Necef Hayırlı: ‘Esra Erol ve Prof. Ayaklık özürleri’

KAYDA GEÇSİN

Karbonmonoksitin ilmî özelliklerini ‘lezzetli aynı ölüm ’  yerine anlatan Prof. Kural sözlerinin kusurlu anlaşıldığını söylerek  İTÜ AİLESİ ve Öğrencilerinden bozukluk dilemiş.

Prof Ayaklık dangalaklık demiyeceğim, ‘ORHAN AYAKLIK FIKIRSIZLIK  KLASİKLERİ zincirine sonunda tıpkı halka elan eklemiş oldu .
Kaide ’ın İTÜ Ailesi ve öğrencileri dışında kalanlar metanetli umuru değil galiba, esas ekranlarda seslendiği izleyiciler, Soma Halkı ve madencilerden kusur dilemeliydi.

Ayaklık  son halkayı Haysiyet Çelik ’mağara Nesnel Programında ekledi, efendim kendisi Soma ’ya yüz kere işçilere konferansa gitmiş hassaten bazılarına sigarayı bıraktırtmış !
Böylesi lafa ‘Buyrun Buradan Andıran ’ denir.
Adamların konusunda küllü su döküyorlar  bizim şekerli Prof. Sigarayı bıraktırmaktan  bayram ediyor, bence kendisi irtical konuşmayı bıraksa henüz iyi valör.

Halen İTÜ Maden Fakültesi’nde Düzlük şeş Eroin İşletmeciliği Anabilim Dalı Başkanı ve Göz Başkanlığı yapmakta olan Prof. Kural ‘Coal ’ isimli kitabına 22 cumhurbaşkanına önsöz yazdırarak Guiness Rekorlar kitabına geçmiş , düşünün profesör önsözlerle Guiness ’e görevlendirmek amacıyla müracaat ediyor, henüz ne yazayım.

Profesörün marifetleri haddinden fazla, 120 ayrımlı çekicilik yolu ile 1003 saat pervaz yaparak 220 ülke gezmiş , 14 seyahat kitabı  yazmış ayrımsız tanesi ilgimi diğerlerinden aşkın çekti seyahate çıkarken elbette bavul yapılır onu  anlatıyor.

Bazen filim ve dizilerde tumturak kayran Prof. Kalça bir zamanda tarihte köle organizatörü namına bilinen  Benin Cumhuriyetinin Gönüllü Konsolusu ve Vanuatu ’nun Gönüllü Konsolos yardımcısı.
Bu sakat sömürgelerle ilişkisi beni çok ilgilendirmiyor amma daha saymakla bitmez canip işlerinden vakit bulup Eroin Mühendisliği ve konunun sorunlarıyla ilgilenmeye ilk kânun bulabiliyor mu çok ilgileniyorum ,dahası YÖK ’ad ilgilenmesini haddinden fazla heves ediyorum.

TÜBİTAK 4 araştırmaya öncülük ettirmiş, ancak Cumhurbaşkanlığı ’nın 600 sayfalık ve CHP ’nin bilhassa Soma ile ilgilendiren araştırmasına katkıları var mı meçhulüm.

Prof. Taban sınıfta özen başlamak amacıyla herhangi bir boktan çıkan eli daim havada ‘Öğretmenim ben söyliyeyim ‘ diyerek haykıran ve insanı asap fail bala özelliği taşıyor ve bu günlerde ekranlardan uzak olmasında yarar var.

Gelelim Esra Erol ’a..

Esra Erol ’un  kadınların hüküm gördüğü, kız çocuklarının siftinlik yaşta evlendirilerek  bir başka kök ve bence yer pespayesi taciz ve şiddete uğradığı tıpkısı toplumda yaptığı programın içtimai yük taşıdığını düşünebiliriz.
Esra Erolerkek ilişkilerinde kentlileşmiş atılganlık öneriyor programında, henüz hangi yapsın.
Esra Erol Programında  kadının içindeki insanın erkekle bedel olduğu ve bu kavait içinde kurulacak beraberliklerin mıhlı olacağını ,  evliliğin düşüne taşına yapılması gerektiğini gösteriyor , henüz ne göstersin.
Selim tıpkı ünü var.
Fakat görüntülük ünlülerinin unutmaması  müstelzim ;  şöhretlerinin Toplumsal bir Hukuk devletinde umum konularda  onlara programları üslubunca liderlik hakkı vermediği gerçeği.
Soma;  içre Hukuk, âdem hakları, politik ilgiler, özelleştirme, kamunun hakları, bilgelik, tafsilat, beceri , siyasal meseleler olan ve sözde dikine ağdalı kuzuluk getirilmiş benzeri bahis, ve hepsinden önemlisi adli ayrımsız mesele.
Soma; felaketten itibaren  kimsenin fariğ kameralarla antre sorti yapamayacağı bire bir olay  yeridir.
Hisse Senedi; insanın suret olduğu ve fakat ayrımsız zamanda çok dokunaklı kayırıcı hikayelerinin ötesindedir.

Ünsiyet devleti gereğini yapacaktır, yapmalıdır.
Sahi HSYK 28 savcıyla işe başlamıştır.
Bunu takip etmek Esra Erol dahil bilcümle aydınların, medyanın görevidir .

Görüntülük şöhretleri gelişigüzel felaketten siyanet meleği rolü çıkartmaya hangi yazık ki çokça amatör.
Soma siyanet meleği istemiyor, ahbaplık, doğruluk istiyor.
Kaldı ki  ne Esra Erol, hangi Gülben Ergen, ne Seda Sayan, ne Müge Anlı devletin görevlerini üslenmek için ekranlarda olamazlar, hakeza tıpkı hakları yok.

Malumunuz,  siyanet melekleri yaptıkları hareket için
mülk almazlar ve şöhretleri yoktur.

Plazalı, rezidanslı, villalı, siteli siyanet meleği olu mu ?

Yeryüzü cahili Mutekit birlikte bunu agâh.
Bu nedenle  felaketlerden kendilerine siyanet meleği promosyonu yapanların yuhalanması haddinden fazla doğaldır.
Kimesne kızmasın, iletişim araçları el gözetiminde  itibarını yerle bir ettikten sonra medyada düz alanların işleri henüz üstelik zordur.

‘Saygınlık Yönetimi ’ ise medyanın, reklam verenin aklını çoktan aşmıştır.

Ekran şöhretlerinin Berna Laçin ’mağara çok anlamlı ve beyinli sözlerine kulak vermelerini tavsiye ederim.

Siyanet Meleği ’nin anlamını  tıpkısı nöbet elan kayda geçirelim ;
Allah’ın emri ile insanları koruyan, müdafaa fail melek. (Osmanlıca’dahi yazılışı: ferişte-i siyânet)

Kardeş Kardeş Kayda Geçsin
Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın