Necef Hayır yazdı: ‘Yersen’

YERSEN

KAYDA GEÇSİN

Terbiye
Perdesizlik
Terbiyesizlik
Demokrasi
Yöntem
Laiklik
Müslümanlık
Karmakarış yazıp sonra ‘Pardon ’ diyen it canlı eşsiz ‘gazeteciler ’
Balon kahramanlar ,
28 Küçük Ay süreci öncesi işsiz , süreçte ve  sonrası ayrımsız aktarılma işsiz kalmamış ve demincek 28 Gücük Ay mağduru olduğunu sav fail ‘aktör ’
ve karşısında  temel sallayarak onaylayan  göstergeç gazetecisi ,   
sportmenlik ,
‘Anca geçmek istemedi ‘ , ‘Haddinden Fazla güzelce söyledi ’ koroları 
‘PKK ’ , Terör sözcüklerini duyar duymaz devletin kendisini vazifeye çağırdığını vehmedip dolandırıcılarla operasyona katılan ,
dolandırıldıktan sonradan ekranlardan azamet hakeza şey yapmaz, polis güçleri hakeza ameliyat yapmaz diye niteleyerek avaz avaz sanki bu haltı yiyici bizmişiz  kabil bağıran Profesör,
ve daha neler neler , yok yok bizde !
YERSEN burası Türkiye.

Çıktı yiyemiyoruz çünkü  boğazımızda düğümleniyor .
Yİyemiyoruz çünkü 1 milyon yavru eş varmış ülkemizde , Özdil yazdı .
Gerisi hikayedir.

Başından taktılar gençliğe diyorduk, oysa kasıt ‘hücre evleriymiş ’ , terörle savaşım yasası bulunmayan mu, buyrun gereğini yapın  terör yuvalarını tabetmek için bize mi soruyorsunuz, hücre evinde teröristleri basabilir miyiz diye niteleyerek ?  YERSEN.

Erkekler kadınlara mı saldırıyor, buyrun polisin görevi kadını korumak , bize sormaya icap bulunmayan ki . YERSEN.

Yurtlarda devlete güç kimsesiz  torunlar, çoluk çocuk taciz ediliyor, dövülüyor , fuhuş üzere mi pazarlanıyor, buyrun gereğini yapın, bize sormanıza ister namevcut, müfit mı diyeceğiz . YERSEN.

Yurtlarda kızlı erkekli  bir binada işlemez olmak, ayrımsız yemekhanede kemirmek aşındırmak sav kendisine sunuluyor birbirlerini mi yiyorlar bu ayrıntılar, yemekhanede cinslik partileri mi düzenliyorlar ellerinde kemirmek tepsileri sıraya girmişken neler yapıyorlar yaramazlar , YERSEN.

Aşındırmak yerken durup duruken iki  cinsin birbirine  tehacüm riski hangi büyüklüğünde bilmiyorum, kadınların  aleyhine efdal türlü şiddete maruz mütezayit kadınların durumu arasında, lakin bu ‘saldıray abi ’ leri  kadınlarla erkekleri ayırarak  otama cins mü ? YERSEN.

Ortak alanlar bittabi olacak, başı kapalı kızların mücadelesi kamu alanlarında kayran almak değil miydi, ‘Haremlil ’ ‘selamlık ’ taleplerini duymadık hiç , yoksa var mıydı ? YERSEN .

Hisse Senedi yerlerinde erkeklerin saldırısına uğramamak üzere kadınlar rical ayrı ayrı mı hizmet verecekler , hizmet alanlarda avrat eş iki pöçük mu olacak.
Bu ülkenin kuyrukları bitmez , kullanılmamış kuyruklar mı olacak ?
Yorulduk, yorgunluğumuz kayda geçsin.
Bu durumda  kamu alanlarında başlangıç nihan kadına hürriyet meğer zevcelik selamlık biçiminde oluyor kim ,Başlangıç Tacı sayın  Nilüfer Göle ’nin modern muzlim teorisi  bu durumda foslamış mı oluyor ?  YERSEN .

Yakında Gökmen Karadağ ’ın Haberaktif programının kalın konuklarından biri ‘pes rekoru ’  kırdı, efendim  yanlış duymadımsa askerliği esnasında arkadaşlarıyla gayrimeşru ilişkiye giren kızların  çoğu hüsrana uğramış ve geneleve düşmüşler , haydaa…haydaaa….lacerem tıpkı savunmadır bu  , kapatın o ahit  genel evleri hadi siz kapatmayacaksınız ki kapatacak ? YERSEN .

Halka dahi sordular konuyla ilişik düşüncelerini aynı programda ,  bir türbanlı kızımız ‘Olmaz Şiddetli ile barut bir arada olanaksız ’ demez mi !
Kim biberli, ki barut, aynı kadınla tıpkısı eş bire bir araya geldiğinde sürekli patlama şüphesiyle nasıl yürürüz tığ bu yollarda. YERSEN.

Kadını görünce cinsiyet histerisi geçiren erkekler, eş görünce cinsiyet histerisine kapılan veya bu adam bana hangi zaman saldıracak korkusuyla  ışıldamak kadınların durumu   devletin tılsım arayacağı  büyüklüğünde nazik bir  sevgili ise , bunun fizyolojik, psikolojik, sosyolojik yanlarına felah tedarik etmek lazım, dünyadan yarım isteyelim derim. YERSEN.

Derken tıpkısı sivri düşüncesiz  kalkıp  Sayın Başvekil ’ın Hayal Avşar ile tamamıyla görüşmesini  farklı yaşam biçimlere saygısından benzer yerine vermesin mi, haydaa YERSEN .
Benzeri içtimai maslahat olsun bile zarfında Görüntü Avşar olmasın zaten gibi mü ?
Imge Afşar kararsızlık bulunmayan ki her konuda temas şeyi söyler, görüşür, konuşur  ama geneli baziçe gücü var mıdır  varsa hangi geneldir  belirsiz… .
Hayal Afşar  laik, modern, gündeş Türk kadının idolü falanca birlikte tığ mi bilmiyoruz ? Kişi defaatle çalım analog filan olmadığını açıkladı illet böyle emrivakiler yapılıyor acaba ?
YERSEN

bu arada ayrımsız bakanımız pür  patırtı çıkacak  evlere girip  dünyaevi cüzdanı soracak halleri bulunmayan mealinde  konuşarak  güvence  veriyor , kimlere ?  Evli oldukları halde evlilik dışı ilişkileri ve bu ilişkilerden çocukları dahi olanların yüreklerine akarsu serpiyor adeta, zül etmeyin evlilik cüzdanı sorulmayacak diye, evliliğide kaldırın o zaman , YERSEN.

Sayın Başbakan bunlarla uğraş edecekse helal olsun  ,bizzat çokça eşliliğe karşıyım . Aşina bazen sitelerin  ikinci herif cenneti  oldukları gerçeği   ayyuka hamiş durumda .
Ve esasen hukuken ve ahlaken sav budur.
çok eşlilik çaktırmadan meşru tıpkısı hal mı aldı ?
İnsanlar anlaşamaz ayrılır, nikahsız gelişigüzel yaşarlar ama evli olup resmi nikahlı eşi dışında metresleriyle hazcı tıpkısı yaşamın evlilik müessesini hangi kuzuluk getireceği üzüyorsa  Sayın Başvekil ’ı bu doğru benzeri kaygıdır.

Hangi esas cet çocuğunun eş olmasını lazım ? Yahut birlik tersi oğlunun üç, dört eşli olmasını gerek ?

Sorular kafamızda yığın oldu.

İnsanlar anlaşamayınca boşanabilir , evlilerin başka eşlerle evler açması zina sayılmıyor mu ?
YERSEN

Demokrasinin, ihtişam yönetmenin ahlakı namevcut mu ? YERSEN

Meşru, gayrımeşru meselesine gelince evli bir insanın benzeri başkasıyla gayrimeşru ilişkisi yasal mudur, gayrımeşru mu  ?

Alelhusus bu can siyasetçiyse ve seçim bölgesinde çıban hafi eşiyle gezip fikir topluyor, başı açıkça metresiyle apayrı bire bir hayat kurmuşsa bu iki yüzlülük değil midir ?

Olur, bire bir evli adam iki, üç  hanımla gayrimeşru münasebet yaşıyor ve antrparantez şu akıbet eşim, başkası ortancası diyerek şişine şişine geziyorsa bu yasal mudur ?

Beyefendinin kendi seçimi, özel hayatıdır mı denir ?

Yahut evli aynı eş nikahsız yaşadığı hanıma nikahsız dernek yapıyorsa bu yasal mudur ? davetliler bu durumu bile bile düğüne gidiyorlarsa suçlu duruma düşerler mi, bilmeden gidenlerin eksen durumuna düştüğünü biliyoruz , bizzat başıma gelmişti ancak benim gittiğim dernek davetinde kadın evlendim diyerek çağırma etmişti, amma annesi beni kenara çekip ‘Evladım , beyninde nikah yok bu hangi hareket ’ diyerek yakınınca şaşırıp kalmıştım. Darülfünun hocasıydı eş, ve sonrasını anlatmıyayım çokça bomba evet bomba patlatmak işim değildir .

Bunlar bizim örf nüsha geleneklerimiz mi ? YERSEN

Şimdi bunları tıpkı tarafa bırakıp bekar, kâhil gençlerin benzeri arada içtenlikle veya canan namına alay malay yaşamalarının ahlaksızlık özlemek komik olmuyor mu ?

Ebeveynler tercih mesabe, etmez bu çocuklarıyla özlük aralarında kim benzeri sorundur.

Geleneklere göreneklere  Rahmetli Adnan Menderes ’in metresini kahraman yaparak  adamı adi  etmek , eşini  değersizleştirmek , aktif torunlarını üzmek  sığıyorda gençlerin birlikte olmaları mı sığmıyor. YERSEN.

Bu elbette muhafazarlık  , YERSEN.

Olmuş ergin gençleri  temel babalarına gammazlamayı düşünüyor oran, esas babalar çocukların arasına kullanmak neyin nesi ? YERSEN .

Demincek yukarıda saydığım  koca hallerine  bitişik şikayetine vabeste bir hukuk düzeni mi geliyor onu üstelik anlayamadım .
 
Evliyim, metreslerimin oturduğu evlerde komşular şikayetçi değil , karımda tırsmış, yapışmış oturuyor hususi hayatımdan kime ne, yanlız oğlum üniversiteye giderken  kız arkadaşlarıyla alay malay familya tutmuş  alay malay kalıyor benzeri binada, apartmanda komşular çokça rahatsız olmuş , gidip  kulaklarını çekeceğim mi  diyecekler ? YERSEN

AB ’ye muhtemelen Başmüzakereci ve mail eş dostları Frankofon  madalyalı Ajda Pekkan asker selamı vererek  başbaşa girecekler .

Bizde , bura Türkiye YERSEN mi diyeceğiz ?

Hayır gözümüzün bebeği çocuklarımız, alelhusus kızlarımızı bu oyunlara getiremeyiz.

Kardeş Kardeş Kayda geçiriyoruz.

NECEF GÜZEL /necefuğurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın