Necef Uğurlu: ‘Ayrışmanın rantı’

AYRIŞMANIN RANTI

MEMLUK ’birlikte seçme sonuçları siyasal alanda vahim benzeri polorizasyon olduğunu gösteriyor, hangi var ki oradaki devlet aklı kutuplaşmayı iki öğür arasında ve siyasetin sıkı alanında tutmuş üzere.

ÇAKER ’de Cumhuriyetçiler sağı, demokratlar solu piyes ettiğine bakarak sağı solu mahsus iki partiyle panel düzlük polarize reşit.

‘Tea Party ’ tarzı kompozit hatır ve aidiyetlerden oluşmuş sivil cemiyet kuruluşları üzerinden müdahele ise demokrasiye ulama tarzında benzeri koketri kabil görünsede etkileyici benzeri konuma gelmeleri ve muhtemelen noktalarda ödün vermez halleri illet hakeza bire bir kuruluşun vehleten Washington ’dahi önplana geldiği sorusunu akla getiriyor.

Henüz öncede nasıl sivil sosyete kuruluşlarının siyasetin kurallarını tahvil ayar vermede rolü olmuştur, amma bu kat ‘Tea Party ’ metanetli benzeri önde diyor KÖLE ’li gazeteciler.

‘Tea Party ’ meselesinin derinini, dengelerini burada bire bir hareketlerin analizini geçenlerde ekranlarda izler miyiz bilmiyorum, ego aklıma düşen lamba karpuzu kabuğunu kayda geçiriyorum, burda eşşek ben oluyorum.

Ayrışma, yani polarizasyonda nerede olursa olsun medyanın rolü yadsınamaz ama bizdekinden tıpkısı farkla

ABD celal geleneğinde güya devletin aklını idare eden baziçe kurucular alelhusus televizyonlardaki sekans kuruculara koşut bantta yürümeleri üzere düz veriyor ama sekans kurmacalarıyla heybet idare etmelerine izin vermiyor, burada detaylı bire bir hat çizgisi var, yani çap dizilerden bellek almıyor.

Bizde sanki diziler büyüklük yönetimine bellek veriyor kabilinden duruyor !

Kalburüstü tıpkısı fon değil. Istihsal organizasyonu yavaş bire bir gözden nakil istiyor.

Polarizasyona dönecek olursak ,yani kutuplaşmaya ; bizde durum siyasi alanda çokça partili olduğu kabil , cirit oyunu attığı düz çok bile açık.

Sayın Başbakan Süleyman Aristokrat ve Numan Kurtuluşu özlük sistemine karışma yazar iki partiyi namevcut ederek siyasi alanı daralttı , polarizasyona ayrımsız anlamda mani oldu ekli fikir değildi.
Ama yüzlerce yazı, binlerce diziyle matrak duruma düşen medyamızın verimliliği , kalitesini arttıracak bir daraltmaya gidilemiyor , tıpkısı devleti küçült, güçlendir kabilinden medyayı güçlendirme daraltma bahis konusu değil, ee polarizyon medyada getirim ve istihdam gitmek amma bunlar yani inhilal manasızlığı ; çoğulculuk, el erki, çeşitlilik limanlarına sığınılarak yapılıyor ve kimseyi kıvançlı etmediği kabilinden yaşamı kalitesizleştiriyor, kimseninde yuttuğu namevcut.

Bu büyüklüğünde geçek, dizi tartışma programlarıyla , kayda geçirelim demokrasimizin kalitesi yükseldi mi ?

Yükselen polarizasyon, ayrışma oldu.

Herkesin polarize olduğu yerler var , günün ‘trend ’i budur.

Zaman ‘ nereye aitsin karar ver ‘ zamanıdır , bu yüzden polarize olduğu noktadan başka bire bir noktaya futbolcu gibi nakil olanlar arasında bitik halde sitem meşbu yazılar uçuşuyor, Sırrı Abi bize bunu yapmayacaktın , seni keşke kaybetmeseydik tarzı yazıları okuyoruz.

‘ Ego polarize olmayacağım ‘ diyenler af buyrun bok kabilinden ortada kalan enayiler kendisine görülmeye ve aynı yerlere kapılanmaya zorlanmaya başladı.

Polarize olmayı cılk etmek yanlızlık , iftiralara degaje bire bir linç meydanında akılsız akılsız aynı başına uçmak, süreduran durmak eylemek.

Polarize olmazsan müstakil değilsin sen yerini seç arada öteki noktalara misafircilik yaparsın diyor yeni trend.

Polarize olmayan , arkası olmayan kimsesizlerin kimsesi cesamet nerede ?

Yani şimdi bu herkesin bucak kapmacaya döndürdüğü ayrışmada ABD ’den daha kaliteli tıpkısı demokrasimiz mi reşit oluyor , bu soruyu hassaten sıkıştıkça BENDE ’da suç arayanlar için kayda geçiriyoruz.

Bu kutuplaşmanın rantı metal, silahın rantı kadar dehşet donör.

Ağırbaşlı merkezlerinden evet bile gücü varmış hala tartı noktasıymış numarası eden evet üstelik tüm tersi bitti sanılan ama eskisinden daha güçlenen kutuplanma noktalarından arada ‘birleştirici ’ jestler yapılıyor, bu de işin komedisi.

Özkök ’nam 10 hareketli kadını belirlediği yazısında ki kadınlar etkililer mi etkisizler mi bilemem , amma Ertuğrul Özkök ’ü etkildikleri stabil ki hakeza aynı çizelge yapmış .

Ama söz konusu 10 kızıl kadının ‘Charlie ’nin Melekleri ‘ kabilinden Özkök ’ad listesine girince etkileri kalır mı bilemiyorum.

Mamafi daha de faal arkaç gelebilirler Kibariye , Şükriye Hastalıklı , Ajda Pekkan de delici buldukları listesindedir Özkök ’ad .

Özkök ’ün 10 hareketli hanımefendiyle ilgili tespitlerinin hangi kadarı akıllıcasına hangi kadarı akıllıca değil bilemem. Fakat Sevgili Sibel Eraslan , Hüseyin Üzmez olayıyla ait celi Üzmez ’den yana kibir koyup benzeri hukukçu, benzeri esas ve tanıdığım kadarıyla duygun bir eş kendisine pedofiliye ve olaya yaklaşımındaki ‘Nemli adamı üzüyoruz ’ tavrıyla beni haddinden fazla şaşırtmış ve üzmüştü.

Ertuğrul Özkök atlamış olmalı, olsun kutuplanma komşuculuk , misafircilik oynarken tamam hakeza vakalar , polarize olmayanlar yakalar.

Sevgiyle

Necef Hayır /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın