Necef Iyi: ‘Ekranlarda çanak yalayıcı terörü esiyor’

Dalkavukların incinecek  sıkılma duyguları yok ama   güçlerinin  korkutucu noktaya gelmesi ürkütücü tıpkı gerçeklik .

Özellikle bu iktidarın özelliği  dalkavuklarının,  alelhusus medyada, artık iktidarın kendisinden elan dinç olduğu gerçeği . 
Ancak sonuç aylarda  sanki canla başla kendileri için savaşım haysiyet haldeler.
Kişi aralarında rekabetleride onları haddinden fazla yoruyor olmalı.
Cumhuriyet Altını, demokratlık  tarihimizin yeryüzü apışık , yorgun düşmüş  dalkavuklarıyla cebin karşıyayız.

Medyada dalkavuklar rastgele ahit  olmuştur, bitmez bitmeyen hikayeleri vardır , benim için yeryüzü unutulmazı  medya patronlarından birine  mail belde dalkavuklarının ünlü futbolcularla halı düz maçı yaptırmalarıydı, kâm üstüne ünlü kaleci biri , iki gol yiyince henüz dahi kıvançlı reşit patron , ve çok gür şüt çektiğine inanmış!
Art dozaj becerikli dalkavuklar patronlarına arkalarından söylemediklerini söylerler bütün.
Haddinden Fazla birlikte zeki adamlardır çoğu, zaten sersem olan kendini meth edermiş, fikirli olanda aptalı derler ya, o misil.
Balaban konumdakilerin etraflarındaki dalkavukları hamur dostlarından ayırmaları çok edisyon .

Malumdur kim; öyle itaatkar, saygılı, mütebasbıs, kaburgasız ve bilcümle dal eğen  olurlar kim, böylesinden konma görevlendirmek ferman lüzum….

Sahibine  şirretlik eden çanak yalayıcı duydunuz mu on paralık, asla , haddinden fazla da ayrı ayrı mesleklerden oluyorlar âşık olanı birlikte vardır .

Söz Gelişi Seyahat olaylarında ölenlerin peşinden  pişmiş baş kabil güler, oradaki insanları aşağılar amma sahibine katiyen bunu yapamaz, zinhar mecbur oldukları  anlamını çıkarmayalım kendisini hakeza basık  hale getiren sahibini ısırma ihtimali haddinden fazla yüksektir dalkavukların ve süratle metrukiyet ederler, bacanak ile aralarında kim peyda fark budur, dost dalkavuğun aksine dostunu aptalca şeyler yaptığı anlarda uyarır ama ayrılma etmez, çanak yalayıcı çalıştıran batınca yenisini bulur.

Bu hakeza gelmiş böyle gitmiştir ama bu  kudret dönemi çok tafsilatlı sürmüştür ve azıttırmışlardır.
Demokrasiler, seçimler aslında bu etraflı sürmüşlüğü ortadan fethetmek üzere vardır  yani 12 sene kuvvet koyulmak, ve bunu temdit savaşı  veri değildir , elden can sıkıntısıdır ve bu dalkavuklarla sürdürülebilir hiç değildir. Es Çıdam …..

Dalkavuklar  bu dolaşma çokça kuduz haddini aşmıştır.
Öyleki  çanak yalayıcılık ettikleri iktidarı ele geçirmiş ve yönlendirmektedirler , dalkavuklar arz korkulu paralel kurgudur .

Yanlız kuvvet de değil çanak yalayıcı boyunduruğundakiler, cemaatler, iletişim araçları, bütün dalkavuk kırcı lakin iktidarınkilerin tadı tıpkı bambaşka !

Dalkavukluk günahsız  bir  anadan görme müessesemiz olmaktan çıkmıştır , eğlendirici tek olamamışlardır tarih süresince, çünkü bunlar çanak yalayıcı, çıfıt birlikte değiller.

Kim sevmez aldığı doğru hatalı temas kararı etrafındakilerin alkışlamasını !
Kim hoşlanmaz namına arz zeki, sunma beyinli , sunu kabadayı olduğunun söylenmesinden.
Basit aksiyon dalkavukluk, bildirme kolayı, düzenci güldürmek zorunda bunların hakeza aynı sorumluluğuda bulunmayan.

Dalkavukluğun yer şekerli alanı zenginlere yapılan dalkavukluk, çoğu zenginlerin enteresan yanı yüklü olmaları  apayrı konuşulacak yanları yok , fakat yalılar, elbiseler, atlar, arabalar kısaca konuşulacak haddinden fazla malları olduğundan  onların dalkavuk çevreleri gezme ve sofralarla mecbur olduğundan it canlı dokuncalı değildirler .

Birde setlerde film yıldızı ve direktör dalkavukları güçlü şirindirler ve diziler çokça sürmediği üzere önemli değiller, kürsü sayısı ile sadık dalkavukluğa razıyız efendim kaldı ki çenelerini tutmayıp arkadan çokça konuştukları amacıyla haddinden fazla dahi ağır ezgi çözme alır bu riyakar alışveriş.

Dalkavuklara inanılmaz, kendine bir saha peyda etmek amacıyla dalkavukluk mal getiren tıpkısı aksiyon neticede
Amma bizim  savmak paraları diyip geçecek halimiz bulunmayan .Başörtüsünün rengine uygun pahallı gözlük çerçevesi takanak diyerek he diyecek halimiz tek yok bunlara (ayvaz olup  dalkavukluğuna asorti herhangi bir  ekran davetinde çerçeve rengi değişenler bile var ) .
Amma;
Artık  dalkavukların suç mahalli ekranlarda yanlız bırakılıp  özlük kendileriyle konuşur ağıl getirilmeleri geçişsiz.
Umum o devir daha bereketli anlayacaktır durumu , naçizane tavsiyem kayda geçsin .

Türkiye ’nin dalkavukluk etmeyen dolgunca insanları bunlar karşınızda sözlerinizi kesiyorlar, sizleri konuşturmamak  bir tane çareleri kaldı, oturmayın artık karşılarına , onlara anlatmaya çalışmayın . Maksadınız onlara bire bir özdek izah etmek olmamalı, geçiniz.
Bu dalkavukların İşleri ayrımsız anlamda cümleleri ekran sürelerini sizinkine taarruz yazar fasılasız yinelemek , sizi birkaç konuştururak  paralarını hak etmek dertleri .
Bunu görüyoruz.
Siz halka durumu sunma gani bunları karşınıza kayırıcı diye niteleyerek almamakla,  birbirleriyle başbaşa bırarak anlatabilirsiniz.
Bırakın körler sağırlar birbirlerini ağırlasınlar, ortaya  bir Bruegel tablosu çıkmayacak  (Blind leading blind ) nasılsa ….
Musahabe, sanatkarların üstelik  dalkavuk teröründen tırstığı aynı çağ bu ,  12 yılın verilecek hesabının içinde ,  içiş acıyor amma,  onlarda var .
Lan dalkavuklar karşısında  oturup ortak program yapanlar, 
Sizler o domuzuna sözleriniz ve yüreğiniz ve cesaretinizle kalkın ,tecezzi edin bundan sonra bu hile  mahallinden canlı yayın işleyen arkaç  gelen ekranları.
Çizin bu bazen gazeteci kılığında gezen dalkavukları.
Ille karşı görüşten olsun karşılıklı  tartışsınlar  numarasını çıktı kimesne yemiyor .
Siz olmazsanız bu çanak yalayıcı terörü  bitecek,  yoksa kimse sarrafiye edemiyor ikitdar da kişi dalkavuklarından nasır kabilinden çekmekte.

Efgan Alabalık söz temsili baş edebilir mi bu ‘Dalkavuk Terörü ’ ile ?

Medyadaki çanak yalayıcı terörüyle mir edebilecek zihniyette ayrımsız İçişleri Bakanımız olsa kötü mı tamam,  polisiyle parkları bölüt kapatarak halkıyla dövüşmek yerine.
Benim bu rüyamda kayda geçsin

Kardeş Kardeş efendim
NECEF IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın