Necef Iyi: ‘Ebedi arkadaş Ezeli rakibimiz’

KAYDA GEÇSİN

‘Ebedi bacanak Ezeli rakibimiz ’ Galatasaray ’ın Başkanı Ünal Aysal öyle bire bir konu etti kim Fenerbahçe ve Galatasaray arasında kim  balaban  farkı şahsen  özlük ağzıyla ortaya koydu

Alım Satım haset dolaşık halde içerlemiş, ümitsiz,  medya bile Fenerbahçe üzerinden verilen aktöre derslerinden yılgın bir Fenerbahçe ’li kendisine Bağdat Caddesi ’ndeydim.

Fenerbahçe ’liyim amma tıpkısı zamanda   bütün  gerçeklerle  yüzleşmeye hazır , ülkemde kim bilcümle pisliklerin temizlenmesini talip benzeri yurttaşım, boydak Fenerbahçe bahsinde değil, bilcümle alanlarda saflık , hak bekliyorum.

Ama bu operasyonları yapanlar  bilmeli kim Klüp ağrımak siyasi parti tutmaya benzemez, âdem politik görüşünü, partisini değiştirebilir  amma tuttuğu takımı tahakküm değiştirir, alelhusus içinde doğduğum  büyüdüğüm Fenerbahçe Camiasında takımını muhavvil hiç duymadım.

Fenerbahçe ’li tutmak bana antrparantez rüya , gösterişli veriyor zira  boydak  değilim benim kabil sıradan milyonlarca  koca var. Fenerbahçe camiasının biricik korunağı Fenerbahçe ’dir. Onun amacıyla sokaklarda, meydanlarda ‘Fenerbahçe Türkiye, Türkiye Fenerbahçe ‘diyerek bağırdık.

Hakikat ‘Ebedi arkadaş Ezeli rakibimiz ’ Galatasaray ’ın Başkanı Ünal Aysal anca ayrımsız laf etti kim Fenerbahçe ve Galatasaray ortada ki  eke  farkı bizzat  zat ağzıyla ortaya koydu.
Fenerbahçe  ligden düşerse  futbolcularımızı kiralamayı planlayan , başkanlarının ifadesiyle  ‘Aristokrat Klüp ’  Galatasaray  kabilinden asla ‘aristokrasi ’ iddiası yoktur bizim Fenerbahçe ’mizin.
Bizler ‘sınıfsız, imtiyazsız, kaynaşık tıpkı kitleyiz ’ Fenerbahçe ’nin dillere uzunluk büyüklüğü buradadır.

Saniyen bu ‘Aristokrasi ’ kelimesinin  , Galatasaray kulübü  başkanı vasıtasıyla kulübü afişlemek üzere kullanılması bana  haddinden fazla ürkütücü geldi.

 ‘Soylu Erki ’ kelimesi  malumunuz  ‘ fikri soylu zekası kuramı ’na ,  tüyler ürperten  Galton kuramlarına, anadan doğma ongun anlamına mevrut ‘eugenes ’ e, ve kast sistemini , zenginlerin kibrini meşrulaştırmaya kadar gider. 

Neyse benim başım tıpkı Fenerbahçe ’li yerine zaten kendi başkanımla yeterince dertte tıpkı birlikte Galatasaray Başkanı ile uğraşamam, ancak ilgi diyorum Galatasaray ’lı kardeşler dikkat,  sizlerin başı bu fikirlerle daha balaban derde girebilir , başkanınızın ‘Beyerki ’ hevesleri  dolgunca aynı madde değildir .
Alelhusus Fenerbahçe kadar ayrımsız klüple ‘Ezeli Rekabet ’e soyunmuş  klübünüzün tek hayrına değildir. Ama gün gelir lüzum ederse merak etmeyin  biz Fenerbahçe ’liler ‘Aristokratlara karşı ‘ sizin yanınızda dahi durmasını biliriz.

Türkiye ’nin , Cumhuriyetin anne felsefesi Fenerbahçe ’da kaynaşmıştır, darısı elan balaban kaynaşmalara İnşaallah.

 Esasen Sayın Başvekil ’ın Fenerbahçe ’li olmasının altında yatan de bu kaynaşmışlıktır, Fenerbahçe taraftarlarının Bağdat caddesinde Sayın Başbakan aleyhine tek bire bir slogan atmamasının, sapı samandan ayırmasının  nedeni de bu olmalı  .
 Tıpkı iletişim araçları kuruluşunun  yayınlarına bakarak hareket köprüye yürüyüşte değişmiş yandaş Başbakan aleyhine slogan atmıştır., hımmmm  bunu kayda geçiriyoruz. 

Ancak  bir yapıt kuruluşu  Bağdat Caddesinde Topluluk , Sayın Gülen, Itimat için atılan ve burada yazamayacağım sloganları nedense duymazdan gelmiş twitterlarda böbürlendiği  ‘yansız yayıncılığını ’ Sayın Erdoğan aleyhine köprüde  atık sloganlarla  sınırlamıştır . Bu kanalın ‘taraftar ’ diyerek nitelenmesini antrparantez kayda geçiriyoruz,  kimin neyin yandaşı insan iptila ediyor .
Öte yandan  Sayın Gülen ’mağara müsamaha, diyalog felsefesi Bağdat Caddesinde FB Taraftarının algılarında hüsran etmiş durumdaydı, cemaatin medyası dilini ayrıksı iletişim araçları grupları kabil gözden geçirmeli, burada yazarsam incinecekleri amma  sahih kararsızlık ve temellere raci  sloganların tekraren yine edildiğini Sayın Gülen , duysa cemaatle Fenerbahçe  taraftarı  beyninde oluşan bu gerilimden hoşlanır mıydı  acaba , on paralık sanmam.

Gülen ’i yumruk duruma düşürdünüz ümera , ve Emniyeti üstelik.

Fenerbahçe nahak yere yere  misyon tahtası yapılmayacak derecede yüce,  değişmeyen tıpkısı inikat merkezidir. Kitabet Meydanı kalabalıklarını katlar,  ve unutmayın müdanasız tıpkı kalabalıktır.
Fenerbahçe olayıyla gelişigüzel medyanın zihniyeti, dilini  bundan sonra sorgulamamız gereken aynı noktaya geldik. Bakalım operasyonların ucu ne ahit bu ağdalı yapıya yönelecek.
Ekranlarda ;
Çıktıkları kanala göre kavşak değiştirenler mi istersiniz  , aynı ahit içerisinde üstte bir kerte o kanaldan bu kanala koşanlar mı  , menümüzde çarkıt kuyruk acılarını çıkartanlar (çoğu gerçek da  cins ) aktöre dersi verenler , işi siyasal tıpkı boyuta çekenler , bakir gestalt alma telaşında ruzname arsızları ne ararsanız var.

 Bütün üstelik söze ‘Hukuka Saygılıyız ’ diyerek başlamıyor mu koca  kıvanma ediyor , Hususiyet ’a bu kadar saygılı bir milletin  mensubuyum diyerek !

İki vuzuh tıpkısı derede Özkök ’nam Alex ’in kıçına takılıp Brezilya ’ya gitmesi ayrıca izaha muhtaç aynı genişlik, Doğrusu Fenerbahçe ’nin yeryüzü koca  derdi da Fenerbahçe ’yi Sevenlerle uğraş , neydi o Meram Dündarın şakkadak  Fenerbahçe ’nin durumunu bahane yazar  ‘Kent Soylu Değerlerini ’ tepeden inme kumar ettiğini söylediği   Mualla Belletici methiyesi  , hani Kral  öldü yaşa Kral tarafından, kardeşim bitmiş sen bizden henüz aşkın hikmet  sahibisindir olacakların tüyosu gelmiştir  tabii (Rasim Ozan Büyüklüğünde değil bittabi) amma biraz dur başbuğ daha içeri girmemişti yahu ! Kaldı ki daha hala savca hazırlanmadı. Neydi o gürültü ! Acep Uca Belletici kıvançlı eksik mıdır o konuşmadan , on paralık sanmam.

Bu hâller sebebiyle Fenerbahçe aslında büyüklüğünü gösterdi, bire bir çokça maskeyi düşürdü. Bilcümle bunlar hayırlara çevirici olacak elan hangi maskeler düşecek İnşaallah ama vakayiname Fenerbahçe düşmanları unutmayın  “Cumhuriyet Altını, “imtiyazsız, lümpen kaynaşmış bir kitle” vadetmişti; yalnızca  başaramadı! Zaman imtiyazlı, sınıflı ve birleşme sorunları dallı güllü  tıpkı kitleyiz,  Bakın Ünal Aysal Aristokrasiden filan bahsediyor ağzından çıkanı bilmemesi imkansız vazıh varlıklı koca  ciddiye alıyor ve kayda geçiriyorum , ve Fenerbahçe ’ye şu gaileli haliyle  de  şükredin diyorum !
Fenerbahçe halk demektir.

Derken Yalaz Alatlı Habertürk ’de  ‘Kimesne duymasın, Türkiye ’yi kurtaran kayıtdışı ekonomidir ’ demesin mi  , öyle, dondum kaldım ekran karşısında  anne bu sözleri  kayda geçiriyorum. Ve ya sabır Fenerbahçeliler diyorum.

Necef GÜZEL

Bir Cevap Yazın