırma ettiği gibi.

Bu vesileyle, Prof. Karakaş ’a Bozuk Yunan Kralı Constantine ’mağara babasının malı olduğunu gerekçesiyle  iadesini irade ettiği ‘Mon Repos Corfu‘ villasıyla ilişkin Avrupa Herif Hakları Mahkemesinin kararını hatırlatırım. Saygıdeğer eşine üstelik sorabilir veya zaten biliyordur amma bazı şeyleri üstelik falsolu biliyor üzere ayrımsız izlenim veriyor sonuç zamanlarda apışık, kafası tuhaf ve nezlesi bire bir tür geçmedi.
 
‘Mon Repos Corfu‘  İon Denizi’ne icra vekili aynı villa, haddizatında İngilizler eliyle işlenmiş antrparantez İngiltere Kraliçesi ’nin eşi Prens Philip ’in doğduğu villa
Sıradan ahali değiştirdikten bilahare Yunan Kralı George ve ailesinin kullanımına geçiyor 1967 ’ye büyüklüğünde, daha sonra oran halk koyuyor ve amme malı oluyor. Halen müze kendisine kullanılmakta parkı birlikte kamuya boş.

Detaylı ve masalsı aynı hikaye, okurken İngilizlerle Yunan hanedan ilişkilerini, Grek Cumhuriyeti’ne geçişi bu villa üzerinden kavramak olabilir.

Sonuçta AİHM hiç olmazsa villanın değerinin %1‘inin sürgündeki Sakat Kral Constantin ’e ödenmesini kararını alıyor.
Fakat bildiğim kadarı Yunan Hükümeti villa ile ilgilendiren  tamir, hizmet masrafları vs, ve Constantin ’in idrak borçlarını  domuzuna madun alta toplayınca Constantin alacaklı değil verecekli çıktığından sonuç belli!
Demin şayet Çankaya ile ilişik tıpkısı ülkü varsa ilahi Sayın Karakaş biz ki Osmanlı Borçlarını kuruşuna büyüklüğünde ödemiş bir milletiz  zamanın kuş uçmaz kervan geçmez tuvaleti dışarıda bandaj evinden mi korkacağız, neticede bir rabıta evi ,  Korfu ’dahi  saray yavrusu tıpkı  villa değil denize icra vekili , Kaçak Saray hiç değil, doğrusu!  

Çankaya ’evet  muhaceret nedeni Mustafa Eksiksizlik Ciddi ’nın,  Ankara Katar İstasyonunun bitişiğinde tıpkı lojman bozuntusunda oturuyor olması, adamın beyninden çalışırken şimendifer geçiyordu belli, gürültüye dayanamayı sargı evine peki demiş olmalı, mamafi sizin kızacağınızı bilse ihtimal birlikte taşınmazdı.

Neyse devletimizin kendini savunacak Palikarya Devleti büyüklüğünde aklı vardır, bu hesapları yeniden tıpkı gözden eylemek icap ölçü.
O zaman kim kimden alacaklı, verecekli kazanç muhtemelen tamam.

İyiki bu uzun hayvan hikayesini gündeme getirdiniz Sayın Karakaş gür oldu , şu gelişim tartışılsın bu hesaplar bitirilsin. Üste eliniz değmişken Çankaya ne kim, kim neyin konusunda oturmuş şöyle tıpkısı bakın, saygıdeğer zevcinizin bilmem görev süresi uzayacak mı, ona bile dosyaları çokça amma oldukça hisse senedi çıkar.

Bakın topluluk  medyası, 10 yıldır Ay Işığı TV ’bile izlence yapmakla övünen Sayın Karakaş vesilesiyle başlarındaki dertler yetmiyormuş kabil bu işe dahi bulaşmış oldu.

Başbakanlığın kullanımına tahsis edileceği Sayın Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla  açıklanan   Çankaya ’üstelik, topluluk iletişim araçları grubunun  çarkıt zer elemanı, Sayın Etyen Mahçupyan artık Esas Müşavir olduğundan işi yeriden strateji etmesi de çarpık çurpuk olacaktır.

Bu ehil medyasınında  aklı hilal yahu!

Nasıl beceriyorsunuz epey çetrefile bulaşmayı, ‘yeryüzü zer öge ’larınız  durumunda akla yatkın durmuyor, giderek başınıza hareket çıkartıyorlar sonraları Özkök Medyasında röportajdan medet umuyorsunuz, sizin bileceğiniz aksiyon hoppadak medyada hakeza mazo-sado veriş  ilk defa görülüyor. Alemsiniz  Vesselam, Hilal.

Işte tam bu sırada Sair ve Ata 3 yılı fazla süredir  bitmeme fail pazar ve evliliklerini düğme anlaşarak içtenlikle duygularla mezuniyet kararı aldılar, bu birlikte kuşkusuz oluyorsa çapraz içtihat, hukuk bilahare uyuşmazlık nedeniyle boşan!

Kusurlu zamanlama.

Yukarıda kayda geçirdiğim  çok çeki karşısında Farklı ve Dede ’nın boşanmasına üzülecek halim ve takatim kalmadığından hasseten kendilerinden ve hayranlarından özür dilerim.

Bende insanım, yarı cadı olduğum ağız ağıza rivayet, yediğimiz gollere mi üzüleyim, başkaları gitti  kuyruklu yıldıza biz kaldık bulaşıcı, akıllar bibi hakara makarada ona mı üzüleyim, Topluluk medyasının haline mi üzüleyim, Çankaya ’dan  takanak daha çok ona mı, Cüppeli tıpkı tarafta, Toplama Yılmaz ’la gök üstüne birleşiyorlar buna  mı üzüleyim, hükümetin haline mi, Reisicumhur ’na mı  hangisine üzüleyim, yettiremiyorum üzüntümü çıktı… Ayrıksı ve Dede ’evet kalmadı. Onlara üzülecek halim bulunmayan ne yapayım.

Dostça kayda geçsin, şimdilik elimizden mevrut budur…

Necef HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın