Necef Hayır: ‘Star TV bittabi kurtulur?’

SAVULUN YAKINDA ‘MUHTEŞEM HIRSIZ’ SAKALI BITLI RÜSTEM GELİYOR

Bu yılın dizileri arasında “Oylumlu Çağ”ı Sakalı Cimri Rüstem Ağır ’nın hanedana  katılması  yüzünden zaten heyecanla bekliyorum.

Genç yavru iddialı oyuncularından Ozan Büzük kaynanası Hürrem Odalık  desteğiyle  hazineyi soyup sovana çevirmiş  Melik Süleyman ’ın karizmasını yerle aynı etmiş Bağırsak güvey Veziri bakalım şüphesiz yorumlayacak.  Prof. Uzunçarşılı Osmanlı Tarihi Ten 2 sayfa 550 dahi bu ‘Kocaman Eşkıya ’   damadın  terekesinin listesini  bulabilirsiniz. Malları  bu sütuna  sığmaz, fakat  5000 kaftanı  diktirecek, giyecek ne antlaşma buldu  hayretler içerisindeyim, hırsızlar nedense taa o zamandan giyim kuşama  pek  meraklıymışlar demek. Bu yıl beni meraklandıran Rüstem Rabıtalı ’dır, ve Osmanlıperest  ara sıra bastırık kafaların ‘yooo Rüstem Ağır ’evet laf  namevcut ‘ tarzında  çıkışlarını birlikte  heyecanla bekliyorum.

Elbette Behzat Ç. var beklediklerim listesinde umarım savcı hanımın ölümünün travmasını atlatır  aksi hâlde  ruh bilimsel buut yorumları  biraz kasıyor, zaten bir iki konuşuyor Behzat ,  sessiz bunalımları  zorluyor , hani içini dökse iki konu etse neyse .  Ama herhangi bir haliyle kabulümüzdür .

Ve tabiatıyla  Kurtlar Vadisi var beklediklerim arasında  tek kaçırmam , kaçıranlara üstelik ısıdam bakmam, 2 hafta önceden memlekette  olacakları bilen bir tane dizidir yazarları Nostradamus özelliği taşır, diyaloglar mükemmeldir, kimsenin yalnız başına konuşmadığı bulunmaz kuvvetli senaryolardan biridir. Ilenç aynı da şu Nazife annenin Çelik ’a habire evlenecek kız bulma takıntısı olmasa, sonra kızlar gidiyor  kollar  başımıza kalıyor, Polat haylaz olsun razıyım , ocak kurumuna saygım sonsuz fakat  bu Nazife Temel bundan sonra ‘Geçici oğlum, evlenmen araç değil, Amasya ’nın Bardağı biri olmazsa biri elan ’ deyiversin kurtulalım bu Polat ’a kız derdinden. James Bond evlendi mi ki bizim Polat evlensin , uykularım kaçıyor  savcıdan de bire bir yavru yaparsa diye niteleyerek.

Değişik bakir  dizler beni  metanetli açmadı, reklamları elhak elan tekessür oyuncuların aldıkları fahiş nukut üzerinden yapılıyor, 6 ‘ya anlaşmış, 3 peşin almış  izleyiciye ne ? Vay  bu çokça para almış diye niteleyerek mi izleyeceğiz diziyi ,  çok sevildiği için mi almış yoksa , bu sene ratingler yoktu nereden bileceğiz ? Sayılmaaaz.

Ayrıksı kol promosyonları  ise bu sene kim kiminle  ‘takım aşkı ’ yaşayacak onun üstüne, bu tendürüst oyuncular  yersiz aşktan dermansız oldular  hele kol planlanandan gücük sürünce aşıklar  Dral Dedenin düdüğü gibi ortada tarz kullanılmamış diziye göre aşk pozisyonu alıyorlar  ki ,  saf bire bir tarafa aşkında içine  yapıyorlar.  Eskimemiş kol tezgahlanana büyüklüğünde bile torunlar geçiş döneminde medyada varlıklarını sürdürebilmek için oralarına buralarına çarpma yaptırıp  gösteriyorlar falanca. Ya da öpüşürken tutulmak zorunda hissediyorlar  kendilerini,  şu aralar öpüşecek kuvvetli adamda kalmadı  hadi  hareket yönetmenlere düşüyor, yönetmenler sonraları kızlardan çabuk bıkıyor adamlar alışmışlar yönetmeye öyle film yıldızı  baskısını yemiyorlar kim bu durumu takdirle karşılıyorum  , size oyuncu mu namevcut birtakım isterseniz yönetirsiniz aferin torunlar  hep esas tekellüf oyuncuları sizin, bunda mahzur bulunmayan ama sevgililerinizi mebde alım çalım oyuncusu yapmaya kalkarsanız çok liyakatli olmuyorlar ekmeğinizle oynamayın ya birlikte yen yen konuşan sevgililerinize sette apayrı görevler verin.

Komedi ise tövbe kalktı Türkiye ’den. Yerine ‘ sette çok eğleniyoruz ‘ modası artık, ee bizi birlikte eğlendirin elinize mi yapışır , ama daha çok ne evet birbirinizin parodisiyle değil  bu toprakların insanlarının canım  azyatik hümoruna az buçuk ser yorun , Amerikalı folk şarkısını bağlama ile Türki gelir sevdasından vaz geçin , Musa Eroğlu Johny Cash olmaya çalışıyor mu ?

Haa aynı üstelik fevkalde  ‘Cumhuriyetçi ’ ‘Laik ’  komedi  dizileri  var kendinden herhangi bir biri güldürü….gülme hissi verdikleri uzuv değişik.

Acun ve Film Yıldızı ’ın  durumuna gelince , şu kuruluşunda şahsen yer aldığım Star ’ı  Asiye ’ye döndürdüler,  ‘Asiye nasıl Kurtulur ’  gibi rastgele yıl ‘Film Yıldızı Lacerem Kurtulur‘  faslından bunaltıcı nukut harcanıyor, hangi var kim  Asiye kadar Film Yıldızı de kurtulamaz.

Star uymaz  benzeri yazı kendisine kuruldu. Birlikte muhalefet ettiği iktidarın oğlu yoluyla! Anne felsefesi budur.

Çok ince politikalar vardır temelinde.

Açık Deniz Ardıç ’ın malumat sonrası  o dayanılmaz yorumlarını hatırlayın, çözülmeden sonradan  bire bir müddet  dahi  o götürdü muhalefeti  Enginciğim sonrası  Star tıpkı henüz dahi ayağa kalkamadı.

Siz demincek bu kanalı eğlence kanalı haline getiriyorsunuz, Asiye ’yi kurtarayım derken pavyona feda etmek gibi benzeri madde, yazık ihtilaf yapamıyorsanız ismini değiştirin, kapatın  bari yayın hayatında hatırası kalsın.

Hani zorlu meraklıdırlar hapishaneleri kültür merkezi , cafe, otel yapmaya içiş acır görünce hapishanelerin o halini, aklıma kimler yatmış, neler çekmişler, şimdi onların anıları üstünde ne hıyarlar cam kaldırıyor diye gelir, Star ’ın anlamsız budur , bazen değerleri gübür gibi dönüştürmenin ne alemi var?  Birkaç çekmedi şu Star ilkin çarkıt sahibinden, deminden yenilerinden.

Dünya hakeza çilekeş sınır görmedi.

Kanalların birlikte izleyicileri kabilinden ruhları vardır, ruhları kanatmayın .

Sevgiyle…

Necef HAYIR /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın