Necef Hayırlı iletişim araçları gündeminden ‘kayda geçirdi’

‘Paralel Teşkilat‘ yüzünden ‘Seni seviyorum diyememiş…

KAYDA GEÇSİN

‘Paralel teşekkül ’ ün 64 şahsiyet VIP dinleme listesinde vadi aldığını yazan Abdülkadir Servi ’nin yazısındaki bildirme çarpıcı kesim yıllarca eşine  telefonda  ‘Seni seviyorum‘ diyemeyişi.

Üzülmemizi bekliyor üzere geldi bana, yahu bırakın telefon dinlemesini insanlar hastalık suçlandıklarını bilemeden yıllarca yattılar, fikirleri, yazdıkları yüzünden yargılandılar onları bırakalım bir tarafa  , Abdülkadir Bey yengeye seni seviyorum diyememiş telefonda , yazık bu adama yahu  kayda geçelim! 

Deseydi söz misali  eşi hanımefendiye ‘Seni seviyorum‘, istek mi atacaktı bu ‘koşut örgüt ’ kendisini , sen niye eşini seviyorsun bakayım diye?  Bu ‘Koşut Örgüt ’ evliliğe karşı mı anlamadım. Yoksa evde sevişen değil dövüşen eşler mi tercih ediyor.

Abdülkadir Selvi  eşine telefonda  ‘seni seviyorum ’ dese meze değil seyran değil Abdülkadir  eşini ne seviyor acaba harf filan mı geçiyor diyerek mi şüpheleneceklerdi antrparantez Abdülkadir Servi kendisini münasebet dinliyorlar onu anlatmamış, yazıyı abur cubur satıp obeziteyle savaş eden Amaç Pervin büyüklüğünde samimiyetsiz buldum.

Bile dinlendiğinin farkında,  çevrimli konuştuğunu yazmış , böyle tıpkı avantajı ergin, namına dinlendiğini ki söylemiş onu üstelik yazmıyor Amor Olsun Abdülkadir As böyle mağduriyet mi olur , yazı mı peki hiç bir öz anlaşılmıyor  !

Ayrıca, tek anca üretken fikirler yayımcı, bati ayrımsız zekası olan adam kadar görünmüyor Abdülkadir Selvi, umum menfi özlük halinde ayrımsız AKP propogandisti, mainstream medyada yer almaktan haddinden fazla mutlu Altan Öymen ’e  ‘Abi’ almak ona yetiyor gibi, neyse bu yazıda bizim  esas kayda geçireceğimiz  ‘Yılışıklık ’ konusu, Abdülkadir Servi değil.

Abdülkadir Selvi mağdurluk kırıp temizlemek istemiş kendisine, bu Akistlerinde bu huyu var hem iktidar hem mağdur görünmek istiyorlar bunu ibnelik etmek için ‘Çevrimli ’ almak lazım, edisyon işleri.

Nedim Şener Enver Aysever ’in programında Dangadak Alçı ve Baylan Ilıcak ’ın serencam zamanlarda ,  tatminkâr olması için herhalde, dozunu arttırdıkları kayıkçı kavgaları özelinde,  bu kuzuluk karşın paçarız konuşabilip hala yüzyüze bakmalarına sırnaşıklık geni eksikliği teşhisi koydu .

Nedim Şener ’mağara kesin teşhisi amacıyla konsültasyon şart, şöyle TV ekranlarında tıpkısı akşam durumu enine boyuna bakalım  konuşabilecekler çıkacak mı, amma bu ebat Fücceten Alçı ve Nazlı Ilıcakla merbut değil.

Bekleme odasında stabil teşhis muntazır çokça rahatsız var….

12 Ilkgüz ’ü ego bilmem büyüklerim agâh, ben yoktum bile diyerek yaşadığı bu topraklardan bihaber yerine trilyonları götürücü ‘bulaşmaya‘ komedi sanatçısında perde geni var mı  …

Yıllardır Galatasaray Lisesi önünde kayıp, faili müphem kurbanı  evlatlarının oyuntu yerini  muntazır Cumartesi Anneleri üzere ‘Sevenler Kavuşur İnşaallah ’ diyen kaşar şarkıcıda perde geni var mı…

Meslektaşlarının ‘Şato ’ diyerek rapor ettiği evlerinden birinde oturup ‘Tallahi bu piyasada namusumla 1 milyon dolar kazandım‘ diye niteleyerek karşısındakilerle saraka fail ‘medyacı ’ dahi sıkılma geni var mı …..

Bir Zamanlar TRT ’dahi hem yapıt denetleme hem repertuar kurulunda iş bırakımı yaparak duyum-ı tasarı ustası olup sâdır orta şeş yayımcı  bir şahsa  bu imkanı veren düzende sıkılma geni var mı  …

80 yaşında varlıklı BOZGUN ’la aşk izdivacı yaptığını argüman fail, sonradan adamla hançere gırtlağa mevrut güre kadında acaba utanç geni tamlık mı ? 

Tamam Zengin Pinpon; kızı, torunu yaşında kadınla evlenirken dinç eşinin kendiliğinden ahir  galiba tanımadığı (bildik çıkarsa elan da dram) eşi için paracıkları istiflediğinin farkında değil mi?

Ben henüz Zavallı Göçük ’a aşırma ergin dinç eş duymadım var ise biliyorsanız haber verin röportaja gideyim, bunların hangisinde hicap geni var Cenabıhak Aşkına?

Hicap genleri olmayanların fıtratında utanma yoksa ne yapsınlar, çoğu utanılacak işler yaptıklarının farkında olacak zekaya sahipler , ama utanamıyorlar sorunları bu! Ve mesai himmet bitmiyorlar canan Nedim Şener. Antrparantez karşımıza oturup soru birlikte soranları var.

Ancak onlar utanmazken, ülkenin çoğunluğu , ongun insanları utanma genlerinde fesat olmayanlar   onların yaptıklarından  onların adına utanıyorlar.

Anne ızdırap olan budur başkasının utancından utanabilmek, vatanseverliğin tıpkı tarifi olabili mi acaba.

Ve buna merhem bulmak zorundayız.

Yani utanmazlar yüzünden utanç genlerimiz çok gelişti onlar içre utanır ayla geldik.

Böyle anlarda yani başkalarının yaptıklarından utandığımız anlarda ben, ferah ki jargon var, bol ki kalay sözleri icat edilmiş diyorum ! 

Gür kim baş parmağım, şahadet parmağım ve itidalli parmağım arasından geçebiliyor diye niteleyerek şükrediyorum.

Kul ‘hergele geni ’ mi sağlam ne ,

Hergele kelimesini  ‘Binmeye veya angarya taşımaya alıştırılmamış beygir veya eşek sürüsü ’ anlamında kullandım.

Bunları kayda geçiriyoruz ve ‘mim ’ koyuyoruz.

Sevgiyle

NECEF HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın