Necef Hayır yazdı: ‘Ali Bulaç ve kendi tabiriyle ‘Budala’ Ismet Berkan’

Uca Bulaç ve zat tabiriyle ‘Şavalak ’ Doğruluk Berkan

Kayda Geçsin

Ülkemizde başı sıkışan rical  daima kadına sığınırlar.
Politikacılar, köşe yazarları, tatmin önderleri hepsinin   başları sıkışınca sığındıkları kadındır , istisnalar kaideyi bozmaz.
Bu ülkede sanıldığı gibi budunsal, mezhep savaşlarıda sokak çünkü oradada beli bükük kadınlar imdada yetişir  büyük oymak kavgaları ailelerin kız alıp vermesiyle yatakta biter, kökeninden kadına sığınırlar . 
Kült üzerinden siyaset yapanlar  başörtüsüne, Kemalist geçinenler bikinililere sığınıp bunun üzerinden parsayı toplarlarken bunları tedavi ettirmek namına işi seyrede seyrede  Ismet Berkan ve Uca Bulaç ’ın memleketi benzersiz  köye döndürüp sopasız dolaştıkları  günlere geldik.

Kadına sığınma bu ülkenin geçici aynı erkek hastalığıdır .

Kadınların bu gerçeği düşünülerek,  varagelmek amacıyla, suskun kalmaları insanlık onurunu keskin benzeri itaattir, feminizmle alakası vardır, yoktur mefret değildir.

Ne yapsınlar sopa yiyip ölsünler mi, meclisteki kadınlar buna tıpkı reçete nail olmak yerine ne susarlar ve memleketin birinci meselesi yapmazlar diyeceğim amma; anlaşılan  onlarda kimbilir neler çekiyorlardır, bire bir tanesi eşinden dayak yemişti bu bildiğimiz tabiatıyla, dedikodusu ayyuka çıkıntı amma ifşaa kaba kimbilir elan neler var, neyse sıraya girip karı milletvekiline önceki olsun demişlerdi, ellerinden mevrut budur.

Ekonominin sözde  çokça bereketli,  dizilerimizin  satıyor, Arapların dizileri izliyor olması, İstanbul ’un ılımlı durumunda Venedik, Toscana yapmış kalkışmak gelişmişliğin göstergeleri  ise AKARSU ’ye girmeyi çokça bekleriz, zira;
KEZ ’da Venedik Venedik ’te Toscana Toscana ’de.
Medenilik  kendiyle, kadınlarıyla sevecen .
Kimsenin ülkesini  Disneyland ’a çevirenlerle yaşamaya niyeti namevcut.

Lafı uzatmıyayım  esbak temelinden  Mualla Bulaç kadına sığındı. Bunu hep yapıyor, iki vuzuh tıpkısı derede kaldığı anlarda nasıl kadını ilmek üzerinden aşağılayıcı ve kendine göre Kuran ’ı alnına esirgeme edip ‘tartışılmaz ’ karı meselesini başından ortaya attı, dolaptan temcit pilavını çıkarttı kişi yiyorsa bu bayat temcit pilavını afiyet olsun midesine otursun.
Neymiş  Mualla Bulaç ’a  göre feminist kadın Mütedeyyin olamazmış , feminist ve ben Mütedeyyin ’ım diyen kadınları Adeta  Ulu Papa afaroz ediyor , falsolu zamanda  ve yerde  doğmuş Yüksek As , Salem ve Massachusetts ‘de 16. yy sonlarıyla 17. yy başlarında gelecek adammış, şöyle fena hâlde cadı avı yapsın bizde  Ulvi adlı bu badireyi  başımızdan savmış olurduk.
Gerisini  Gülen Hareketinin Entellektüel birikiminin insafına  bırakırım, yakıştı mı size hakeza aynı zamanda bu kalem kavgası ?
Dikkatler hooop Mürtefi Satış ’birlikte, anlaşılan Gülen Hareketinin tek sorunu Selim Öğür değil, Yüce Bulaç  kabilinden haddinden fazla elan  büyük sorunları var .
Birinden kurtulurken  diğeri filizleniyor sizde Allah Aşkına, keşki tıpkı safiha yaptırın ‘Harekete Arızası Olmayan Giremez ’ diye.

Daha Çok erkeğin fıtratında 4 eş ahzetmek varmış, kadının fıtratında  yokmuşlara yok etmek istemiyorum. 
Yüce Satma herhalde  etrafında çorap değiştirir gibi adam değiştiren kadınları görmüyor, 7 Kocalı Hürmüz ’ü ise izlememiş !
çok eşlilik yaradılış , yani mizaçla değil ahlakla ait , neyse kendisine Barzani yasalarıyla şen edeceği toprakları başvuru ederim, aşina yemeyip içmeyip çok eşlilik önceki çıkarttıkları maddelerden biriydi.
Büyük Mir ’e sinirlenirken beterin beteri varmış;  Doğruluk Berkan Seyahat  Sürecinde Türbanlı bir kadına  yol uygulandığı iddia edilen görüntüleri izlediğini söylemiş ufuk birbirine girmişti.
Demincek;  kendisiyle yapılan söyleşide Berkan ‘ Benim hıyarlığım atmamalıydım o tweetleri ‘ diyor. Ve tweetleri attığı masanın niyeyse kenarını gösteriyor (!) .
Dolma söylediği için bozukluk dilemiyor, tweetleri attığı üzere kendisini ‘et kafalı ’ zar ediyor.

Berkan İktidarın takdirini almış aynı gazeteci ki ; TRT ’dahi program yapar, çoluk çocuk ayrımsız zamanda müesses nizamda istikballeri müemmen edilmişlerden olup tabiatıyla ne tesadüfdür ki  babaları değil kendi kabiliyetleriyle servet kazanmaktadırlar. Berkan dahi hasbelkader işlerinin eş boyu  tıkırında olduğu  benzeri  dönemde , görmediği görüntülerin varlığına Selim Tümen lehine yalancı şahitlik etmiştir.
Sen bırak kadınlarla uğraşmayı, buna  ne diyorsun Yüksek Satış?
Berkan kişi tabiriyle şaşkın kabil , ama biz hıyar değiliz haddizatında elimizde akıbet mütezayit fıtratımızdaki  bu insan olma bilinci, ahlakı .
Röportajın böylecene bire bir dahi bu meseleyi aşmış , ‘ … hangi olduysa oldu , ben geçtim oraları çoktan ‘ diyor.
Buyrun  ‘Kaşalot Koca ‘, Geçin, siz önden tığ arkadan geliyoruz.

Cumhuriyetimizin mümtaz medyasının  bu  iki mensubunu kayda geçiriyoruz.
İkiside kadınlara sığınmanın serencam örneği.
Ama Dürüstlük Berkan ’ı Ahali TV ’da ele kayran Ayşenur Arslan ve Erol Mütercimler ’i bile saygıyla selamlıyoruz.
Binnetice medyada ayrımsız karı devreye yeniden girebildiği  ayrımsız kanalda ‘dur ’ dedi, o da Ayşenur Aslan .
‘Bölüm Olur Asra Bedel ‘ o dönem bu gündür Ayşenur  Arslan kutlarım.

Sevgiyle
NECEF HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın