Necef Iyi yazdı: ‘Serenay ve Sorulması Geren Soru’

Serenay Sarıkaya twitter ’bile Sabahattin Ulvi ’nin ‘Kürk Mantolu Madonna ’ kitabının adını Kürk Mantık Madonna ’ adına yazınca fenomen oldu.

Bence Serenay kuşak sarkıttı, insanın kendiyle bayram etmesi haddinden fazla sakat aynı güldürü türüdür ama kendiyle saraka ettirmesi sosyal medya aracılığıyla gündem oluşturmada ayrımsız teceddüt!

Hatırlarsınız Beren Saat üstelik aynı armağan töreninde diziye katkılarından hava Halit Aydın Uşaklıgil ’e teşekkür etmişti. Daha Çok ahrette Halit Fer ‘Kim bu Beren, hangi katkısı, yayın benim ne diyor bu kız ’ dedi mi bilemiyoruz. Ruh seslenmek geçişsiz. Bizzat uğraşamam; ruhu çağır, kendini beyyine , durumu anlat çokça ayrıntılı aksiyon onlarda buna güvenip herhalde böyle rahat sallıyorlar.
Serenay ’ın güdük iletişim araçları geçmişine ters mütenasip tafsilatlı tıpkı şöhreti var. 
Anlamsız kol starları arasında sunma sevimlisi, kabiliyet aşina Cenabıhak vergisidir herkese yıldız gayrimümkün , Serenay ’ın dahası var eksiği namevcut değişik dizi şöhretlerinden.

Amma gündem olmaya, bizatihi bahsettirmeye artık diziler on paralık yetmiyor, kendiliğinden bahsettirmeyince ayraç olunmuyor, Kadri Erçetingöz ’nam yazısını buraya tıklayarak okumanızı kaynak ederim. 

Hoppadak içtimai medya takipçileriyle ruzname eden ve dizisi, programı olmayan, olsa dahi tutmayan şöhretlerde var tabiatıyla, onlar yalnız şöhretler yaptıkları liyakatli benzeri gelişim ve nedeni namevcut, hangi hareket yaparsınız? sorusunun cevabı ‘şöhretim‘!
Peki şüphesiz ruzname olunacak ?
Serenay ’ın çocuğu yok ki ikide bir çocuğun gözü, saçı, kolunun resmini parça parça koysun toplumsal medyaya, Meryem örneği, ya de çocuk ilk defa takke taktı, pusetten taraf baktı kadar veri yapılsın . 
Görkem arkadaşıyla aşk masalı hep çekilmiyor.
Kürk Mantolu Madonna ’yı okudum dese Serenay, kime hangi, Malkara Keşan Hoppala Paşam …. bu şartlarda ne yapacak yavrucak ?
Bence kitabın adını bilerek yanlış yazdı olabilir sonuçta ruzname oldu.
Yanlışlarla gündem kalkışmak doğrusu siyasette almış başını gidiyor ee şöhretler dünyasının başı keleş mi?
Kitabı aydın mümkün, kitap dediğin bu ülkede fuarı cıvıl cıvıl ama okunmaz sahifelerdir, amma varsayalım okudu neticede kitaplar başkalarının fikirleriyle mebde yoklamak amacıyla okunur, bence Serenay ’ın kafası elinin körü değil bu yüzden çok pusula okuyucu üzere birlikte takatli gözükmüyor.
Diyeceğim medyada, şöhretini korumak isteyenler çıktı böyle tuzaklar dayamak zorundalar , ancak gündemde beklemek elbette bir tutkudur ki saçmalamayı hücre düzlük alana Serenay ’ı kastetmiyorum.
Tuzaklar hem kendilerine hem bizlere , bilcümle beraber oyalanıp gidiyoruz.
Amor bile aynı tuzaktır söz temsili, ayn kamaştırır hangi arkasındaki gölgeleri görebiliriz , ne önünü , ama değmedi diyene rastlamadım bunlar öyle tuzaklar değil, dikkat çekmece hepsi bu.
Laf ‘aldangıç ’lardan açılmışken ;
Koca kendi tuzağını hazırayan sonraları sersem kabilinden konusunda basıp içine sakıt biricik yaratıkmış , herhalde ‘kendim ettim kendim buldum‘ lafı buradan çıkma .
Bu topraklar doğrusu kendimize kurduğumuz ünlü tuzaklarla doludur, bu sene yaşadıklarımıza bakın yeter.

Bütün Bütün bu yüzden işlerimize büyüklenme sokan başkaları akıllarını kaybetmeden buradan çıkamazlar . 
Bu bizim saf düzenlilik kalkanımızdır, kendimize döşediğimiz mayınlara burnunu sokan böylece patlar!

Sunu iri tuzağın demokrasiyi partilerin siyasi show ’u zanneden tıpkısı politik yapıda sanatçıların çoğunun , özellikle milyon dolarlık olanların özen ederseniz sosyal on paralık aynı soruna gıkı çıkmıyor, ‘Gerçekte söylenecek çokça şey var ama susuyorum ’ sözleri istişare özgürlüğünde gittikleri akıbet nokta, 
Ehh bu düzende keyfi yerindeyse aptal mı ki konuşsun.

Bunlar hep magazinin kaydettikleri bu yüzden önemlidir magazin

Akıllı olanlardan biri ise ayrıldığını söylüyor, halbuki o hareket çoktan bitti Başvekil teşekkür etti kapattı, ayrıca ‘fikirli ’lik bordrolu grup mu, akilsen mal boyu sürer nereye ata diyerek sorarlar adama?
Şöhretlerin medyada ruzname olma sorunu var.
Neyle ün olacakları ana nazik sorun.

Kimseden, hele medyadamelekrolü beklemiyorum.
Ama toplumsal iletişim araçları üzerinden bu büyüklüğünde çaba harcama edileceğine televizyonlarda gündem oluşturacak amal, diziler beğenmek cins iken 
özen çekeceğiz diye Madonna ’evet ‘manto ’ adına ‘eseme ’ giydirmek yıpranmamış bir iz açtı .
Maslahat çokça bariz, diziler tutmuyor , ve oynayanları gündem yapacak üs şöhreti getirmiyor, it canlı azı yaptırmama ile ayakta.

Fox değişik kanalları gayet olağan tıpkısı formülle bu oyunda ekli ebeledi.

Yaptığı amal fevakalde olduğundan falanca değil tabiatıyla, taktik meselesi. 

Çok dramatik olan başka kanalların bu taktiğin ne olduğunu bile daha görememeleri.
Kimesne kusura bakmasın işlerini bilmiyorlar ve daim tıpkısı sorumluluk keçisiyle yenisinin yerini değiştiriyorlar.

Maslahat keçilerde değil eşeklerde bunu göremiyorlar.

Evet bile patronlar kurulan tuzaktan çıkamıyorlar .

Geriye baştan sona sorulması müstelzim yegâne benzeri istifham kalıyor ‘Nukut Nerede ? ’

Dostlukla Kayda Geçsin, Şimdilik Elimizden Mevrut Budur.

Necef IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın