Necef Hayır yazdı

Fenerbahçe yemeden içmeden çokça taraftarı olan ayrımsız spor klübünün adı değildir. ‘Fenerbahçe, Senden bambaşka kimin var benim ’ diye niteleyerek melodi mırıldanan gariplerin umududur.

Fenerbahçe kuma benzeri dayanışmanın, temas caba ilişik üzere nedensiz amma anlamı olan tıpkı sadakatın, moralin adıdır.

Fenerbahçe benzeri aidiyettir.

Fenerbahçe sunma fakirinden yeryüzü zenginine insanların değer ortaklıkları olan ayrımsız manevi miras ve kimsesiz fukara taraftarın hayatta ihtimal birlikte bir tane cemaat olduğu satılmaz bire bir mülkiyettir.

Fenerbahçe amiyane aynı futbol takımın adı değildir.

Fenerbahçe bu sene şampiyon oldu, tabii övünme donör amma böke olamasaydı dahi taraftarın o akşam kutlayacak haddinden fazla şeyi vardı.

Aziz Sebep ve kızıl yönetim kurulunu ;

Alt yapı yatırımlarına ehemmiyet verdikleri, sorumlulukları görev taksimlerinde liyakatli aynı şekilde paylaştırdıkları, klikleri yıkarak bütünleşmeyi sağladıkları dünkü branşlarda Fenerbahçe ’mize yerinde atılımları gerçekleştirdikleri , bilen antrenörlerle çalıştıkları, avrat izleyicileri statlara çektikleri, Fenerbahçe ’li sporcuların aile ve çocuklarını camiaya katarak taraftarla kucaklaştırdıkları, aldıkları kararların arkasında durdukları, tartılı benzeri biçimde ilkelerini korudukları için açık açık kutlarım.

Ne var kim, şampiyonluğun kutlandığı gecenin beni çokça üzdüğünü   kayda etmek zorundayım.

İdarecilerin, sporcuların adlarını duyuru etmekten aciz Beyaz Zehir ’ın takımımız çıkarken ‘Aslanlar Geliyor ’ anonsu tepemi attırdı. Onlar ‘Arslan ’ değil ‘Sarı Kanarya ’ dır. Ormanların Kralı Aslanlar kükreyedursun bizim Zerrin Kanaryalarımız birçok aslanı mısra getirmiştir.

Bir Fenerbahçe ’liye ‘Arslan ’ buyurmak üzere Fenerbahçe ’yi protesto etmek gerekir. Aslanla kanaryanın farkını bilmeyenin geceyi sunması hangi buyurmak ?

Saniyen, Issız Adada insanları tokuşturarak hayatını kazanan Acun ’un balaban bire bir laubalilikle ve rahatlıkla Emre ’yi kardeşim diyerek duyuru etmesi üstelik tüylerimi ürpertti. Takımımızda ki beher sporcumuz kardeşimiz, oğlumuzdur. Dünya ’un Emre ile beraberlik bağı bizi on paralık ilgilendirmemektedir. Ayrıca gecenin luzumsuz eklentileri Acun ve Beyaz ’a takıma maneviyat verdikleri üzere edilen teşekkür ise kalbimi durduracaktı .

Ayrımsız Fenerbahçe ’li futbolcuya, bırakın dalavere kurulunun önlerine serdikleri imkanlar, Fenerbahçe gibi benzeri takımda atlatmak , taraftarın koşulsuz sadakat ve saygısı maneviyat vermiyor üstelik Dünya ve Parafin mı veriyor ?

O gece bu ikili bu iri topluluk ’evet yakışmadı.

Fenerbahçe ’ye katkılarından âlem Komutan Aziz Yıldırım ’a domuzuna benzeri cemi hediye etmek isterim.

‘Akarsu Kadar Ermiş Başlamak ‘ suyun parayla satılmadığı yıllardan, çocukluğumdan kalma imdi metruk (daha çok kimesne kimseye bedava aynı yudum akarsu vermiyor ) benzeri andaç cümlesidir, kıymetlimdir.

Bu cümleyi kullanan, ruh edenlerin bir damla suya verdikleri ayar mülk pulla ölçülmez.

Karşılıksız mevdu aynı yudum suya açık açık söylenmiş teşekkür duasıdır.

Sen bile ‘Akarsu üzere Muazzez Ol, Aziz Sebep ’, sana bu cümleyi babam, amcam (Yoğun Turhan ) dahil bilcümle gelmiş esbak Fenerbahçe ’lilerimizin ruhuna değsin diye niteleyerek söylüyorum.

Zira Fenerbahçe için çok çalıştın ve başardın, ruhları şatır ettin.

Hayat Dolu, şahit kalpler seni asla unutmaz Ermiş Saika.

Ana bunu kayda geçiriyoruz.

Necef Iyi

 

Bir Cevap Yazın