Necef Iyi yazdı: ‘Hangi manyakla uğraşacağız?’

KAYDA GEÇSİN

Manyak burada lugat manası ‘lüks ’ anlamında kullanılmıştır.

Ülkemiz iskele babası medya aracılığıyla içten içe işlenen benzeri iç gerilim sürecinde uluslararası  hareketin çokça dışında kalmıştır.

ESIR, DENIZ ve sair dünya ülkeleri sabahları bu ahit ego Türkiye Başbakanı, Dışişleri Bakanı ’na ne yanıt vereceğim diye kalkmıyor.

Filistin Meselesinin çözümü amacıyla bağırıp, çağırıp , lanetler yağdırdıkça ölü çocukların sayısı  artmaktadır. 
Filistin meselesinin çözümü;
‘Zalim ’in zulmü varsa , Mazlum ’un Cenabıhak ’ı var ’ mealinde sözlerle kitleleri galeyana getirip bize, ülkemize kişi elçiliklere saldırtmaya ivme kazandıran ajitatör sözlerle  Şafak Sezer ’e  kaldıysa  vay haline güçsüz Filistin ’mağara vay.

Mahmut Abbas ’ı anlamaya çalışıyorum, ülkesinde füru ölürken Ziya Yerlitaş, Çetin Bingöl , Orhan Gencebay, Sevim Emre, Anlaklı Alasya  ve başka Dürüst Fırka elitleriyle iftar vakti pozları çevirmek ayrımsız us tutulması değil midir ?
Bizimkilerin maksadı aşina, bu davetler Başbakan ’dan para kazanmaya yönelik talepleri uyarmak üzere fırsattır, söz gelimi otel bitirmeye çalışanları  anlayabilirim ama Mahmut Abbas şüphesiz tıpkısı biçarelik içindedir kim oradadır, vah Filistin ’in çocukları vah.

Filistin Kurtuluş hareketi karşılarındaki muazzam orduya alın durup  küçücük elleriyle taşlar atan ve dünyanın  gelişigüzel dininin inançlı mebzul insanlarından destek düz ayrımsız debi olmaktan çocuklara bomba bağlayan ve sana tıpkı molekül olmaz, karşındakilere harcama bomba diye halk büyüklüğünde yavruları kandıran , onları koruyucu özne aynı harekete mi dönüşeceki , hangi elem ayrımsız serencam, Vah Filistin  vah.

‘Global Manyaklar‘ savaşmak zorunda, saha arıyorlar, onların geçinme motoruda hakeza dönüyor .

Süper olmanın kestirme yolunu bulmuşlar ne yaptıkları muhtemelen, nereden petrol alır, nereden silah verir, kuşkusuz finanse ettirir, yeri dirimlik gaza getirir, bildirme büyük teröristi  teröre alın mücadelede başa getirir, yeri sağlık çekilir, uyuşturucu , kayıtdışı servet nereden dolaşır benim gibi amiyane bir ev hanımı da bunları anladıysa hep anlayabilir.

Bunların öz çıkarları için temas herzeyi yedikleri ortada, bağırıp, çağırıp halledilecek amal değil bunlar, çünkü  yaptıklarını   dünyanın çıkarları namına yorumluyorlar .

Açık oynuyorlar, fartaları, furtaları yok.

Sonradan ‘doktrin ’ sıkınıtıları bile  namevcut arkadaşların,  Bire Bir ‘Öğreti ’lerin isimlerini değiştirip, değiştirip sürüyorlar .
Barışsever tıpkı dünya kurmaya birlikte başlangıç yordukları falanca namevcut kurdukları sistem buna elvermez.

Uymak zorunda olduğumuz küresel oyun,  kuralları içinde  genede yapacak çokça madde var elbette .

Bunları dizginlemeye çook zeki insanların ülkemizi yönetim etmesi lazım .

Onların dilini , zihnini okuyabilen ve  kaç olasılıklı olursa olsun denklemi çözebilecek iknaa edecek insanlarımız şükürler olsun ki var.

Onların zekalarıyla ser edebilecek insanlar bu topraklardan çıkmayacak dahi nereden çıkma Tanrı Aşkına, milattan öncesine dayanır kalıtım bilimi kodlarımız .

Dünyanın iyiliği üzere küresel manyaklarla baş edecek analizör Allahın izniyle bu topraklardan çıkacak. Suratsız halde kendimize , bölgemize, dünyaya eyvah tamam, bu kadar de eminim bittabi sen manyak mısın diyenler çıkabilir.
Yarayışlı ego manya falanca değilim, insanımıza güvenirim, devletime, cumhuriyetime güvenirim, asla  yanlışlar yüzünden umudumu kesmem.

Ama şu dakika  çözmeye çalıştığımız seçkin denklem esasta kendimiziz ‘domestik manyaklar ’ dan küresellere mesafelik gelmiyor.

Makul insanları tahsis etmek zorundayız sevmesek , içimize sinmese ve şüphelerimiz olsa üstelik.

Bu topraklarda , ülkesinde  binbir oyunun, iftiranın kurbanı olmuş, boşu boşuna zulüm çekmiş,  sürülmüş, eziyet edilmiş, ezinç ettirilmiş, iftiraya yakalanmış insanların çocukları, torunlarının bu cumhuriyeti ayakta tutacağına inanıyorum bütün kalbimle , zira onlar gerçekleri biliyorlar hedef ve nefretle değil iyiyi, doğruyu, adil olanı inşaa ederek intikamlarını kötülerden alacaklar, yanlışsam ört ki ölem filhakika.

Kendilerini  üstün âdem  zanneden manyaklar  cins, hatta etrafta öyle mankafalar var ki kendini faik görmesine hak verilebilir,  ama bu onların üstün huzur olduları anlamına gelmez.

Onları yüksek olduklarına ikna eden doğrusu çevrelerindeki bu hoşgörüsüz takımıdır kim bunlara varsaymak zarfında mankafa zeka tevessül etmek gerekir.

Kendisini üstün zanneden anlayışsız zekalılarla karşı karşıya olabiliriz.

Kendilerini herkesten yüksek zannedenler tosladıklarında zorlu şaşırırlar zira etanol almadan bile ilçe olabileceğini hesaplamazlar .
İçmiyorum kim öğün kazası olsun mantığı, oluyor ve ekseriyet kazalar %99 Mutekit ve içmeyenlerin yaşadığı ülkede ayık ser oluyor.

Dünyada iri oyunları kuran  global  manyaklar böyle yerel manyaklar olmasa bu kadar dümdüz atlama beygiri oynatamazlar.

Bu evcil manyaklar  eliyle toptan manyaklar  toplumlara kurban olmayı başvuru haysiyet ve önerirler, ibret olan zaman zaman iri kitleler inanıp kurban olmayı kabul ediyorlar .

Mankafalara uymamak bize bağlıdır, ahlaka çap yasalara karşı gelip bekinmek dahil.
ama içimiz abat olsun, bir ülkenin lideri halkına biber dolması söylüyorsa halkın üzerinde otoritesi yok demektir , halkı hapse atabilir amma ruhlarını on paralık ayrımsız yere hapsedemez.

Temas dökülen kanın nedeni pazarlar arası tıpkısı itişmenin yani paranın sonucudur, istedikleri büyüklüğünde ‘Diyanet ’, ‘Iman ’ ‘Vatanseverlik ’ den bahsetsinler yutturmacadır.

Ister küresel ister yerel manyaklarla mebde edemezsek geleceğimiz yoktur.

Başaracağız, yıllar önce Başbakan Melen ’mağara radyodan sunulan konuşmasını hatırlayalım ;
(Behişt mekan olsun Amiral Vedii Bilget ’mağara ‘Anafor‘ adlı kitabının 1. cildi Kastas yayınevi
Temmuz 2002  basım – sayfa 257 ) Bakın amiral VediiBilget neler yazmış:
‘‘Ferit Melen Kabinesi 5 Haziran ’birlikte 4 al 24 çekimsere bedel 262 oyla TBMM de çekinmezlik sağladı. 149 emanet oylamaya katılmamıştı. Radyodan Başbakan ’ın konuşmasını dinliyordum kim kulaklarıma inanamadım . Melen ‘Eğer 12 Marttan evvel komünistler muvaffakiyet kazansaydılar  Türkiye ’deki Türkleri Sibirya ’evet sürecekler ve Türkiye ’ye ayrıksı milletlerden insanlar yerleştirilecekti ‘ diyordu. ’ ’

Mebzul sallamış merhum Melen, oğluda fert arkadaşımdır hani dilim varmıyor amma ortada zaman var .

Böyle ne çılgınlar gördü gördü Türkiye şimdikileri mi atlatmayacağız!

Bakın bu sözleri belirten Başvekil Melen Kürttü, şimdi Cumhur Reisi adaylarımızdan biri Selahattin Demirtaş ’birlikte bire bir Kürt vatandaşımız ve sözleri haddinden fazla değişik aptal fikirli paranoyalar üstüne değil.
Cumhuriyetimiz herşeye rağmen nerelerden nerelere geliyor  kıymeti biline
Lakin dürüstlük ve haysiyet üstüne edilen kasem üniter tıpkısı ululuk üstüne, muhtariyet merkeziyetçi devletin  başı olma yeminle çelişiyor.
bu bakımdan Ekmel Komutan haddinden fazla daha net ve insicamlı.

Unutmadan, Alışveriş akşamı Habertürk ’de Kraliçe Üner ’in programında Mehmet Ocaktan, aa aa neler söyledi Prof. Nevzat Yalçıntaş için herhalde milyonlarca liralık tazminat kapıda, Ece Üner işi derhal kapatmaya çalıştı amma yenir yutulur sözler değildi.

Herşeyi hepyek kayda geçiriyoruz , şimdilik işimiz budur.

Sevgiyle

Necef HAYIRLI / necefugurlu@gmal.com

Bir Cevap Yazın