Necef Hayırlı: ‘Dılacan Prof. Kural’a iki seçenek’

DILACAN PROF.ORHAN KALÇA ’A İKİ DALGALI

KAYDA GEÇSİN 

Hızlı, durumunda durmayan, kontra anlamında  ‘Dılacan Prof. Ayaklik ’ bana çok kızmış. Kelimenin;  cılız âdem, ya de hayvan yahut fino kabil 2. anlamları var o manada kullanmadım.

Bu kere vay bana ‘hastalıklı insan ’ dedi diye niteleyerek sorun açabilir, sırlar yahut hayvana benzetilmesine kızacağını sanmam, hayatını nebatat ve hayvanlara adamış tıpkı insan sebep kızsın, hassaten dram aynı trafik  kazasında  ölen gençlere değil çarptıkları ağaçlara  üzüldüğünü beyanı ile görülüyor ki  ota , nebatata  verdiği kıymet âdem sevgisinden geçmiş geliyor.

Siz bilirsiniz  Dılacan Müderris , ben önce herif bittabi  zevk, evrenle tınlamalı kayırıcı derim. Hatta insandan fena hâlde sözleri alırsanız geriye tıpkı hiç kalır, diyerek haddinden fazla düşünmüşümdür elan değişmez sonuca varamadım.

Benimle meselenize gelince Dılacanım;

Yazdıklarımın temas satırının arkasındayım, bende biber dolması namevcut  şahsen sizin öz hakkınızda bürgü çarşaf yazdıklarınız referanslıdırlar.

Davalarınıza gelince, bazıları doğrusu kat sayı savaşlar .

Belediyelerin görevlerinin halkı eğlendirmek, oyalamak olmadığı savınız, festivallerde evcil görüşme ve sanatçılara kayran çevirmek  namına yapılan dudak uçuklatan maliyetlerle  konserler dizgi edip ünlülere yapılan harcamalar, belediyelerin sponsor ilişkilerini irdelemeniz ve karşı gelmeniz, hayvanlara duyarlılığınız, sigaraya yollara atık pet şişelere alın canla başla çalışmalarınızı kutlama ederim.

Tıpkı cuşuhuruş veya hınç anında çıkışları takviye sayısına göre ancak bulduğunuz BKM ile ait  itirazlarınızda çok değerli ve cesaret isteyen tıpkısı cebin çıkıştı .

Galatasaraylıların beli bükük aslana yaptıklarına ne deseniz haklısınız .

Tezkere Fuarında sigara firmasının edepsizce panosuyla meydan alması ve çocuklara bir tane sigara dağıtılması rezaletini sizin sayenizde öğrendik.

İsrafa cebin olmanız , ikinci el giymeniz  ablasının küçülmüşleriyle büyütülmüş ve sonrasında huy haline mevrut ve hala ablasının eskileri yenisi olan biri kendisine  bana hiç ecnebi gelmedi, çok yaşayın .

Filimlerdeki sigara sahneleri ve bunların amme yayıncılığında yeri ayrıdır ve tartışmalıdır .

Fakat; tıpkısı öyküsünde  ‘Çocukları adanın tıpkı köşesinde toplar, sigara ağırlama ederdim, gelişigüzel tüttürüdük‘ cümlesi yüzünden Milli Öğretim Terbiye Müesses Başkanlığına  bu kitabın öğrencilerine önerilmemesi yönünde karar alınması için istida yazmanız, ve tavsiyenize uyup bu kitabın meslek öğrencilerine çıktı referans edilmiyor olması tıpkı apayrı fikirsizlik örneğiniz  ve  kayırıcı ruhuna sigaradan daha üzücü tıpkısı uymazlık veriyor Sait Yüksek ’i yasaklatmak .

Beraber size uyup yasaklayanlar ayrı tıpkı araştırma konusu .

Tebrik ederim tarihe zaten Sait Yüksek Abasıyanık ’ı yasaklatmış tıpkısı Prof adına geçmişsiniz bittabi düzelecek bilmiyorum.

Hakeza düşüncesizlikleriniz var Dılacan Prof. ve burada yollarımız ayrılıyor.

Size kalırsa, Reşat Nuri Gültekin ’i üstelik Homongolos romanında Homongolos ’un fiziğini tarifindeki ırkçılık yüzünden ağız ağıza yasaklamak geçişsiz.

‘tek yanlı ve koridorun sonundan‘ kimin baktığı boş  .

Bilahare bühtan, kişisel hedef, garez güttüğümü nereden çıkarttı avukatınız Dılacanım?

Ne iftirası yazdıklarımda dolma namevcut. Ferdî ne meselemiz varda ben bilmiyorum söyleyin , öğreneyim.

Bırakın garaz garez gütmeyi kül ters kökeninden belli belirsiz afezi yani kendini ifade edememek zafiyetiniz yüzünden yanlış anlaşılıp payanda yemenizden endişeleniyorum, üzülüyorum daha ne kadar seveyim sizi?

Zaten sizi yaradandan dolayı mecburum sevmeye, böyle ayrımsız zor olmasa neyse….

Ele avuca sığmaz kişiliğiniz  yüzünden takat görmeniz beni üzer, amma düşünülmeden söylenmiş sözlerinizde bizi üzüyor.

Mehabet adamı, hukukçu olmanız ayrı bir bahis, Avukatınızın ihtarnamesinden kullanılmamış öğrendim .

Yasalar karşısında hangi olursanız olun, ‘şevket adamı ’ ve ‘hukukçu ’ özelliğiniz  eğer köken ise neyi değiştirecek, beni mi korkutuyorsunuz ?

Ya üstelik yazılarımı yazdığım sitelerin yiğit adamlarını mı ?

Korkmazlar, benim düzentileme verdiğim internet medyası patronları ayrıksı adamlar, ‘Burası kimsenin dip bahçesi değil ’ diyen Sacit Aslan mı, yoksa  gaz keder ve kurşunlar arasından Gezi boyunca sokaklardan fen güzeşte Sulh Yarkadaş mı korkacak, ya dahi bire bir başına yıllardır Dördüncü Bilek Medya ’yı ayakta tutan işsiz kalan gazetecilere kalemlerini kırdırtmayan, onurlarını saye üzere aguş açan Ertuğrul Acar mı sizden korkacak?  Kimse korkmaz, ama ben falsolu yaptım üzülüyorum diyerek yaklaşabilseydiniz hangi yapabiliriz diye niteleyerek düşünürdük. Kimesne sizin düşmanınız değil kendinizden bambaşka.

Bana gelince ;

‘Aa Orhan Duraç oran adamı ve hukukçu ego sözlerimi ansız alayım,  ben kimim ki ‘  diyeceğimi  sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Yasalar karşısında seçkin yurttaş Türkiye Cumhuriyeti ’nin birbirine fiyat  adamı .

Sizin avukat  bambaşka devleti kastediyorsa , hangi çap anlatın öğrenelim, o devletin yasalarının bana çekilen ihtirnamede hangi işi var zaten.

Sözlerim sizi bedbaht etmek maksadı taşımaz ama beni ve stabil çokça insanı üzdünüz ve devamında toparlayamadınız  maksadını aşan cümlelere bitmeme ettiniz bütünü bu.

Ama bilcümle esaslı olduğunuza inadınız da kayda geçsin. 

Benden kusur dilenmesi falan meraklısı birlikte değilim.

Son kendisine size iki almaşik sunuyorum benim Dılacan Orhan Taban ’ım

Keyif nedenlerimizden  belde fakat Haziran ayından bilahare  evimize köyümüze  Allahın İzniyle dönmüş olacağız.

Kısmetse Temmuzda bize gelirsiniz sabah saksağanlarımızla tanışır, güzeşte yıl doğuran ineğimizin güre sütünden sütlaçlar yaparız size  ve bostan elmalarından yapılan reçeller, özel kekler ve bahçeden topladığımız  sebzeleri ikram ederiz , gerisi Allah ne verdiyse.

Birbiriyle geçinemedikleri amacıyla yerleri mütebeddil ağaçlarımızın öykülerini anlatırız.  Sağlığına dua ettiğim bire bir ihtiyarın gözü kadar baktığı tek eskimiş çiğde ağacı ve ihtiyarı görmeye dağa çıkarız, o keskin ki  taş çıkartmak için yarısını kesenlere aslanca alın duran köyümüz sayesinde  hiç olmazsa vesair yarısı kurtuldu .

Odanızdan çıkmayada bilirsiniz , istediğiniz büyüklüğünde dinlenirsiniz, kütüphanemden istediğiniz kitabı  okuyabilir, işaretleyebilir, satırların altlarını çizebilirsiniz.

Göl kenarına tutum yaptığınızda sizi üzücek şeyler göreceksiniz, yanınıza Yusuf ’u vermeden olamaz hangi yapacağınız anlaşılan olamaz Dılacanım, o sizi değme kalem muhtemel şiddete karşı  korur eve aynı gözünüz mor dönün istemem.

Akşamları dostlar gelir, Sacit dirimsel, Barış sağlık, Ertuğrul sağlık işleri yoksa, her akşam birimiz bire bir Sait Faik öyküsü okur arınmış kendisine uyuruz.

Bize sebep susturucu  gazları veya şehri koku alamaz ağıl getiren kömür bulutlarıyla mücadele edemediğinizi anlatırsınız Dılacan Profum.

Otomotif, kömür tacirleri , enerji patronları  iletişim araçları , siyaset , ilişkileri falan tabii ağırlık, sakın sitem ediyorum ve rastgele şeyi sizden bekliyorum sanmayın, ama Hindistan ’üstelik kocaoğlan oynatıcılara sevgili açmaya benzemiyor burada kim ‘Atlama Beygiri Oynatıcıları ’ ile geçindirmek.

Kimi Zaman koca hayatın  tarifsiz acılarına  boğulma olduğu  anlarda, çıkıp gitmek gerek da nereye bilemez evet, işte öyle tıpkı anınızda çantanızı  alıp gelebileceğiniz, üste çantasız  de gelebileceğiniz , nasılsa hayatı idame ettirecek bilcümle birşeylerin  olduğu  ayrımsız eviniz evet bizim fakirhane, kardeş kardeş karşılarız sizi.

Evin ikinci ‘Nazik Orhan ’ı olursunuz, birincisi oğlumdur küçüğünüz siftinlik dedimse dahi 30‘una geliyor.

Namevcut benimle mahkemede sayışmak istiyorsanız o dahi  evet, sizi mi kıracağım. Özür falanca dilemeyeceğim, alfabe kalkmayacak.

Benim kabil kendi halinde olmaya ilgi gösteren bire bir Cumhuriyet kadını ile işi tatlıya angaje etmek Hayal Afşar ’la dans etmeye  benzemez.

Size  rock and roll  yaptırmak çok isterdim amma sol bacağım yarar değil Dılacan ’ımı havada çevirirken kıç üstü budamak istemem, aynı hesabına benzeri öz filan tamam üzülürüm.

Amma sav internet medyasının ayrımsız demokratlık manifestosu tamam, şüpheniz olmasın.

Intihap sizin lezzetli Müderris.

Kayda geçsin

NECEF HAYIRLI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın