Necef Hayırlı gündemdekileri kayda geçirdi

Türkiye, Danışma, Medya korkarım AVM ’lerden baştan gelecek !

KAYDA GEÇSİN
Ekranlarda gözüme  baka baka domates dolması söylendiğinde, domates dolması olduğunu bildiğim sözler karşısında  bizzat gülüyorum, hakeza düzgüsüz ayrımsız gülmece zevki oluştu kul.

Bilindik, gelişigüzel gün gazeteci kılığında ama aslında siyasilerin ;
halkla ilgiler uzmanı
seçme kampanya yönetmeni 
alacak yönetimi, aracısı , olan biteni ‘onların‘ lehine şerh ve algımızı bu yönde  tesir gibi kutsi görevlerini ödeme etmekte olan iletişim araçları yaratıklarıyla  karşı karşıyayız.

Bunlardan biri  perşembe sabahı ekranlara kurulmuş bu sefer Zekeriya Halis olayı ile ilişik konuğuna istifham sorayım derken ‘Zekeriya Arı ’ hesabına  ‘Zekeriya Köy ’ diyiverdi, aklı ‘Zekeriya Köy ’birlikte herhalde    ‘Alperen ’in fikri neyse zikri odur ‘ derler  .
Çok yoruluyorlar,hangi işe yetişeceklerini şaşırmış vaziyetteler,   ona dahi yetişeyim, buna de  sonra bu vesile çıkmaz  arsızlığı, ihtimal hesap sorulma korkusu dahi  bu dalgın ağıl dahildir amma tutkun ihtimal.

Zira  bu ülkede ‘Devri Ezelî‘ olması korkusu yoktur, Devri Esbak yaratmamak güya marifetmişcesine ,  hukukun yerine geçmiştir maalesef, ortada ayrımsız yanlışlık varsa ahbaplık adisyon sormaz mı ?

Devri turfa yaratılmayınca  bire bir Türk Özdeyişi asrımıza  hediye edilmiştir ‘Yapanın Beraberinde Kalır ’
Olan biten karşısında dünyaya bakir bağış edeceğimiz özdeyişin  ‘Kefenin Cebi Vardır ’ olacağından tehlikesiz olmaya başladım.

Bu ne arsızlıktır kayda geçiriyoruz.

Memlekette  iktidara mümasil  babalı  oğullu, babalı kızlı, karılı  kocalı kameraman, anonsör  kırcı aynı medya  cirit atınca yahu Türk Medyası aileden sabık  ırsi bire bir çor mı  diye şüphelenmeye başladım.
Akraba, dost kayırmacılığının soyağacı ki kimin eniştesi, eşi,  akrabası komşusu , memleketlisi , damadı geçenlerde  piyasaya çıkacak zaten, civar çalışmaları yollamışlar hangi güldüm, ne güldüm .
Bilmediklerim bildiklerimden fazla , tek yersiz bulunmayan Maaşallah , Mehter takımına üstelik kardeş yerleştiren var, eşinin dükkanı için reklam kıyağı talip siyasetçiler  , karısı siyasa yapaken kocası iktidarı kıvançlı eden anketler yapanlar mı istersiniz neyse sürprizi bozmayalım.

Ki ne çaldı Hukukun işi, hırsızlar benim alanıma girmiyor ama arsızlar hepimizin alanına girer .
Arsızların sığındığı  yeryüzü muhteşem limanda biliyorsunuz ‘Vatanseverlik ’ tir.  Yaa vatan ayaktaysa bu ‘Vatan Kurtaran Şabanlar ’ sebebiyle oluyor.

Aynı da yarayışlı hasenat işleri var, meğerse yararlı içinmiş iç edilen paralar, memlekette  Robin Hood kaç bin parça bilinmiyor henüz.

Gelde, kahkaha.

Oradan sekans, bu fondan filim, derken haftalık izlence iki üç kanala vehleten , arada gücük münezzeh komprime yap parayı kap devletten sunuculuk, balon işlerden çaplarının çoook ötesinde mülk kazandı kimileri , ya bu kudret giderse ne olurlar  , mahvolurlar.

Kimileri  bu yüzden kazanacak tarafı kestirmeye çalışıyor , kimileri dahi  alacak eksantrik riziko olmadığı amacıyla canla başla çalışıyor.

Herhangi Bir iktidarın, adamı, arsızı olur amma bu kompozit on paralık unutulmayacak gibi.

Bunların  yegâne dosdoğru olduğu bekçi servet sayma makineleri olmalıdır, bu nukut pus tükürükleyerek sayılamaz makine kayıt.
Ne parmak dayanır , hangi tükrük.

Gazetecilik  ve medyada yaptıkları   esas işleri değil , işleri tek değil zaten .
Bu konuda  yakında medyanın bu dokunaklı halini Sayın Necati Akla Yatkın kaleme almıştı , benzeti bunaltıcı,  ancak konsimatrislik çok maskara dolgunca benzeri madde yerine bellendi dizilerden, yani ‘kapik ’s okey Necati Satma ’  her an konsimatrislik mebzul bir insanlık halidir diyerek size yanıt yazabilirler.

Derken bir eksantrik fars perdesini açıyor , Esas Savcı Yardımcısının Dubai Gezisi.

Müddeiumumi Zekeriya Katışıksız  seyahat masrafımı  ben ödedim diyor , Türkiye ve Yapım sektörünün Poligam Ağa ’sı savcıyı ego ağırladım diyor , ama gösterdiği belgede iştirak ismi kayıtlı ,eğer makul ise   maliyeyi ilgilendiriyor, Ağaoğlu müşareket üzerinden ağırladığı zaman vergiden  masraf kendisine düşüyorsa hepimiz ağırlamış oluyoruz, benim  kimseyi ağırlayacak durumum namevcut,  9 yıldır işsizim  , ayrıca bana sorulmadı size soruldu mu bilmem.

Bire Bir Savcı ’nın sözüne alın benzeri İnşaatçının kim,  ağıl bakın düştüğümüz duruma.

Hep bunların manası olmayabilir antrparantez  zengin tıpkısı eş fakir aynı savcı olan mail arkadaşını ağarlayabilir ve ayrıca zaman gelir o arkadaşını  hukukun icabını yerine getirerek  sorgulayabilir .
Ego oralarda değilim , burada arkadaşını kişi kesesinden seyahate nida fail ayrımsız  ahi namevcut, şeriklik benim, ego sayılırım diyorsa Ağaoğlu  tıpkı şeyleri kanıtlamaya çalışıyor demektir, amma esasen da maliyeyi ilişik ayrımsız bahis var ortada , o nukut vergiden düşülüyor mu, nikbet ettim bütünü bu, yoksa Ağaoğlu ’ndan Desise Capone çıkartma derdim namevcut.

Bakalım Mualla Asetat bu kez lacerem bir bildirişim stratejisi uygulayacak Ağaoğlu üzere,  bilinen Ağaoğlu ’üstelik hastaları pardon müşterileri ortada fahri başkan olduğu Berksay Şirketinde.
Savcının bildirişim danışmanına ihtiyacı namevcut , tatminkâr.
Ego bu olaya  gülüyorum, sapkın ayrımsız humor anlayışı gelişti köle.

Aynı bambaşka güldürü  ise algı alıp verilirken gösterilen görüntülerden bilahare dolaylı üstelik olsa ilişik şahısların savcıların iddianameleri üzerine  ‘Zamanı Anlamlı ’ bulması.

Savcılar   savca hazırladıkları zanlılardan ergonomik misiniz diyerek termin mu algı bütün anlamadım, yani savcı şöyle mi diyecek ‘Efendim iddianamem oluştu, deliller toplandı , dosyamın üzerinde şu kadar aydır çalışıyorum, şayet zamanınız uygunsa , müsaade ederseniz sizin hakkınızda ülkü açacağım. ’
Karşı yan  ‘Şimdi gayrimümkün eş seçimlere hazırlanıyor ’ derse Savcı ; ‘Pardon ego beklerim ’ mi diyecek ?
Müddeiumumi beklediği antlaşma üstelik kızıyorlar , epey ay elinde tuttu diye niteleyerek ….savcılar  zanlılara yaranamıyor  , ee beni aslında hande tutuyor .
Demokrasilerde interneti menetmek için yasa teklifi hem bile ayrımsız avrat tarafından bu çağda verilmesi  ve adaleti türe bakanının değişmeyen ve atamalarına  bağlamak bile  maskara geliyor ve esasen gülüyorum.
Patlayacağım  gülmekten.
Birde çapkınlıkta yakalanıp vay hususi hayatıma girildi diyerek ahlak ve ünsiyet  dersi veren siyasiler  var.   
Evet doğrudur görüntüler tek filinta değil, bütünü üstelik prodüksiyon yöntemince düşünülmüş senaryolar  bu birlikte doğru.
Kim yaptı onu birlikte bulamıyorlar.
Evet  sen henüz aşk yaşadığın kadının, buluştuğun evin emin olup olmadığını anlıyamıyorsan  , bu kurguları yutuyorsan  hangi diye niteleyerek  memleketi idareye iştahlı olursun be herif denmez mi ?
Bunlar çapkınlıkta  zat güvenliklerini sağlayamıyorlar mevki güvenliğini elbet sağlayacaklar ?
Aslında gülüyorum , gülmekten öleceğim.

Türkiye halkı son  zamanlarda  sözde Gülen cemaati,  Selim Tümen mensupları, medyası  ve mensup değiliz amma sayelerinde zenginleşiyoruz  grupları ve bu noktalar  beyninde  makara kabil gidip gelen arabuluculardan ibaret kabil benzeri hal aldı.

Bu hale gelmede, Hareketin içine kapanıp Yanlışsız Parti Mahallesi çocuklarıyla  biz bize yeteriz  kimseyi istemeyiz tarzı ve kadını aralarına almaktan hoşlanmayan içe kapanışı birlikte oldukça pay sahibi, umarım konma geçerler.
Debi üzere oluşan Polistirler, Galatasaray ’ lıdırlar , dahası Fenerbahçe düşmanlarıdırlar, Selim Partilidirler algısı hoşlarına gidiyor mu bilmiyorum.

Arabulucular ise  bir kanala çıkıyor Tayyip beyden yana taraf oluyor, derken devrisi  akşam hop cemaatin kanalında programlarına  bitmeme edip taşkın tıpkısı hemen , 24 saatte acaip dönüşümlerle kendileri tazeliyorlar.

Işte bu ortamda Sayın Gülen ’mağara tıpkı mektubu  gündem oldu.

Ağırlıklı yorumlar ve gayretler iki tarafı adeta barıştırma misyonuna dönüştü , bu ‘ongun niyetli ’ davranışların  Gülen hareketini  siyasal platforma taşıma gayreti taşıyor ve  riski birlikte …

Bilindik Türkiye ’de siyasal partiler kitle partileridir , dershane partileri oluşamamıştır feodal ve ümmet dip yapısı fikir potansiyali olarak  iştahları kabartıyor .

Bu riziko  hareketin Kağan Şükür ’ün Yanlışsız öğür Mebus ve hareketin sempatizanı olmasından elan büyük aynı alanı kapsıyor.

Fethullah Hocaefendi uzlaşmanın bir duraç, siyasa olmadığını gayet ferah biliyor, uyum takkadak ayrımsız tekniktir  , avantajına  olduğu devir mergup olmadığı ant metruk aynı ustalık.
Arabulucular  ne var kim  Hocaefendinin farkında olduklarının anlıyoruz ki takatli farkında değiller , e olsalar önder olurlar elhak !

Amma hareketin lideri Hocaefendi  bunun farkında ve   bu anlamda  banal yöntem yapmıyor hareketini politikanın şerrinden adeta korumaya çalışıyor , hakikaten DOĞRU Parti ile geçmişleri hiç berceste olmayan aynı noktaya geldi .

Ne cemaate, hangi Ak Partiye ama bu ülkeye ilgili insanlar unutulmasın kim bibi çoğunluklar. henüz kemiksiz koyalım meseleyi , ne harekete, ne Ak Partiye ait olmayan ama okulları, dünyaya açılımını , Türkçe olimpiyatlarını gururla izleyen insanlar var yani sınırladıkları dünyanın dışında majör tıpkısı Türkiye var kimesne darılmasın hele geldiğimiz şu noktada uzlaşma teknik adına onlarla gelmek zorunda !

Hangi olursa olsun değme şeyi göze alırsan  ve umursamazsan olacakları seçkin şeyi kazanacağın benzeri tekniktir uyum  . ( Adlı filantropist , ozan Felix Denis hakeza tanımlar toplumsal pazarlıkları ) .
Bence Sayın Hoca Koca bunu gayet iyi biliyor hangi pişmanlık var hangi kusur yalvarış sözlerinin derinliğinde.

Hareketi ve özlük karşı rastgele şeyi akseptans ediyor  , biz buyuz diyor  ne pişmanlık duyuyor ne da özür diliyor. Ve  hareketi bu güçle  ayakta tutuyor , esasta hareketin yetiştirdiği mukavim çok yetenekli kayırıcı ekranlarda bu manada Dürüst Parti entellektüellerini karşılıklı tartışmalarda kenef ediyorlar, bu da benzeri gerçeklik.

Aha kül bu tam Baylan Bayan  15, 20 sene ilk ayrımsız ortaöğretim talebesi heyecanıyla yapmış olduğu konuşmayı yayınladı, hangi mazmun anlamadık ihtimal kendisinin yıllar  önceleri beri cemaate yakınlığı  olduğunu nakletmek isteği , belki  Demirel birlikte konuşmamı dinlemeye geldi  mesajı, bilemiyorum sözde cemaate  hatırlatıyor.
Baylan Hatun anlaklı bire bir kadın o benzeri hesap yapacak köle içinden çıkacağım, olacak madde değil.
Filhakika beni ilgilendiren O toplantıda Nazlı Hanımın konuşması esnasında  izleyicilerin  alkışlarken göremedikleri benzeri fon.
O görüntü neydi  ;  izleyicilerin göremediği arz yöre sırada oturan Sayın Gülen başını öne eğmiş  öylelikle durdu konuşma süresince , ya sabır duruşu muydu acaba ?  
Sayın Gülen ’mağara birlikte oturan Sayın Demirel ise yöntemince Nazlı  Karı  konuştukça kıkır, kıkır, ve takılgan bir şekilde fasılasız güldü. Hani  bizim Baylan başından neler peşinde gibilerden.
Sarıklı Mevla başını öne eğmiş oturmaya bitmeme etti, Nazlı Karı hoppadak Sarıklı Efendiye övgülerinde  aldığı alkışlarla daha de coştu  , Sayın Demirel kıkırdamaya bitmeme etti…hep kıkırdadı…..
Ego bu görünüş karşısında kökeninden güldüm.

Epey olan biten karşısında diziler dolusu medya ,  laf dünyası artistleri nerelerdeler , AVM ’lere sığınmış görünüyorlar, gençler bilcümle AVM ’lerdeler.
Türkiye, Nutuk, Medya korkarım AVM ’lerden yeniden gelecek !
Zümrüdü  Anka ’nın külleri hesabına AVM ’ler.
Değişik bir uzanım , temelinden gülüyorum .
Sonra Hapishanede  ağır sıklet hastalığının pençesinde    hücresinin  duvarlarında gördüğü  ölen oğlunun hayaliyle mütekellim Prof. Fatih Hilmioğlu aklıma geliyor , kahroluyorum ,ağlıyorum , utanıyorum, kızıyorum,  üzülüyorum  , elimizden bir husus gelmiyor dua etmekten başka, asıl buna kahroluyorum ona bunları uygun görenlerin şerriden Tanrı ’ın sözlerine sığınıyorum.
Kayda geçiriyoruz.

Sevgiyle
NECEF UĞURLU /necefuğurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın