Necef Iyi yazdı: ‘Sayın Arınç, efsus değil mi Saba Tümer ve Zerrin’e?’

Sayın Arınç, Efsus Değil mi Sabah Yeli Tümer ve Zerrin ’e?
Kayda Geçsin

Bülent Arınç Hezel şakalarını bir bir Bursa ’dan patlattı.
Başak Site neyiyle ünlü oldu hepimiz biliyoruz, hani ikinci eşler köyü diyerek adı çıktıydı belki nahak yere  …
Amma Fatih Kavram ’in adı sunulan stad ve oynanan maçla Başak Kent gülmece tarihine geçti.
Kaçırır mı Arınç fırsatı, müstacelen başladı Başvekil ’ı makaraya almaya, alelhusus ‘ayağının tersiyle smaç doksandan dikmiş ampul üzere ‘ diyerek tanım ettiği gol boş numara geçme değil nedir? 
Arınç Maradona yapmış Sayın Başvekil ’ı…
Hakkını verelim burada Arınç ’ın cesaretini tesit etmek geçişsiz.

Ama gayrı şakalar on paralık kılıklı değil.

Arınç şakalarına çocukların buluğ yaşının Bonzai yüzünden kızlarda 9, 10 yaşlara indiğini söylemesi şaka üzere.
Yıllardır o yaşta kızlara atak eden veya nikah kıyan, fark etmez o üstelik tecavüz sayılır, saçı sakalı ağarmış dedeleri yaşındaki adamlar Bonzai mi alıyorlardı acep onu bire bir araştırsanız Sayın Arınç ne kadar faydalı evet.

Karısını ’40 yerinden bıçaklayıp sokak ortasında bırakan‘ kocalardan bu güne kadar haberi ham Sayın Arınç ’ın; yöntemince ‘bilmezdik ’ diyor. 
Aman efendim herhalde üzülmeyin diye niteleyerek sizden gazeteleri, haberleri saklıyorlar, pardon yani bilmeyen kalmadı, herhangi bir çevrim oluyor hepimiz biliyoruz bile siz mi bilmiyorsunuz  !

TRT ’den sorumlusunuz, haberleşme uz iletişim sizden sorulur, amma bilmiyorsunuz ! 
Efsus eyvah kimbilir eksantrik neler saklıyor olabilirler sizden, sizin adınıza korktum .
Artışı kastediyorsanız, o da ne doğru ki iktidarınız dönemine rasgeliyor!
Ee hakeza bilmezseniz artar elbette….

13-20 yaş arasındaki gençlerin sekse tabi olmaları hususuna ilgi çekerek bunların adlarını bildiğini amma vermediğini buyuruyorlar Sayın Arınç.

O yaşlarda sekse nikbet tabiatın kanunu, adları sizde kalsın dahi; seçkin milletten, gelişigüzel dilden adları var milyarlarca gencin, acun gençliğinin adı ezberinizde eylemek, ezberinize hayranım.

Sayın Arınç  gençlere musallat, onlara eşey istismarında mevcut yaşlılarla çalışır olsa elan aldatıcı evet bittabi,  içtimai bire bir yaradır, dünya uğraş etmektedir. 
Onlara alelumum pedofili, sapkın, soysuz filan deniyor .

‘Sililik ’ için ise kadın ve eş üzere tıpkısı ‘süstür ’ buyuruyorlar Sayın Arınç  !

Iffet ’i bezen zannetmesi beni sıradan üzdü, evet sıcaklardan hakeza konuştu evet da nazik badireler atlatıyoruz bu AKP ile .

Düşünün TRT ’den mesul Arınç ve ‘Sililik ’ ‘süstür ‘ diyor.
Dürüst Parti zihniyeti, kavramları yakalarına bezen diye takabileceklerini zannediyorlar, yer oflaz ağızdan teyidini duyuyoruz.

Ihtimal üstelik demin ‘koşut Çatı ’ diye niteleyerek nitelendirdikleri ve zamanında aralarında akarsu sızmayan hareketle geldikleri el ayrımının temelinde bu ufuk yatıyor.

Usulsüzlük, hırsızlıkla mücadeleye giren adamlar içerideler  ve direniyorlar, ve ilginçtir Yolculuk ’bile  arı insanlara ilaçlı akarsu sıkan, çadırları yakan yıkan polise destek verenler  yolsuzlukların, usulsüzlüklerin üzerine giden polise desteğini esirgiyorlar!
Huu yolculuk polisine destekçi selfici cömert do you hear me?

Adalet, Ülfet diyorsak adalalet  ve vicdan diyeceğiz, yoksa kimesne kimseyi körü körüne destekliyor değil, amma insaf !

Iffet  (virtue) öngörü, sakınım , mantık (prudence) koyu mevzular ama ‘bezek ’ değiller, bari Arınç bu büyüklüğünde hafife almasaydı meseleyi.

Önerim: namına sınırlanmış TRT ’üstelik Mehmet Yüce Kılıçbay, Cengiz Mütebessim ve Ahmet Can, kurumun yüzakı bir program yapıyorlar adı ‘Ne diyoruz , Ne anlıyoruz ‘  ve söylemle anlamı buluşturmaya çalışıyorlar, söylemle anlamın örtüşen ve çelişen yönlerine ışık tutuyorlar. Bu konularda  konuşmadan önceki kendileriyle mütehammil sevdikleri ve partisinin kalın kullandığı bir metod olan ‘meşveret ’ dahi bulunabilirler ! Yanlışsız Fırka  ‘meşveret ’  süfli ‘müracaat ’  yukarıdır evet….

Sayın Arınç Kuran-ı Ahi ve Peygamber efendimizin Hadisi Şeriflerinin okunmasını öneriyor, akıllıca söze ne denir, 
Ancak başka inançların, felsefenin yiğitlik yani sililik ’i  ‘süs ’ namına telakki edeni dahi yok.

Amma bizim kitabımızda, Kuranı Selek ’dahi sözler Tanrı Kelamı basiret edilir, Delege Efendimiz ise elçisidir, eş formunun bildirme ülkü sililik sembolüdür ve Hadisler Namus, fazilet kavramını anlamaya yardımcıdır,
Ve asla hangi Delege Efendimiz, hangi Hadis-i Şerifler ‘BEZGI ’ değildirler.

Kadının gülme atanını Iffetsiz buluyor Sayın Arınç, Müslümanlık ’da böyle bir dava olduğunu sanmam , güleryüzlü insandan kötülük gelmez, abus suratlı kadınlardan hoşlananların yolu çıplak olsun, durup dururken faziletli sesle anormal kahkahalar atanlara eş olsun ayvaz olsun filhakika manyak denir.
Bazen insanlarda ekranlarda bunu kendilerine  yakıştırıyorlar, söz misali Sabah Yeli Tümer yakıştırmış kahkahayı antrparantez ticari tıpkı markaya dönüştürmüş karşılığını birlikte almış .
Zerrin Özer ’dahi tıpkısı duruluk yargıcılar kurulu olduğu yarışmada, gırtlağına tıpkı husus takılı gibi ‘hı , hı , hı ’ diyerek kahkahaya benzer  sesler çıkarıyordu ve motivasyon ediliyordu, ayrıca elan encam gidip kişnemeye analog kahkahalarla alkış aldığı oluyordu, o birlikte öyle yaratılmış, Hu ’dan çevre sevme durumumuz var!
Sonraları Zerrin sizleri destekliyor eyvah değil mi İffetsizlikle suçlamak ?

Bu hanımlara hakeza kahkaha atıyorlar diyerek SILISIZ denemez, günah.
Sayın Arınç ’ın ‘özgül ağırlığı ’ dengesi sıcaklardan mı diyelim konjonktürden mi nedir basit hafiflemişe benziyor.
Temelinden bile Küçümseme günü kötü çığlık de olsa bizi güldürdü Allah ’ta onu güldürsün diyeceğim ancak diyemiyorum, şaak diye ‘Silisiz ’ damgası yeriz sonra.

Sevgiyle efendim

Necef Hayır / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın