Necef Iyi iletişim araçları gündeminden ‘incileri’ kayda geçirdi!

Kayda Geçsin

DBT programında Kadri Gürsel ve Abdülkadir Selvi birbirlerine girdiler ve tartışmaya Kadri Gürsel ’in Abdülkadir Selvi ’ye ‘aparatçik ’ ve ‘iktidarın avatarı ’ benzetmeleri  damgasını vurdu.
Malumunuz ‘aparatçik ’ anlamı   seçkin siyasi oluşumun ast kademeli ve fonksiyonu maşalık  olan üyesi  girmek. Avatar ise mevhum tıpkı kimlik, mandepsi için güzel çizge kaynak.

Ancak kavganın sunu hararetli durumunda Birden Alçı Kütahyalı ’nın araya girip taraflara kullandıkları kelimelere ilgi etmeleri  ricası, programın seviyesinin düşürülmemesi hususundaki uyarıları ise insana ‘ sevsinler ’  dedirtecek nitelikteydi.

Aşina, kendisinin Baylan Ilacak ’a saldırılarında seçtiği kelimeler, tehditkar uslup Maaşallah Hüseyin Rahmi ’nin Farah Vapuruna sonuç dakikada yetişen ‘Kuyu Çıkrığı Çanak Yalayıcı Hasna ’ya ’, ya de  Mürebbiye ’bile ki ‘Iskatçı Hacer ’e pus ısırtır, hakkını teyit edelim Şapadanak Alçı Kütahyalı ’nın bu manada edebi değeri ve mevhum dünyada avatarları var .

Böylesini bırakın Türk Medyası, dünya medyası belki  tanımadı , görmedi.

Abdülkadir Servi ve Şakkadak Alçı Kütahyalı ’nın ikide birde Altan Öymen ’e ‘Altan Abi ’ hitapları ise hangi valör taşıyor anlaşılmıyor, akrabalıkları ya dahi mail dostlukları  falan mı var, işin içinden çıkamadım, fakat ‘Abi ’ sözcüğünü, tıpkı çığır büyüklerine saygıdan ifade ederken  kendilerini bile gazetecilikte inisiye etmiş olduklarını mı vehmediyorlar acep?
Ancak Altan Öymen ’e abi diye niteleyerek hitapları onları gazeteci kılmaya yeterli değil.

Kaldı kim Altan Öymen bu hitaplarına yani ‘Altan Abi ’ seslenişlerine henüz ‘söyle yeğenim ’ diye yanıt vermiş değil, yakınlığı  teslim eden tıpkısı cevap namevcut, susuyor.

Dönelim Kadri Gürsel ’in  aparatçik, avatar meselesine .
Ayrımsız üstelik ‘Asset ’ ler var.
Asset mal emreylemek, mülk ise alınıp satılabilen rastgele cins tecim eşyası, insan ,efsanevi dahil.

Kelime afedersiniz fahişe, sefil, bayağı, kırıcı kimesne anlamına de kullanılıyor.
Fakat bilinmedik servisler, şirketler,  muhbirlerini, kendilerine çalışanları altın varlıkları kendisine nitelendiriyorlar  asset kelimesinin böyle aynı nevi ‘onurlandırıcı ’  valör yüküde var. Ve çok mal akıtıyorlar assetler. 
Değişik anlamlar iki canlı,  omuzları yükten  düşmüş  bire bir  lafız.

CIA temsil çokça önem veriyor assetlerine  tabii lazım iseler , olur benzeri zaman fonksiyonlarını yitirdiklerinde ne oluyor ?

Sunu azından, doğru o kim gazeteciler  eliyle  keşfedilip açığa çıkarılıyorlar .

Time dergisinde okumuştum (Ilk Teşrin 28 2009 –  Bobby Gosh)  CIA  Assetlerinin bodur tarihi diyerek bire bir abece yazmış, ohh iyice adamların resimlerini bile koymuşlar, google ’a edebiyat deli diyerek çıkarlar karşınıza.
Yazıda adı geçenler   kimler derseniz ;
Dalay Lama ’nın kardeşi Norbu, kendisi doğrusu dilmaç adına çalışmış CIA ‘de  sonraları Çin ’e cebin Tibet paramiliterlerine dünyalık desteği aldığı ağabeyi  vasıtasıyla afişe yazıya bakarak, haa bu arada Tibetliler karıcaları huzursuz etmemek amacıyla yapım yapmıyorlar durumu site efsanesi eylemek, Dalay Lama bizi yemiş !
Dalay Lama Paramiliter gruplara CIA ’nin verdiği paralardan organizasyonuna aktardığını itiraf etmiş böylecene….

Karzai ’nin kardeşinin 8 sene CIA ’den mahiye aldığı yazılmış  New York Times vasıtasıyla , elhak onunda paramiliterleri var, hassaten domestik doğruluk ‘CIA ’nin Piçleri ‘ adını takmış…

Mafyanın ‘Yakışıklı John ’ lakaplı Fidel Castro ’yu zehirleme planları  yaptığı söylenen  fakat sonradan  cesedi Florida açıklarına vuran gangster John Roselli da var listede.

Diem ’mağara kardeşi Ngo Dinh  , o üstelik paramiliter güçler kurmuş derken  inkılap bilahare tıpkı suikast hakkın rahmetine kavuşmuş …isimler ortada adı çıktıktan bilahare ülkesini dalavere etmeye  ve kendisini savunmaya direnenler var, meraklıları buradan okuyabilirler . 

CIA ise açıklamıyor yöntemince ama noksan küm vaziyetleri , bunları münasebet  yazdım zira bunların açığa çıkmasında hep yürekli gazetecilerin parmağı var.
Ve aralarında Bedaheten Alçı Kütahyalı , Abdülkadir Servi bulunmayan ,  Ertuğrul Özkök ’dahi bulunmayan.

Ama öyle bire bir kişinin  CIA ’den temas sene 1 milyon dolar aylık aldığı yöntemince afişe vaziyette kim , 46 sene Ürdün ’e hükmeden Kral Hüseyin 1957‘den  1977 ’ye kadar CIA ’den maaşını almış ! 
Herhangi Bir sene 1 milyon dolar, haa bizim kürsü başı  60,70,90 bin düzlük sekans yıldızlarımızın aldıkları servet ve reklam  taraf gelirlerinin yanında ne kim  !

Sultan Süleymanın çakması kadar olamamış Kral Hüseyin.

Muazzam Kral  …üstelik adı çıkıyor, bazı bazı İsrael zaman zaman Araplar CIA ’in beşkardeş oğlanı (CIA Stooge) diye birde Rahmetliye  kişi takıyorlar , değer miydi acaba elhak 1977 üstelik Carter parayı  de kesmiş.

Filhakika bu haberleri tığ neden duymadık, Ertuğrul Özkök cenazedeydi !

Özgürlük farkı diye niteleyerek öğüne öğüne yazdılar, yok cenazde kıraathane mırra içtik, namevcut elimi o sıktı, Saraya adım atar atmaz Hürriyet, ÇAKER Başkanı Bill Clinton’la burun buruna geldi diyerek .

Yazılar tamamda  (10.2.1999 ) ama temel bili namevcut TIME yazmasa öğreneceğimizde yok. Meraklısı buradan yeti tazeleyebilir..

Böyle mi ‘Tarihin Tanığı ’ olunuyor Türk Gazeteciliğinde.
Oralara git yaza yaza bunları yaz.
Ben onu bunu bilmem, bunlar ayrıntılı amal muazzam KUL, CIA beni ondalık ama ülkemin Medyası aşmaz, aşamaz.

Ve   bildiğim tıpkı husus varsa , Özcan Bahir yazılanlar doğruysa sektör başı 96 bin lira alıyorsa  benzeri yılda 50 kürsü çekse  bu miktarı Kral Hüseyin ’e CIA ödememiş yahu !

Bırakın 96 binle Özcan Denizi, Okan Güzel , Burak Özçivit ’in konuşulan ‘mütevazi ’ ücretlerinin bir yıllık tutarı da CIA ’in Kral Hüseyine yılda ödediğinden aşkın.

Eylemek ki bizim tv yapımcılarının bütçesi CIA ’den mezuniyet be kat aşkın.
Aferin, iri girişimciler , seksiyon yırtmıştır.
Şiiri yazıyorum beni yüreklendiren okuyucuları ve Kadri Mir dostumu güldürmek amacıyla

Buyurun buradan  andıran
Medyamızın haline bakın.
Dizilerimiz birer inci
Zenci Dünyasında birinci.
Lideriz Ortadoğuda  dizilerle , ha gayret  13 göz sonradan
bekleyin bütün ortadoğu geçecek elimize !
Karşımızda hangi CIA durur  hangi KGB..
Araplar
Hayranlar dizilerdeki hayat biçimimize
Deniyor ki etkileniyorlar baka baka bize
Ancak dizileri onlar izledikçe
Bizimkiler onlara benzeyip örtünmekte.
Tıpkısı rivayet birileri bize kıçıyla gülmekte…..

Aparatçikler, avatarlar, assetler, oyuncuları ve bu nazik komediyi 
Kayda Geçiriyoruz

Sevgiyle
Necef Güzel /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın