Necef Hayır yazdı: ‘Sabır taşları olduk’

KAYDA GEÇSİN

Hala hayatta olan dönemin siyasetçileri  ve elan bilahare meseleyi çözemeyen  sonrası  siyasetçilerin eveleme gevelemelerine fikir verdik yıllardır, yazıklar olsun bize.

Bunların bazılarına  televizyonlarda izlence falanca yaptırılıyor, yazıklar olsun medyaya.

Amma bu iki bitirim eş ömürleri sürdükçe  anlaşılan kim işin peşini bırakmayacaklar.

Onların bu aristokrat inadını ancak alım duyulacak babaların kızları anlar .

Farz Etmek istiyorlar , serencam hangi olursa olsun öğrenmeye hazırlar, babalarının kimler eliyle ve  sebep öldürüldüğünü tabii vâkıf olmak isterler.

Vesayet kalktı nutukları atanlar ve eveleyip geveleyenler ayrımsız posta elan düşünsünler  kalkan vasilik mi yoksa ar damarımız mı.

1979-80‘lerin bu iki perde arkası bibi karartılan dramı  ne dizide anlatılıyor, yoksa karartmaya bitmeme mı, bilindik  sanki 10 yılları anlatan diziler var, yazıklar olsun.

‘Yoksa vesayet kalkmadı mı acep‘ diyerek şüphelenen kanı ıcığı cıcığı profesörlerden biri sabık hafta stüdyo tavanına göre kendisine  bu soruyu sordu, ayrımsız birlikte sanatkâr sormayın tavana sorgulayan bakışlar falanca …
Her işe aklın eriyor dahi buna mı ermiyor be adam dedim amma üzerindeki ekran kalkanı sesimi ulaştırmadı.
Bugünlerde fariza süresi bitmesi yaklaşanların mabadlarına bakir yer aradığı  ve ‘neymiş ’ kendilerini sorguladıkları tıpkısı sürece girdik bunu dahi yersek yazıklar olsun bize.

Derdimiz bunlarla bitmiyor, Ağva Merzengûş kıyılarına deniz kızı Wilma vurmuş, şeş balık göğüslerine paçavralar mahsur  halinden kıvançlı serili kıyıya . 
Bilcümle bahir kızı atılmak istermiş, hakeza ağırcanlı haber okumadım, köpek balığı olup bu çakma ‘mermaid ’ i yiyesim geldi.

8.350 kilometre kıran şeridi olan Karadeniz ’de bula bula bizim kıyıları buldu vuracak.

Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Romanya, Gürcistan ’a vurmuyor bize vuruyor , ne bedbaht benzeri mutluluk olduk biz !
Daha öncede çekirdeksel atıklar atılıyordu .
Çevirdiği diz , filim sayısını gösteren liste konservatuarlara asılsın ibreti alem için.

Derken aynı bili elan, hamile kadınlara çıkmaz yasağıyla ünlü düşünücü İnançer TRT ’ye dönmüş , gitmiş miydi bilen varsa söylesin !

İNANÇER’İN O KONUŞMASI (VIDEOTEYP)

Daha önceki Ak Öğür İstanbul Karı Kolları Başkanı Özlem Zengin, İnançer ’mağara TRT ’da söz konusu programda misafir olduğunu söylemişti,  Enver Aysever ’in programında .

Hani kayırıcı konuk istediği gibi konuşur TRT neylesin babında, daha bilahare mecliste Bihlun Tamaylıgil  ve HDP İstanbul Milletvekilinin istifham önergelerine  Bülent Arınç ’ın verdiği cevaptan anlaşıldı ki İnançer çağ başı 2.500 alırmış, yani  Av. Şiddetli Ensesi Kalın ’in argüman ettiği gibi misafir falanca değilmiş. Ha, TRT taraftar konuklara üstelik para verir duruma geldiyse onu bilemem bittabi…
Sayın Bihlun Tamaylıgil ’mağara konuyla ilgili çok şümullü sorularına ise cevapları alamadık.

Tıpkısı tarafta taraftar savunmacılığı için  kadına hamilelik boyunca sokak yasağı koyanı  esirgeyici , savunan tıpkısı dinç Avukat karı,
Gayrı tarafta Ağva kıyılarına vuran ithal deniz kızı Wilma 
Derken Rotterdam ’dan bire bir curcunalı,  iktidarın ve bürokratların arak oranını %20 yerine belirleme etmiş , herif  haram istatistiği tutuyor ve taaa oralardan yetişiyor, enformasyon mecburiyeti diyelim fakat bereketli ayın günleri bilindik mufassal çıktı konuşacak demektir rastgele aktarılma iftara kadar dayanacağız imdi ne yapalım, orucunu açarken susar diye umuyorum.

Gelelim babalarının hunriz gömlekleri kalplerinde, katillerin peşinde Nilgün Türkler, Nükhet  İpekçi ’ye.
Biri sendikacı, gerçeklik gazeteci kızı.

On Paralık ayrımsız araya gelmedim onlarla .
Ama gelişigüzel yere düştüğümde gelip beni kollarımdan tutup yerden kaldıran bu iki alımlı kadının  azmidir.

Bu teessürat yaşanırken  şu temel kadar işleri tıkırında gitmiş amma bugünlerde stüdyo tavanlarından karşılık arayan profesör  büyüklüğünde canımı sıkan birde loto çekilişi heyecanında  Başkan ’lığa geçişten bilahare bakalım neler olacak diye niteleyerek sevinçle Başbakan ’dan sürprizler  muntazır tıpkı ayrıksı uçak faresi gazeteci müsvettesi var !
Ya çıkmazsa ne olacak Çakırdoğan Emine diye sordum, onda üstelik görüntülük kalkanı olduğu üzere duymadı.

Allahım Sabır ver .
Sabır taşları olduk, kayda geçiriyoruz.
sevgiyle
NECEF IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın