Necef Hayır yazdı: ‘Medyamız katar kazasına döndü’

Dayan Türkiye

Kayda Geçsin

Azılı tren kazaları vardır, illet, münasebet oldu hep aynı ağızdan tartışılır sonraları töhmet ya zavallı makiniste evet da  makasları değiştiren bir adama fatura edilir, aha medyamızın verimsiz budur.

Devrilmiş trenin etrafında biriken cıvıl cıvıl yakınlarının ‘yaşıyor ’ haberini yaşamak için enkazın etrafında  incitici süresince dönüp dolaşırlar .
Trenden seçme ceset çıkarıldığında elem haykırışlar birbirine karışır . 
Canını kurtarmışlar  başlarına geleni anlatmaya çalışırlar ama çoğu kez kaza anında hangi olduğunu anlamadıkları anlaşılır.
Ilçe anını hatırlamazlar.

Aha bu trajik anlarda trenin enkazından sâdır cesetlerin, yaralıların budunsal, akide farklılığının hiç tıpkısı önemi yoktur, geride kalanlar nedense bu ızdırap dersi kullanılmamış kazaya kadar unuturlar, unutma ile malül kalkışmak bu olsa lazım.

Iletişim Araçları kazası trenin içre, dışında cümle için, âdemiyet amacıyla benzeri travmadır.

Yandaş Medyaymış, Gülen Hareketinin Medyasıymış, Doğan, Ciner  Medyasıymış, Ethem Öncü  Kanallarıymış, yok efendim ‘Ben yapımcıya parayı ödedim bana hangi sana ödemediyse‘ tavrındaki TRT ’ymiş hangi fark kıymet, medya treni kaza yaptıysa bütünü içindedir ve felaketin parçasıdırlar, İsmail Hacıoğlu , Vildan Atasever  bu anlamda yanlız değiller.

Im sorumluluğu ben o programı haricen yaptırıyorum diye kabahatin ‘bakım sözleşmesi ’ ile başkasına devredilebilecek bir iş değil.

Medya yöneticiliği icabında ölüm cezası sehpasına  tekmeyi kendileri atabilecek kabadayı insanların işidir, kıvırtma kaldırmaz.

Hele ahlak ve inançları yayında entellektüel sosla yediriyorsan, siyasal ağız dalaşı programı esnasında  ezan arası veriyorsan, yakında namaz arası birlikte verebilirsin, amma evrensel ölçekte mesul yayıncılıktan uzaksın demektir, kimse darılmasın.

Bu anlayıştan nemalanan, bu fikirlere karşıt olup bakın burada köle düz bulabiliyorum kadrosundan  hoşa revan laflar ortada iki doğru çakmaya uğraşanlar bu maskaralığa daha mebzul teklif gelene büyüklüğünde bitmeme ederler, sonra tüyerler buna yezitlik mi girmek geçişsiz düşünülerek lades mi bilmiyorum.

Medyasını kuruyemişçilerde bulunan ve ayrımsız geçenek sarıerik, bire bir fasıla incir, aynı sıra cezeriye, tıpkısı vakit ne halt olduğu belli olmayan mıncık edilmiş kit mürettep üst jelatin istila sepete döndüren, ‘bizde herhangi bir lal var ‘ mantığıyla idare edenlerin gelecekleri son dideban tren kazasıdır.

Tabiatıyla kötülükler karşısında dilini tutan, bu olup bitene samut şeytandır, ama kim dilini tuttu on yıllarca ongun sorgulamak geçişsiz.
Devrilmiş trenin enkazının ortamında durduğu bu iletişim araçları istasyonu :
pornografi çekenlerin oran sanatçısı yapıldığı, kafası tütsülülerin iftar sofralarında sarrafiye tacı edildiği , ‘Örtmenim ego söyleyeyim, ben biliyorum‘ diyen daim pus havada ve işleri dışında rastgele şeye burun sokanların hisse senedi bulabildiği tıpkısı iletişim araçları.
Samimiyetsiz içtenlik kurma çabalarıyla hazır, izleyiciyi ev ilan fail, sabahları enerjisini yeşil öz içmesine medyun olduğunu anlatan gayretkeşleriyle, ve kızlara aksiyon bulma mecburiyetinden seyahat,  yemek programı patlaması hararetli bire bir medya.

Dayan Türkiye Başarırsın, daha ne kayda geçireyim.

Gelecek göklerde da, bu medyayla çakıldık kaldık yerlere, uçamıyoruz
Bizi uçuran konuşma bile namevcut .
Tarihi, insanlığın geçirdiği evreleri heykellerden, in duvarlarına çizilen resimlerden anlayan , araştıran bir dünyada, biz ikisine bile tövbeliyiz. Bunlar bulunmayan ama film var, komikiz yahu!

Muhayyele bulunmayan, hoppadak parodi var olmuşla camit beyninde gidip geliyoruz.

Bu mu ‘gelecek el erki ’ , tezyifkâr çok ati gidildi.

Yakında Habertürk ’üstelik Kraliçe Üner ’mağara programında Muhsin Kızılkaya yıpranmamış dönemde Latif Cumhurbaşkanımız  ve Eskimemiş Başvekil ’ın ‘Cezrî Demokrasiye ’ geçeceği tahmininde bulundu . Çok birlikte üzerine basmadı bu haddinden fazla oylumlu tahminin.
Majör sözler bunlar, Kraliçe Üner bile üzerine gitmedi nedense, halbuki haddinden fazla özetle dış kaynaklı analizler liberalllerin önünün açılacağını yazıyorlar ülkenin geleceğinde.

Bu durumda girmek aynı  tablo değişikliği olacak, bilindik liberallerle AKP statükosu hoşgörülü değil , ilgisiz oldular zamanında çok pervane fin fondular.

Piyasada  ‘Radikal Demokrat ’ arayışı yahut imalatı başlayabilir .

Demokrasi var, erkincilik var da Radikali ’ne dayanmış bulunuyoruz, hayırlısı hangi diyeyim.
Hoppadak Kayda Geçiriyoruz.

Benzeri da Iletişim Araçları Kazasında göçük altında kalmışcasına şişirme haber kahramanlıklar kırıp saranlar var , böylesi perdesizlik kanı alır üzere değil.
Yasaklılar, parasızlar, mağdurlar, yazamıyorlar, yazdırılmıyorlar, beni işten kovdular attılar sattılar diyerek yakınanların aslında tahsis etmek amacıyla on paralık tıpkısı manileri bulunmayan ,
mani aylık alamazlarsa yazamıyorlar, esin perileri mahiye almak  …
Yavuz Çucu ’nin 21.08.2014 tarihli Gazeteport yazısından sonraları bunların erkek olanları sokakta üstünkörü sakal, bıyık; eş olanları peruk gözlükle dolaşmıyorlarsa şaşarım.
Üste insan, etiket, site mümkünse yurt değiştirirlerse elan abat ederler, eğer biraz onurları varsa.
Alfabe katlanılamaz bir saptama ve yenilir yutulur cinsten değil okunması kaynak olunur.

Akdenizli yanımızın önemini unutmuş tıpkısı medyayla KEZ ’ye nasıl gireceğiz ayrı aynı sorun .

Herhalde Ebru Modern, Reza, Emel ve gayrı kendisini Veli, Akdeniz, balık, bahir sefasına vermişlerin yüzü suyu hürmetine gireceğiz  SUTAŞ ’ye… Zarrab helak oldu açığımızı kapatmaktan!

Tıpkı özdek istersin ama elde edemeyeceğini bilirsin ya, bundan henüz zehir fütur var mıdır, ülkem üzere her pir şeyi isterim ben, elde edemiyeceğimi isteyerek, hüzünlenirim, incitici çekerim.

Edgar Allen Poe ’nun meşhur lafıdır  ‘Mezarda birlikte herşey tükenik değildir ‘ diyerek. Düşünün Poe üstelik bunu söylüyorsa …
Dayan Türkiye
Reset ediliyoruz tıpkı mızıka hıyarlar yüzünden, çok perişan çıktılar.
Tren Kazasından ölü dertli sâdır, izleyen, bekleyen bilcümle biziz kâfi ki bunu hiç unutmayalım.
Dayan Türkiye Mahsun Kırmızıgül ’ad yeni dizisi geliyor, bunu bile atlatırsak bizi kimesne yenemez.

Sevgiyle
Necef HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın