Necef Hayırlı yazdı: ‘Gündem kraliçesi’

Gündem Kraliçesi ve Solun Bedbaht Prensi Enver Aysever

Gündem Kraliçesi, Medyanın Sarıerik Gül ’ü , Babıali bitse , patronlar gitse bitmeyen , gitmeyen Baylan Ilıcak ’ı zaten yaptı numarasını, CNNTÜRK ’birlikte yayınlanan Ciharıyek Yan ‘ programında ‘Cenin ’ den gelmiş bire bir mektup okudu ve hıçkıra hıçkıra ağlayarak hem kürtaja cebin oldu , hem bile arkadan yasaklanmamasını istedi.

Elan ilk da ‘Re re re rara Gassaray cimbombom ’ diyerek bağırmış aynı hafta bilahare Fenerbahçe üniforması çıkartmıştı bire bir programda .
Programın adının ‘Hangi Canip ’ veya elan iyisi ‘ Herhangi Bir Canip ’ kendisine değişmesi çıktı elzem oldu.
Neydi o gözyaşları , Medyanın gülü, Ekranların Bülbülünün döktüğü ! Ana karnındaki dölüt bile yiyecek içmece mektup yaz Baylan Hanıma yolla , fakat cenin aptal böylesi arabeski Nazlı hatun okuyucu ancak ve duygulanır yanındakiler da ağlak dinler diye hangi programa yollayacağını biliyor , doğmaması eyvah reşit .

Baylan Bayan ’ın okuduğu mektup neymiş Nazım ’ın cezaevi, Kafka ’nın Milena ’ya evet dahi Cemil Meriç ’mağara aşk mektupları kadar duygulanırdı program katılımcılarını. Baylan Kadın kari ağlar, diğerleri duygulanırken haydi Ansız Alçı, Enver Aysever ya yaşına hürmeten sustular ya birlikte ekran meraklısı gençler hareket bozulmasın diye niteleyerek huyuna suyuna gittiler Baylan Bayan ’ın diyeceğim (Hakkını verelim ilgi calip , programı ayakta markajcı Nazlı Kadın ’ın showları ) ama seksen yaşında Altan Öymen ’mağara Baylan Hanım ’ı avunç halleri neydi öyle ?
Üç kişiden tıpkısı tanesi nedir bu zırva mektup diyemedi mi ? Toplumu kürtaj sevenler ve sevmeyenler namına ayırıp meselenin özünden uzaklaştıran tutumlarla geçirecek zamanımız namevcut diyemediler mi ?

Ekonomiden, hukuktan , siyasetten sanata konuşuyorsunuz haftalardır , bu kitap dinlenir mi ?

Hadi izleyiciye acımıyorsunuz oflaz biz doğrusu zırva dinlemeye alıştık , kendinize acıyın bari , aç mısınız kategorik mı Nazlı Kadın ’ın zırva mektubunu dinliyorsunuz .

Nezaketinizden dinlediyseniz, nezaketiniz kırat kaybına sebep oldu ve demokrasiye de hiçbir katkısı namevcut. Şayet bu betik sizi duygulandırdıysa danışma , siyaset, el erki ve sosyolojik meseleleri tartışmayı kendinize artık adalet görmeyin lütfen. Dücane Cündioğlu rahatsız kabulüne başladıysa referans ederim bir görünün .
Asıl sav ve göstergeç programlarının geldiği noktayı bel açısından Nazlı Eş ’ın ‘Dölüt Mektubu ’ yalnız tıpkısı örnektir.

Bundan Sonra Haluk ile Çok ’ın hicran kararı, Belçim ’mağara Cannes ’de giydiği abdesthane, Ajda ’nın yırtmacı , Sezen Aksu ekranlara dönme yapacak mı tarzı gündem gayreti haberleri bakir medyanın çıkmazını üstelik gösteriyor. Bunlarla dolgu özne , tutmayan dizileri devam ettiren düzenek iflas etti, yaptıkları kimsenin umuru değil.

Baylan Eş bu manada antrakt dolduruyor, onda bütün gereç var, zaman zaman taraftarlık, bazı bazı ayn yaşı , ve temas ahit demode ayrımsız ‘sağcılık ’ olmayan sola antagonizm, elhak dölüt olayından olmayanın onu cezbettiğini anlıyoruz. Mukaddema gaddar olduğunu sonradan bizzat itiraf eden ‘Alp ’ lar da yaratmıştı.

Ceninleri tıpkısı tarafa bırakıp , Enver ’mağara siyasete bulaştırdığı kalemini temizleyip Nazlı Hanıma özellikle Deniz Gezmiş ve arkadaşları girmek için kaybedilen tıpkı nesilden yahut demin okullarından atık, hapishanelerdeki gençlerden tezkere yazmasını dilerim.

Onlar cenin değiller , doğdular, büyüdüler kimileri asıldılar , kimileri hapishanelere tıkıldılar.
Doğmamış çocuklardan mevrut hayali mektuplar yerine doğan , büyüyen, asılan ,kafasına bombalar yağdırılan ölmüş çocuklardan mektuplar yaz Enver , bilahare ver eline Nazlı Kadın ’ın okusun , doğmuş bulunmayan edilmiş gençlerin acılarına ağlasın, doğmamış ceninlere zırlayacağına.

Analar çocuklarının acısına şüphesiz ağlarmış o devir görürüz , gerisi günü geçmiş timsah gözyaşları , berenarı düzeysiz, algın, içtenliksiz , bin çeşit hesaptan mukattar akarsu taneleri , ayn yaşı dahi değiller.

Hadi solun bedbaht prensi Enver dikil karşısına Gündem Kraliçesinin.

Sen bu akım ermin mektupları dinleyecek insan değilsin.

Necef IYI

 

 

 

Bir Cevap Yazın