Necef Iyi: ‘Karartmacılar sizi’

Karartmacılar sizi…

28 Küçük Ay sürerciyle ilişkin kabahatli, mağdur kimdir karışmış sapla samana döndü.

Bu şartlarda adaletin işve etmesini anlamsız bekleriz.

Ihata hesaplaşmaları yalın kat değil bittabi lakin ünsiyet ; pozisyonunu kaybetmemek için herhangi bir cins şaşırtmayı vermeye hep hızıyla devam eden ve metin ayakta işi muziplik benzeri sınırlı çevreyle mir almak ve sapı samandan açmak zorunda.

Karartmacı utanmazlıklara ayakkabı bırakılacak devir değil.

28 Şubat ve tıpkısı müdahalelerin temelinde yatan rantı çözmeden mağdur edilen insanların yerine konulan çapsız, soysuz, negative seleksiyonla güç benzeri savaş olanaklı gözükmüyor. Bu hane ülkemizin geleceği açısından arz koskocaman bekçi. Aksi ayıklanma ayla devam ediyor.

Bu süreçte yaptığı berduş işleri edepsizcesine fonda Arabi Yazılı ayrımsız tabak önünde anlatanları ‘Bakın itiraf ediyor, tıpkısı daha yapmayacak ’ zihniyetiyle televizyonlarda konuşturarak aynı yere varmayı düşünenleri üstelik kınıyorum.

Özürler ise kabahatlerden iri, şayet anca yapmasaymış o tam banka alması önlenebilirmiş ! Almasaydın bankayı, sen banker misin gazeteci mi ? Sonradan aldın dahi hangi oldu ? Kimler boşalttı ? Illet içi boşalmış bankalar sürekli kurtarılmaya çalışıldı da hüsran ettirilmedi ?

28 gücük ay bireylerin pişmanlık gösterisiyle yedikleri haltları örtecekleri yahut Baylan Hanımın sınırlarını askerle çizdiği ve gerisinin sorgulanmasının ülke üzere dolgunca olmayacağını yönünde ‘ahbapça uyartı ’ larılarının kale alınacağı tıpkısı süreçse başımız bu zihniyetle bibi antrparantez henüz da yoğun biçimde dertte demektir.

Bu acayip karartma ve örtbas gayretlerine önceki itiraz www.rotahaber.com daki ‘Ulan Birant , lan Ilıcak, lan Akyol ‘ antetli yazısıyla Ünal Tanık ’dan geldi. Okumanızı referans ederim. Hesaplaşma sürecini sunma ahlaklı, sunu nötr, bildirme rasyonel biçimde değerlendiren bulunmaz akıllardan biri Tanık.

Bu vesileyle ihtimal ‘Çıban Mağdur ’ları ayıklama fırsatı birlikte olur, bire bir bile bunla uğraşıyoruz hayatında tembel kalsa aylıksız kalmamış, işkence görmemiş, yasaklanmamış, dışlanmamış, çekicilik köprüleriyle yalıları birleştirmiş, temas iktidarın tefini çalmış babadan anadan oğla hanedanlar kurmuş, kendini ‘ideolog ’ zanneden , çıkarlarından başka derdi olmamışlar, ‘başkaları ’ nı kullanmaktan mavera umursamamışlar , tamamıyla eklemlenecek , sığınacak ayrımsız tümen, aynı akım, bire bir camia bulup çatısında fena yağmurlarından korunmayı becerenler , utanmadan mağduriyetten bayram ediyorlar, uğraş edilmesi müstelzim zihin tamda budur, benzeri da karşımıza eski işi fazla genişletirsek ülkenin zararına olur diyerek yıldırma savuruyorlar , bunlar hangi sellemehüsselam, ne ekti insanlar. Ahbaplık devleti sorar, ukubet yoksa cürüm da yoktur hukuk hiç yoktur. Ahbaplık ’a bile hürmetsiz bunlar.

Ben hunriz tıpkı katilim işkence çekiyorum diyen adamı yıllar evvel sen kahramansın diye önceleme etmekten dahi utanmamışlardı, âdem dayanamadı bunların yalanlarına kendini ifşa etti yahu, bunlar hala o ekran senin bu görüntülük benim dolaşıyor.

Bu zihniyetle savaş ‘Dünyalık ’ yı takiple başlar, edindikleri servetler ne mesai, üretim neticesidir hesabını isnat etmek zorundalar.

Mümtazer Türköne ’nin öç hislerinin bizi götüreceği düzlük ise çıkmaz sokaktır. Hangi manisi vardı Sayın Türköne ’nin, sorsaydı adisyon, dizilere danışman olacağına ! Kendisinde belagat çok gür fakat aplikasyon bakılmamış.

Medyayı detaylı yıllardır laiklik kalkanında kuşatan korunaklı lojmanlarda büyümüş çocukların ne ülkelerine, hangi gücünü aldıkları babaları, amcalarına hangi laikliğe ne Cumhuriyet Altını ’e ve ne de muhalefete faydaları bile olmamıştır, sapır sapır dökülmekteler.

Son adına kayda eylemek istediğim savcılar yoluyla gâh komutanlara sorulduğunu www.postmedya.com dahi okuduğum ‘…o dönüş televizyonlarda yayınlanan Süper Ata, Bizimkiler, Tatilciler kabil dizilerde laiklik vurgusu yapılması istenip istenmediği ’ sorusu.
Evet yaptık deseler ne olacak, laiklik vurgusuyla kimin sorunu olanaklı ?

Sayın Cumhurbaşkanı gelişigüzel gün söylüyor Türkiye Cumhuriyeti laiktir diye, Sayın Başvekil Akdarı ’birlikte meydanlarda bu vurguyu yaptı Mısır halkına.

Bu esası karartan soru adına, dizilerde laiklik vurgusu yahut dizilerde başörtülü var mı yok mu sorusundan çokça elan oylumlu istifham söz konusu dizileri destekleyen yapının ne belirsiz reklamı bal kadar yapıp buna itiraz edenlere , ( ‘edenler ’ demeyelim elden tıpkısı kadın itiraz etti hem birlikte o dönemde belgeler ortada ) hayatı sıkı edildi.

İşte bu sorunun cevabı medyanın hesabının dökümünün açacak sorusudur.

Kayda geçiriyoruz ve Hakka Sığınıyoruz.

Sevgiyle

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın